zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pt 22, 07:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: WYBORY - okiem kibica
PostNapisane: 2010 lis Wt 16, 21:37 

Do johny_b i 2amateo

Panowie tak czytam wasze wypowiedzi, z których każda ze stron stara sie przeforsować swoją rację, i skomentuje to w taki sposób
prawda leży po środku.

Natomiast nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy przez Ciebie 2amateo, że miasto, gmina nie winna kłaść na rozwój, wspomagac inicjatyw czy wspierać również poprzez inwestycje w zakresie rozwoju sportu, ze względu na
2amateo napisał(a):
Pilka nozna to biznes. W koncu masz SSA, w koncu jest to "zawodowa" liga. Wiec w interesie prowadzacego taki rodzaj dzialalnosci jest aby stworzyc sobie dobre warunki do prosperity. Dobre boisko, dobry lekarz, dobry masarzysta, dobry trener. BIZNES. Jak sobie poscielesz tak sie wyspisz (czytaj jak bedziesz inwestowal w rozwoj taki odniesiesz efekt) Gmina nie powinna lozyc na taka dzialanosc ani grosza.

Zauważ 2amateo, że nikt nie chce by gmina opłacała nam trenerów masażystów czy płaciła za kawę którą prezes wypije sobie z jakimś januszem, dobrym włodarzom (reprezentantom miasta, gmin etc.) winno zależeć na stworzeniu takich warunków by nastąpił rozwój kulturalny, sportowy, edukacyjny etc. tym bardziej że mówimy o obiekcie jego oświetleniu, z którego koszystałyby grupy mlodzieżowe. Ale by do tego doszło to niestety potrzebny jest dialog, ktorego niestety ale nie dostrzegam. Musi być współpraca na lini miasto - klub i wzajemna pomoc, wspieranie wspólnych przedsięwzieć.
Zauważ, że dopiero "krzyk" poprzez hasła, pomysły głoszące przez NL i ich kampania w zakresie działań jakie chcieliby podjąć reprezentując mieszkanców Lubina w Radzie Miasta otworzyło co nie ktorym decydentom (politykom) oczy i zaczęli oni dostrzegać jakie my widzimy problemy i co byśmy chcieli zmienić.
Czepiacie się tego transparentu NL, zarzucająć że chłopaki wprowadzają polityke do klubu, - nie zgadzam sie z takim stwierdzeniem gdyż oni kandyduja do Rady Miasta chcą reprezentować mieszkanców Lubina w Radzie Miasta i działać na rzecz miasta, a że w ramach tego działania bedą starac się nawiązać dialog i współpracować z klubem to jest to dla Was problem, zastanówcie się. Czy to problem dla Was że akurat agitowali w okolicach stadionu i wywiesili na przodku trans, skoro kilku z nich wywodzi się własnie od Nas kibiców, fanatyków "zasiadajacych" na przodku wspierających i mających Zagłebie w sercu od lat. Gdzie mieli agitować jak nie tam skąd się wywodzą. Jak w kościele ksiądz na kazaniu nawija o polityce dlaczego nikt z Was nie podejdzie do niego i nie zwróci mu uwagi że wprowadza polityke do kościoła.

Dla tych co zaraz bedą pisać że moja wypowiedź wynika z faktu, że mam powiazania z NL albo jestem ich reprezentantem to od razu odpowiadam że nie jestem, a to co napisałem to moja ocena i spostrzezenie.
Ja dam szansę zmianom i zagłosuje na NL.

Tytuł: Re: Zagłębie Lubin vs GKS Bełchatów , 14.11.2010 godz. 15:00
PostNapisane: 2010 lis Wt 16, 22:39 

krzych napisał(a):
Czepiacie się tego transparentu NL, zarzucająć że chłopaki wprowadzają polityke do klubu, - nie zgadzam sie z takim stwierdzeniem gdyż oni kandyduja do Rady Miasta chcą reprezentować mieszkanców Lubina w Radzie Miasta i działać na rzecz miasta, a że w ramach tego działania bedą starac się nawiązać dialog i współpracować z klubem to jest to dla Was problem, zastanówcie się. Czy to problem dla Was że akurat agitowali w okolicach stadionu i wywiesili na przodku trans, skoro kilku z nich wywodzi się własnie od Nas kibiców, fanatyków "zasiadajacych" na przodku wspierających i mających Zagłebie w sercu od lat. Gdzie mieli agitować jak nie tam skąd się wywodzą. Jak w kościele ksiądz na kazaniu nawija o polityce dlaczego nikt z Was nie podejdzie do niego i nie zwróci mu uwagi że wprowadza polityke do kościoła.

