zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 gru Cz 13, 16:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ogólnie o piłkarzach
PostNapisane: 2008 sty Cz 31, 12:23 
Zagłębiu grozi exodus kluczowych piłkarzy

Czołowi gracze planują odejść z Zagłębia. Lubiński klub może też stracić środki z KGHM.

Zagłębie Lubin może lada moment stracić swoich czołowych zawodników. Wszystko przez ubiegłotygodniową decyzję Wydziału Dyscypliny, który zdegradował mistrzów Polski na zaplecze ekstraklasy.

- Mam pierwszoligowe ambicje. W drugiej lidze już się nagrałem i nie chcę tam wracać. Odejdę teraz, czy w czerwcu? To się okaże, niczego nie mogę w tym momencie zadeklarować - mówi tajemniczo Wojciech Łobodziński.

Ta tajemniczość każe przypuszczać, że wokół graczy Zagłębia zaczął się spory ruch. Potwierdza to Bartłomiej Bolek, menedżer reprezentujący interesy niemal połowy kadry miedziowego klubu (w tym kluczowych zawodników: Łobo-dzińskiego, Macieja Iwańskiego, Grzegorza Bartczaka czy Michała Stasiaka).
- Było dużo telefonów, ale z drugiej strony w tym interesie to normalne. O niektórych graczach rozmawiam z klubami już od kilku miesięcy - mówi.

Ze stratą części piłkarzy pogodził się już prezes klubu Robert Pietryszyn.
- Odejdzie na pewno Wojtek Łobodziński. Zresztą od dawna mu powtarzam, że powinien wyjechać na Zachód. Kto jeszcze? Kogoś pewnie sprzedamy, ale rewolucji kadrowej nie przewiduję. Kontraktów moich graczy nie można rozwiązać tylko z tego powodu, że spadli do drugiej ligi. One tak samo obowiązują w ekstraklasie, jak i niżej - wyjaśnia prezes.

Inaczej sprawę widzi Bolek. Zdaniem agenta nie można karać zawodników za grzechy klubu. A właśnie karą byłoby zmuszenie ich do występów na drugim froncie.- Trudno sobie wyobrazić, by reprezentanci kraju, tacy jak Maciek Iwański czy Grzesiu Bartczak, grali w drugiej lidze. Będziemy rozmawiali z Zagłębiem o polubownym rozwiązaniu tego problemu. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia, to poprosimy o pomoc prawników. Inną sprawą jest fakt, że część chłopców ma wpisane w kontrakty sumy odstępnego. Jeśli znajdą siękluby, które wyłożą taką kwotę, to Zagłębie nie będzie mogło nic na to poradzić - dodaje Bolek.

Kiedy można spodziewać się jakichkolwiek decyzji w sprawie przyszłości reprezentowanych przez niego graczy?
- Na razie nie ma żadnych konkretów. Ale to się może zmienić w ciągu kilku dni, a nawet godzin - mówi Bolek.

Niektórzy zawodnicy z pewnością mogliby zostać w Lubinie, gdyby mieli pewność, że zarobią tyle samo, co w ekstraklasie. Niestety, niebawem w Lubinie mogą się skończyć czasy eldorado. Zarząd KGHM, a więc właściciel klubu, zobowiązał właśnie Pietry-szyna do przedstawienia raportu, na podstawie którego koncern zadecyduje o poziomie finansowania Zagłębia w przyszłym sezonie.

Nieoficjalnie mówi się, że kurek z gotówką zostanie przykręcony. I to mocno. Wtedy utrzymanie kontraktów na obecnym poziomie i szybki powrót do ekstraklasy stanąłby pod znakiem zapytania. I - paradoskalnie - w tej sytuacji to sam klub byłby zainteresowany jak najszybszą sprzedażą części piłkarzy.

Pietryszyn nie chce jednak słyszeć o czarnym scenariuszu. Utrzymanie zarobków na obecnym poziomie i duża nagroda za awans - to jego plan na szybki powrót do elity.

Oferty już są
Nieoczekiwanie jako pierwszy barwy klubowe zmienić mógł Marcin Pietroń. Zawodnik Zagłębia dostał właśnie ofertę z rosyjskiego klubu Spartak Nalczik. - Chcieli, żebym przyjechał na testy, ale odmówiłem. Nie jest to szczyt moich marzeń. Poza tym chcę trochę pograć w Polsce, zanim wyjadę za granicę - mówi Pietroń.

