zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 lip So 21, 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ekstraklasa
PostNapisane: 2012 kwi Śr 18, 08:00 

bolo69 napisał(a):
Pamiętacie te "krzyklliwe" tytuły prasowe w stylu ...jaka liga taki Mistrz..? No właśnie, tak się frustrowali różnej maści pismaki, że Zagłębie zdobyło Tytuł, że mało punktów, że słaby styl..itd..

[...]

Do końca pozostało 4 kolejki..Przy założeniu , jeżeli Legia będzie przyszłym Mistrzem Polski i wygra do końca wszystkie spotkania, to będzie miała w sumie 61 pkt..jeden mniej od Zagłębia gdy w sezonie 2006/2007 zobywało tytuł mistrzowski. Z jedną porażką więcej na koncie, z dwoma przegranymi meczem na własnym stadionie, a My wtedy mieliśmy bilans 10-5-0! To tak okiem statystyka tylko..

[...]

To co ...Jaka liga, taki Mistrz.. :P

Wiesz... wszystko można naciągnąć pod swoje - zależy o kim mowa. Małą ilość punktów zdobytych przez mistrza można tłumaczyć zarówno słabością ligi jak i jej siłą - w końcu wszyscy są mocni i każdy z każdym może wygrać. Czyż nie? ;)
A pamiętasz sezon gdy Legia z Widzewem demolowały resztę stawki i miały kosmiczną przewagę nad pozostałymi drużynami? Wtedy to dopiero liga była słaba jak barszcz skoro udało się im zdobyć aż tyle punktów ;)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2012 kwi Pt 20, 09:18 
Moderator

:arrow: Mecz Legia - Lech jednak z udziałem kibiców gości
Cytuj:
Wojewoda mazowiecki zmienił swoją wcześniejszą decyzję i zezwolił na udział kibiców Lecha Poznań w sobotnim meczu piłkarskiej ekstraklasy z Legią w Warszawie. Postanowienie Jacek Kozłowski ogłosił w piątek na briefingu prasowym.

Jak uzasadnił, zmienił decyzję po zapoznaniu się z wystąpieniami prezesów oraz oświadczeniami stowarzyszeń kibiców obu klubów.

- Oświadczenia stowarzyszeń kibiców są czymś nowym, wierzę w ich wiarygodność i nie wolno nam z tej szansy nie skorzystać - powiedział Kozłowski, dodając, że obie strony - fani Legii i Lecha - zobowiązały się do przestrzegania porządku.

Wcześniej wojewoda mazowiecki, na wniosek policji, podjął decyzję o wyłączeniu dla publiczności sektorów stadionu Legii przeznaczonych dla sympatyków drużyny przyjezdnej.

:arrow: Miasto udzieliło Śląskowi 12 mln zł pożyczki

Cytuj:
Radni Wrocławia przegłosowali dziś uchwałę umożliwiającą udzielenie przez miasto Śląskowi Wrocław pożyczki. Jej kwota wynosi 12 mln zł - pisze "Polska - Gazeta Wrocławska".

Z 35 głosujących radnych 20 było za udzieleniem pożyczki. Przeciw było siedmiu. Przewodniczący rady nadzorczej Śląska Włodzimierz Patalas na jutrzejszym zebraniu rady poruszy kwestię udziału właściciela - Zygmunta Solorza-Żaka - w spłacie kredytu. Pierwotnie zakładano, że zapisy dotyczące tego znajdą się w uchwale, ale ostatecznie się w niej nie znalazły.

:arrow: Powtórka sprzed roku - zapowiedź meczu Cracovia - Widzew Łódź

Cytuj:
To niemal dokładnie powtórka sytuacji z minionego sezonu. Różnica jest tylko taka, że rok temu Cracovia podejmowała Widzew Przy Kałuży 1 w 28. kolejce, a teraz dzieje się to serię spotkań wcześniej. Okoliczności są jednak te same. Wówczas Pasy również zamykały ligową tabelę i miały cień szansy na utrzymanie, a Widzew był już pewny swego, nie groził mu ani spadek, ani awans do pucharów i grając bez obciążenia psychicznego pokonał mającą nóż na gardle Cracovię 2:1.

:arrow: Na ostatniej prostej - zapowiedź meczu Polonia Warszawa - Ruch Chorzów

Cytuj:
Polonia Warszawa i Ruch Chorzów wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Polski. Czarne Koszule tracą do lidera pięć punktów, Niebiescy są o oczko bliżej.