Dla tych co zaraz bedą pisać że moja wypowiedź wynika z faktu, że mam powiazania z NL albo jestem ich reprezentantem to od razu odpowiadam że nie jestem, a to co napisałem to moja ocena i spostrzezenie.

ja się właśnie chciałem przyczepić tego transparentu, ale jeszcze nie zdążyłem, więc może teraz się ustosunkuję, bo widzę, że można liczyć na wyczerpującą odpowiedź od kolegi ;)

Dziwi mnie nie tyle sam fakt, że transparent tam wisi, a fakt, że wisi w sytuacji, gdy wszędzie dookoła można przeczytać, że ani SSZL, ani OCB, ani praktycznie nikt związany z KK nie chce oficjalnie udzielić poparcia NL. I w tym momencie zapala mi się taka lampka w głowie "gówno prawda". Otóż zezwalając na zawieszenie takiego plakatu już udzieliliście poparcia. Bo nikt mi nie wmówi, że taki np. ja mogę sobie tak o podejść do barierek na KK i przywiesić co tam chcę, a już np. jakbym powiesił "popieram PO" (co na szczęście nie jest zgodne z prawdą) to pewnie obudziłbym się 2 tyg później na oiomie. Tak więc, jeżeli transparent sobie tam spokojnie wisi, to znaczy, że popierajcie. Więc chociaż tego nie ukrywajcie i nie zgrywajcie apolitycznych.

Takie jest moje zdanie. Czekam na odpowiedź ;)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2010 lis Wt 16, 23:13 

eMMes

te 2 tygodnie na oiomie to baaardzo optymistyczna wersja wydarzeń ;p

jak pisałem w innym wątku.... ktoś przechodził obok z tragarzami i wywiesił.....

tylko po jakimś czasie oglądając kilka meczy i styl a w zasadzie brak stylu gry... twierdzę, że coś tu jest nie tak owszem mecz ze szlachciankami był tragiczny ale czy inne były lepsze?
fuks z widzewem... fuks z bełchatowem.....

a swoim zachowaniem wydaje mi się, że robimy gorzej niż WALCZYĆ Z ZARZĄDEM NIE Z DRUŻYNĄ też już to kiedyś pisałem: gdyby dzisiaj powołano 11 najaktywniejszych userów tego forum to gwarantuję, że każdy by dał z siebie 150% (penie kilku by umarło na zawał w 20 minucie, inni wylądowali na wspomnianym oiomie) ale nikt by nie zarzucił, że walczyli tylko pytam czy Mourinho spowodowałby, że tych 11 forumowiczów wygrało by ligę mistrzów ??? trener ma co ma... kopacze są jacy są.... wydaje mi się, że lejce wypadły komuś z rąk....a teraz nie wie jak to poskładać

PostNapisane: 2010 lis Wt 16, 23:37 
Moderator

eMMeS napisał(a):
krzych napisał(a):

ja się właśnie chciałem przyczepić tego transparentu, ale jeszcze nie zdążyłem, więc może teraz się ustosunkuję, bo widzę, że można liczyć na wyczerpującą odpowiedź od kolegi ;)

Dziwi mnie nie tyle sam fakt, że transparent tam wisi, a fakt, że wisi w sytuacji, gdy wszędzie dookoła można przeczytać, że ani SSZL, ani OCB, ani praktycznie nikt związany z KK nie chce oficjalnie udzielić poparcia NL. I w tym momencie zapala mi się taka lampka w głowie "gówno prawda". Otóż zezwalając na zawieszenie takiego plakatu już udzieliliście poparcia. Bo nikt mi nie wmówi, że taki np. ja mogę sobie tak o podejść do barierek na KK i przywiesić co tam chcę, a już np. jakbym powiesił "popieram PO" (co na szczęście nie jest zgodne z prawdą) to pewnie obudziłbym się 2 tyg później na oiomie. Tak więc, jeżeli transparent sobie tam spokojnie wisi, to znaczy, że popierajcie. Więc chociaż tego nie ukrywajcie i nie zgrywajcie apolitycznych.