źródło: http://elubin.pl/index.php/content/view/1473/104/

pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 sty Cz 31, 14:42 

to że odejdzie część nie ulega wątpliwości, moze jakby zagrali w europejskich pucharach po zwycięstwie w PP to mieli by inne podejście, ale to na tą chwilę nie pewne nawej jeżeli PP zwyciężą, zresztą -10ptk też może odstraszać.

ale nie ma ludzi nie zastąpionych...mamy również modych zdolnych, może jeszcze kilku młodych i kliku doświadczonych doszło by z I / IIligi co się grania przez rok na zapleczu ekstraklasy nie wystraszą... ja się tylko obawiam że może powstać konflikt ZL vs KGHM po zmianach na stanowiskach a wówczas finansowanie może się mocno zmniejszyć... i to będzie katastrofa prawdziwa i do tego nie mozna dopuścić.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Ogólnie o piłkarzach
PostNapisane: 2008 sty Cz 31, 22:44 

ONA napisał(a):
Inną sprawą jest fakt, że część chłopców ma wpisane w kontrakty sumy odstępnego. Jeśli znajdą się kluby, które wyłożą taką kwotę, to Zagłębie nie będzie mogło nic na to poradzić - dodaje Bolek.

Skoro do tej pory nikt nie wyłożył odstępnego za któregoś z naszego zawodników, to nie wydaje mi się żeby tak miało się stać po sezonie, chyba że do tej pory jakiś zawodnik sam sprzeciwiał się transferowi. O takim Lechu czytałem tuż po zamknięciu letniego okienka transferowego artykuł, że w przerwie zimowej będzie miał 4 mln złotych na transfery a 500 tyś. Euro na Mańka nie mogą uzbierać, tylko kombinują :)

PostNapisane: 2008 lut Pt 01, 01:54 
Administrator

ani napisał(a):
O takim Lechu czytałem tuż po zamknięciu letniego okienka transferowego artykuł, że w przerwie zimowej będzie miał 4 mln złotych na transfery a 500 tyś. Euro na Mańka nie mogą uzbierać, tylko kombinują :)
bo to daje 1,8mln zlotych, co stanowi niemal 50% calej kwoty transferowej?

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Ostatnio edytowano 2008 lut Pt 01, 01:54 przez KOtzU!, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2008 lut Pt 01, 02:25 

KOtzU! napisał(a):
ani napisał(a):
O takim Lechu czytałem tuż po zamknięciu letniego okienka transferowego artykuł, że w przerwie zimowej będzie miał 4 mln złotych na transfery a 500 tyś. Euro na Mańka nie mogą uzbierać, tylko kombinują :)
bo to daje 1,8mln zlotych, co stanowi niemal 50% calej kwoty transferowej?

I tak chyba w tym okienku nic nie wydali i nie zanosi się na to, chyba że płacili Energie za wypożyczenie Bandrowskiego.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 01, 07:58 

Bo cwaniaczki poznanskie to wola podbuntowac zawodnikow i najlepiej to za darmo podkrasc.
Jak im 500 tys.euro za duzo za Arbolede za najlepszego obronce w lidze,bo taka jest prawda,to niech kupia kota w worku gdzies w Peru i zobaczymy czy jeszcze sie sprawdzi taki pilkarz.A tu mieli towar 1 klasa.Ale oni wola podchody robic i sklucic pilkarza z zarzadem.

Ostatnio edytowano 2008 lut Pt 01, 08:01 przez Radzik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 01, 09:02 

ooo widze Radzik mocno na Lecha cięty :)...kibicą Lecha też w większości sie taka polityka nie podoba...jednak skoro kontrakt tylko do czerwca to sie po prostu nie kalkuluje płacić 500tysEuro.
Wiem wiem ponownie napiszesz że kontrakt jest do czerwca 2009, ale ja tej pewności nie mam niestety. A tego jednak nasi włodarze dopilnować powinni, a nie liczyć na uczciwość innych. Ten sport na tym się opiera.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 01, 11:31 

Ja z kilku informatorow przedsezonowych (biuletyny,Pilka Noznana itp.)wiem ze Maniek ma kontrakt do czerwca 2009.
Ciety nie ciety ale Lech zaciagnal cala kolonie Hiszpansko-języczną z Ameryki Łacinskiej i teraz mieszaja Mankowi w glowie.A ten pewnie by chcial dolaczyc do kilku kolegow (sąsiadów),wiadomo ten sam jezyk podobne obyczaje,i o to pewnie cale zamieszanie.Jak sciagac do klubu to dwojkami,trojkami.Tak robią wielkie kluby,i wtedy taki pilkarz nie czuje sie osamotniony,a morale rzecz wazna.
Choc do konca nie wiadomo o co tam chodzi.Jedno jest pewne Aboleda zniknął.

Ostatnio edytowano 2008 lut Pt 01, 12:20 przez Radzik, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 01, 12:30 

A ja słyszałem że Maniek miał problem z uzyskaniem wizy do Polski w związku z wejściem naszego państwa do strefy Schengen... Ile w tym prawdy sam nie wiem .

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 01, 14:10 

Maniek ma problemy ze sobą :)

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut So 02, 22:49 

może marjuszekc ma rację z mańkiem . ale mógłby dać jakąś informację do klubu że ma taki i taki problem z uzyskaniem wizy do polski . ...
nie wieże w to że by sie nikt tym nie zają ...

Strefa czasowa: UTC + 1