PostNapisane: 2012 kwi Pn 23, 10:14 
Administrator

Pytanie zaczepne...
Ruch idzie na mistrza?

patrzac po rozkladzie jazdy (a szczegolnie po sobotniej wpadce Legii), wszystko wskazuje na to ze chorzowianie lykna 9pkt w 3 ostatnich kolejkach a reszta punkty pogubi:
Legia z Korona
Slask z Zaglebiem
Lech ( :| ) z Polonia

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2012 kwi Pn 23, 10:56 
Moderator

KOtzU! napisał(a):
Pytanie zaczepne...
Ruch idzie na mistrza?

patrzac po rozkladzie jazdy (a szczegolnie po sobotniej wpadce Legii), wszystko wskazuje na to ze chorzowianie lykna 9pkt w 3 ostatnich kolejkach a reszta punkty pogubi:
Legia z Korona
Slask z Zaglebiem
Lech ( :| ) z Polonia

Na to wychodzi

Ruch ma jeszcze Łódzki KS i Lechię u siebie oraz wyjazd na Cracovię - 9pkt bardzo prawdopodobne :!:

PostNapisane: 2012 kwi Pn 23, 12:00 

Lech z Polonią na pewno nie zgubi,po tym co ostatnio gra Polonia,do tego nie będzie tam motywacji po tym jak Wojciechowski ma odejść,zresztą Lech od kilku tygodni niemal wszystko wygrywa i gra równo,nie wyobrażam sobie Mistrza Polski bez stadionu,bez pieniędzy bez wzmocnień a takim klubem niewątpliwie jest Ruch...Legia się chyba zacięła,Korona i Śląsk to też nie zespoły na Mistrza Polski,szkoda Lecha,bo 2,3 mecze więcej,pewnie oni byliby kandydatami do Mistrza,jak patrzę na poziom ligi z tego sezonu a poziom ligi z sezonu 2007 kiedy byliśmy Mistrzami Polski,to niebo a ziemia,no ale jeśli u nas grają słabi Czesi,jeszcze słabsi Litwini z Łotyszami,przeciętni piłkarze z Bałkanów a nasi zdolni chłopacy tułają sie po 2 ligach lub Młodej Ekstraklasie,to ten poziom nie będzie nigdy wyższy...To też tyczy się Zagłębia by regularnie stawiać na młodych: Woźniak,Błąd,Osyra,Oleksy,Famulski,Szczepaniak,Sołtyński,Forenc,Primel i mógłbym tak wymieniać bez końca...Zostały trzy mecze może warto dać szansę jakiemuś młodemu w pierwszym składzie albo wpuścić go na minimum pół godziny,wywalić w odstawke tego słabeusza Hodura...

PostNapisane: 2012 kwi Wt 24, 07:20 
Moderator

27 kolejka za nami

Serię zwycięstw zakończyliśmy w niedzielę remisując z Bełchatowem ale seria meczy bez porażki nadal trwa. Tym remisem definitywnie na 3 kolejki przed końcem rozgrywek zapewniliśmy sobie utrzymanie w ekstraklasie, co jeszcze kilka tygodni temu dla wielu wydawało się niemożliwe. Przed 27 kolejką w przypadku wygranej mieliśmy szansę na 9 poz. w tabeli i zrównanie się pkt z Górnikiem. Ostatecznie zajmujemy mocne 12 miejsce.

Na dole tabeli Cracovia remisuje z Widzewem i traci do bezpiecznego miejsca 5 pkt. Również Łódzki KS nie wykorzystał swojej szansy przegrywając z Koroną. Lechia po pechowym (nie uznana prawidłowo zdobyta bramka :arrow: I tylko Dudy żal...) remisie nadrabia pkt do bezpośrednich rywali ale ma tylko 3 pkt przewagi nad ŁKS-em. W bezpośrednich meczach pomiędzy tymi drużynami dwukrotnie padł bezbramkowy remis. Na dzień dzisiejszy wszystko jest jeszcze możliwe a jedna z tych trzech drużyn wyjdzie z tej walki zwycięsko. Która? Z terminarza wydaje się, że jednak ŁKS.

Na górze jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić żadna drużyna nie może wypracować sobie przewagi. Przed kolejką wydawało się, że Legia u siebie pokona Lecha ale nieoczekiwanie przegrywając skomplikowała sobie drogę do wywalczenia tytułu.
Pkt straty do lidera ma Ruch i jak pisałem wcześniej najlepszy terminarz do końca ligi. 9 pkt jest w zasięgu i przy jakimkolwiek potknięciu Legii może zdobyć tytuł Mistrza sezonu 2011/2012. W walce o mistrzostwo/puchary jest jeszcze Śląsk, który ma (derby :D ), Lech, Korona i Polonia.