Takie jest moje zdanie. Czekam na odpowiedź ;)

Nie tylko dla Ciebie to jest dziwne, ale o tym na forum nie dyskutujmy.

PostNapisane: 2010 lis Wt 16, 23:54 

Do eMMeS

Kolego napisałem swoją opinie i mój prywatny stosunek do calej sytuacji, więc nie żądaj ode mnie odpowiedzi na pytanie które z twojej wypowiedzi wnioskuje, że kierujesz do OCB czy do SSZL, gdyż przejawia sie one w zakresie jak Ty to nazywasz poparcia dla NL poprzez np. zgodę na zawieszenie transparentu.
Akurat ja nie podejmuje w tym zakresie zadnych decyzji i podkreslałem że jest to moje stanowisko, a nie wymienionych grup. Więc jeżeli nurtuje Cię kwestia w jaki sposób zawisł trans, i czy to jest spowodowane poparciem przez SSZL, czy OCB to proponuje zwrócic się bezposrednio do tych grup.

Co do twojej wypowiedzi
eMMeS napisał(a):
Bo nikt mi nie wmówi, że taki np. ja mogę sobie tak o podejść do barierek na KK i przywiesić co tam chcę, a już np. jakbym powiesił "popieram PO" (co na szczęście nie jest zgodne z prawdą) to pewnie obudziłbym się 2 tyg później na oiomie.

Coż mogę powiedzieć, obiektywnie podzielam twoje stanowisko w sprawie cyt. wyżej fragmentu twojej wypowiedzi, równiez nie sądzę by każdy przypadkowy gość przychadzący na przodek mógł zawiesić coś (może się mylę?), tyle że zwróć uwagę, ze osoby które ten transparent umiesciły i ktorych on dotyczy jak sami o sobie mówią (oczywiscie nie wszyscy) są zwiazani z klubem, ruchem kibicowskim, od ładnych paru lat, a Zagłebie to dla nich dobro szczególne. Dlatego w swojej ocenie nie krytykuje i nie potępiam tego że taki trans zawisł, nie przeszkadza mi to. Gdzie mieli sie pokazać by o nich ktoś usłyszał jak nie w miejscu ktore jest im szczególnie bliskie.

A takie doszukiwanie się jakis teori spiskowych, dopisywanie jakis powieści sc fiction przez internetowych kibiców i zabieranie głosów w sprawach w ktorych nie mają wiedzy to służy tylko dzieleniu.

Sorry kolego, ze nie odpowiedziałem Tobie na pytania w taki sposób jaki byś może oczekiwał, ale nie bedę zajmował stanowiska SSZL ani OCB bo nie jestem kompetentny by móc wypowiadac się w ich zakresie, wypowiedziałem swoją opinię i swoje odczucia dotyczące całej tej otoczki.

Przecież i tak każdy zagłosuje tak jak sam uważa w końcu demokracja.
Pozdro dla normalnych, dobranoc.

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 06:03 

Dziwi mnie nie tyle sam fakt, że transparent tam wisi, a fakt, że wisi w sytuacji, gdy wszędzie dookoła można przeczytać, że ani SSZL, ani OCB, ani praktycznie nikt związany z KK nie chce oficjalnie udzielić poparcia NL. I w tym momencie zapala mi się taka lampka w głowie "gówno prawda".

OTOZ TO!!! HIPOKRYZJA przemawia przez nich i jeszcze ida w zaparte.... To pietnuje. Nie raz mowilem i powiem jeszcze raz ze nie jestem przeciwko Stowarzyszeniu. Jestem jak najbardziej za, bo taka inicjatywa jest potrzebna. Tylko zaczynaja od d**py strony i na dodatek leca z szabelkami na czolgi...