Komplet wyników 27 kolejka:

:arrow: Cracovia 0-0 Widzew Łódź
:arrow: Jagiellonia Białystok 2-1 Górnik Zabrze
Tomasz Frankowski 28, 57 - Arkadiusz Milik 80
:arrow: Lechia Gdańsk 1-1 Śląsk Wrocław
Jakub Wilk 83 - Łukasz Gikiewicz 63
:arrow: Legia Warszawa 0-1 Lech Poznań
Artjoms Rudņevs 25
:arrow: Łódzki KS 0-2 Korona Kielce
Paweł Sobolewski 8, Artur Lenartowski 17
:arrow: Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-3 Wisła Kraków
Liran Cohen 84 - Tomáš Jirsák 76, Andraž Kirm 81, Cwetan Genkow 87
:arrow: Polonia Warszawa 0-1 Ruch Chorzów
Željko Đokić 55
:arrow: Zagłębie Lubin 1-1 GKS Bełchatów
Adam Banaś 90 - Grzegorz Baran 55

Tabela po 27 kolejce:

1. Legia Warszawa 27 49
2. Ruch Chorzów 27 48
3. Śląsk Wrocław 27 47

4. Lech Poznań 27 45
5. Korona Kielce 27 45
6. Polonia Warszawa 27 44
7. Wisła Kraków 27 40
8. Górnik Zabrze 27 36
9. Jagiellonia Białystok 27 35
10. Widzew Łódź 27 35
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 34
12. Zagłębie Lubin 27 34
13. GKS Bełchatów 27 29
14. Lechia Gdańsk 27 25
15. Łódzki KS 27 22
16. Cracovia 27 21

PostNapisane: 2012 kwi Wt 24, 08:00 

Cytuj:
Wojciechowski ma odejść

Na serio w to wierzysz?? Wojciechowski moim zdaniem wychodzi z założenia, że nieważne jak, ale ma się o nim i jego firmie, pieniądzach mówić. Tak więc ciągle daje jakąś pozywkę dla mediów. Zauważcie, że nawet Michniewicz jakoś specjalnie nie błyszczy w mediach odkąd zaczął pracę w Polonii, mimo to, że znany był z tego, że lubi pokazywac się w mediach.

Cytuj:
u nas grają słabi Czesi,jeszcze słabsi Litwini z Łotyszami,przeciętni piłkarze z Bałkanów

Ci piłkarze na wiosnę zdobyli najwięcej punktów w e-klasie jak słaba by ona nie była. W dodatku ze "słabym" czeskim szkoleniowcem. Raczej nie ma co narzekać prawda?? Zawsze można ściągnąć Telichowskiego, Gancarczyka i paru innych do kompletu.

Cytuj:
nasi zdolni chłopacy tułają sie po 2 ligach lub Młodej Ekstraklasie

Jakoś niestety nikt z naszych młodych zdolnych nie wybija się na tle pierwszej ligi. O ile jesienią taką osobą był Adrian Błąd to na wiosnę Zawisza jak i Adrian obniżyli noty. O zawodnikach z ME nie piszę bo niestety między nią a e-klasą jest zbyt duża róznica.

Cytuj:
może warto dać szansę jakiemuś młodemu w pierwszym składzie albo wpuścić go na minimum pół godziny,wywalić w odstawke tego słabeusza Hodura...

Mówisz i masz - w pierwszym składzie z Bełchatowem wyszedł Rakowski kosztem Hodura, Arek Woźniak również dłużej pograł.

Lupus gdzieś czytałem, że chcesz Jankowskiego... wszystko OK ale z tego co mówili w Cafe Futbol to Ruch zacznie rozmowy o transferze od kwoty 1 - 1,5 mln Euro... sorry, ale strasznie drogo

Tytuł: Janusz Filipiak chce kupić Cracovii Ekstraklasę
PostNapisane: 2012 kwi Wt 24, 08:14 

Janusz Filipiak chce kupić Cracovii Ekstraklasę
http://all-forum.cba.pl/viewtopic.php?t=10361

PostNapisane: 2012 kwi Wt 24, 10:06 

I bardzo dobrze,nie wyobrażam sobie tego tworu w ekstraklasie zwanym Termalicą Bruk Betem...I tutaj nie ma co się dziwić że będą wyzywani od Termalici ale dla dobra naszej ekstraklasy będzie,jeśli to Cracovia w niej zagra a nie jakiś twór bez stadionu z przekupionymi kibicami i jakimś sponsorem który w każdej chwili może się wycofać.Choć mam nadzieje że do ekstraklasy awansuje ktoś z trójki : Piast,Zawisza,Pogoń.

PostNapisane: 2012 kwi Wt 24, 10:27 

Cytuj:
Choć mam nadzieje że do ekstraklasy awansuje ktoś z trójki : Piast,Zawisza,Pogoń.

Ja bym wolał Arkę i Zawiszę.

Cytuj:
nie wyobrażam sobie tego tworu

Ja nie wyobrażam sobie, żeby na czyjejś licencji miała zagrać w e-klasie Cracovia. Już sezon temu utrzymali ligę przy zielonym stoliku.

Cytuj:
dla dobra naszej ekstraklasy

Dla dobra naszej ekstraklasy powinny w niej grać zespoły spełniające wymagania licencyjne, które wywalczyły awans sportowo a nie finansowo. Nie wiem Lupus co Ty w tym widzisz dobrego, że zaczyna dochodzić do chorych sytuacji.

PostNapisane: 2012 kwi Wt 24, 10:37 

Ja po prostu nie wyobrazam sobie by Termalica zagrała w naszej ekstraklasie,bo skoro Cracovia ma dostać awans a raczej utrzymanie przy zielonym stoliku to jestem ciekaw co będzie z Termalicą,znając życie też dostaną licencje,skoro taki ŁKS dostał to czemu nie Termalica i przestańmy się też ośmieszać że są jakieś wymogi licencyjne,skoro w naszej ekstraklasie gra ŁKS bez stadionu i kasy,Ruch bez stadionu,więc wymogi licencyjne to tylko teoria...Dlatego napisałem wyżej wole kupioną Cracovie niż jakąś Termalice która sobie załatwi licencje tak czy siak...Mnie Cracovia mało interesuje czy sobie kupi licencje czy nie,tak samo było z Polonią do dnia dzisiejszego grają i jest dobrze,mi tam to zwisa,bo jestem kibicem Zagłębia i nikt mi nie będzie mówił że kibicuje Dyskopolo czy Termalice Kraków ale tak jak napisałem,trzeba brać siły na zamiary a w Niecieczy nie może być ekstraklasa.Co do Arki nie oszukujmy się,Arka gra bardzo słabo i na awans nie ma co liczyć,zwłaszcza że Piast zdecydowaną większość swoich meczów rozegra u siebie a i Pogoń z Zawiszą nie odpuszczą,zresztą kadrowo Pogoń i Zawisza są moim zdaniem silniejsze od Arki,zresztą Arka do ekstraklasy ? Z czym,z tą porażką z Kolejarzem z wioski ?

PostNapisane: 2012 kwi Wt 24, 13:07 

Cytuj:
Ja po prostu nie wyobrazam sobie by Termalica zagrała w naszej ekstraklasie,bo skoro Cracovia ma dostać awans a raczej utrzymanie przy zielonym stoliku to jestem ciekaw co będzie z Termalicą,znając życie też dostaną licencje,skoro taki ŁKS dostał to czemu nie Termalica

Możesz trochę jaśniej bo ja nie rozumiem tego co miałeś na myśli??

Pisząc o Zawiszy i Arce nie miałem na myśli obecnie reprezentowanego poziomy sportowego - to chyba jasne z jakiego powodu wybrałem te dwie drużyny.

PostNapisane: 2012 kwi Pt 27, 10:52 

Z góry przepraszam, że post pod postem, ale muszę przynajmniej spróbować to jakoś wyjaśnić. Dla mnie niekonsekwencja tego co pisze Lupus nie zna w tym przypadku granic.

Cytuj:
nie wyobrażam sobie Mistrza Polski bez stadionu,bez pieniędzy bez wzmocnień a takim klubem niewątpliwie jest Ruch...Legia się chyba zacięła,Korona i Śląsk to też nie zespoły na Mistrza Polski,szkoda Lecha,bo 2,3 mecze więcej,pewnie oni byliby kandydatami do Mistrza,

To cytat Lupusa - kilka postów wyżej.

Cytuj:
też uważam że każdy byle nie Śląsk mistrzem Polski i nie chodzi o żadne animozje tylko sprawy czysto piłkarskie.

A to cytat z temetu dotyczącego meczu Śląsk - Zagłębie

I moja prośba - Lupus kogo widzisz Mistrzem Polski w 2012 roku??

PostNapisane: 2012 kwi Pt 27, 12:41 

"Legia chyba się zacięła " co nie oznacza że nie jest głównym kandydatem to raz a dwa mecz z Ruchem chyba ją odciął tak mi się wydaje,nadal podtrzymuje zdanie z jesieni że Legia jest najbardziej konkretnym zespołem by w końcu zawalczyć o Lige Mistrzów,pieniadze,stadion,masa kibiców,niezły zespół i pewne wzmocnienia...Więc jak pytasz kogo widzę,to Legia,mimo to że w lidze ostatnio gra słabiej ale jako kibic Polskiej piłki to Legii życzę Mistrzostwa.

PostNapisane: 2012 maja Cz 03, 20:52 
Administrator

Ostatnia kolejka przed nami a kandydatów wielu...
Ciekaw jestem czy Probierz z Wisła podłoży się przed własną publicznością malinowym.
W sezonie gdy my zdobylismy mistrza byla walka o tytul, w tym sezonie przypomina to raczej gre w goracego kartofla.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1