Obroncy tej hypokryzji na dodatek przytaczaja argumenty.... ktore obracaja sie przeciw nim. Po krotce o paru kwestiach (niektore ponownie)
1. Sprawa hali. To nie kwestia ostatnich 2,3 czy nawet 5-ciu lat. Ci starsi kibice beda pamietac ze o budowie duzej hali mowilo sie juz kiedy Zarankiewicz walczyl dla chwaly ZL.... ( Dla tych dla ktorych nazwisko to brzmi enigmatycznie niech sobie wygoolaja). Od zawsze sie o niej mowilo i nigdy dotad nie powstala. Wg moich wiadomosci (wiarygodne - kto niech wierzy, kto nie to nie) dosc zaawansowane rozmowy byly prowadzone przez ludzi zwiazanych z obecnym prezydentem miasta. Upadlo po koneksje opozycji byly wazniejsze niz interes ludnosci. Szczegolnie ze starostwa winy.
2. Kasa od gminy/powiatu. Jak napisalem wczesniej: nie ma mozliwosci aby "tak sobie" dawac pieniadze klubom. Sa moze 2 przeslanki ktore moga to spowodowac:
*** Strategia promocji miasta/Gminy/powiatu poprzez sport. Vide Poznan. Spotykaja sie szefowie miasta z szefami klubu i uzgadniaja: Ok macie siano tyle i tyle ale przez nast 5 lat MACIE grac w pucharze Uefa i promujecie Lubin. TO PROMOCJA, A TO = BIZNES.
Z zycia wziete; wakacje w Zamosciu, spotkanie ze znajomymi zony. To skad jestes? Lubin... "Cos mi swita..." (tu padaja bzdurne skojarzenia, piaty kojarzy w koncu Lubin z miedzia)... Ripostuje: Powinniscie znac bo mamy calkiem fajna druzyne w ekstraklasie.....
"Lubin, Lubin,Lubin,Lubin.... tak wiem MOTOR". Ale jakby zagrac ponownie z Milanem i transmisja na zywo w tvp to o takie babole byloby trudniej...
***Stricto finansowe podejscie, latwe do skalkulowania, ktore wielu z Was wykonuje nawet nie bedac tego swiadomym... Jednym z aspektow jest taki oto specyficzny w ostatnim czasie rodzaj kibica OGLADACZA STADIONOWEGO. Nowy stadion przyciaga wielu ciekawskich, ktorzy go chca obejrzec... Myslicie ze w ostatnim czasie tylu przyjezdnych u nas to efekt porywajacego stylu naszych kopaczy, albo niesamowite wyniki ekip spod szyldu h? Przyjezdzaja zobaczyc nowy/fajny stadion. A jak przyjezdzaja to za przeproszeniem musza nazrec, wys***c i napic. Za klasykiem "Kasa misiu, kasa" Zostawiaja siano w regionie w postaci zysku drobnego handlowaca, podatku Vat oraz innych.... Inne renomowane marki sportowe za wejscie na stadion i pstrykniecie paru fotek zycza sobie bilet. I nie ma co owijac w bawelne ze to naciagane, bo wielu moich znajomych tak planuje wypady weekendowe/urlopy by oczywiscie zupelnie nieswiadoma malzonka zobaczyla to slawne Camp Nou... Dla tych co chcieliby sie czepic - to nie przywara Polakow taka jak klaskanie w samolotoch, to popularna dzis galez turystyki (czytaj biznesu).
To jest odpowiedz dla tego dociekliwego, pytajacego dlaczego w Mediolanie miasto buduje stadion.... Bo na samych np biletach z metra zwroci sie po kilku latach... A dlaczego nie buduja 2-och? Kolego pomysl.....
3. Grupy mlodziezowe "przy oswietleniu". :)
Znowu z zycia wziete. Praga, ze 3 lata temu okres swiateczno-noworoczny, godz 23. Tak sie jakos z kumplem zakrecilismy, ze wysiedlismy na zlej stacji metra. Wychodzimy a tam potezne jeeeb i echo powtarza. Sekunda mija jeeeb i echo. Co jest grane? Patrzymy a tam blokowisko: budynki polkolem ustawione jak np na Przylesiu a posrodku lodowisko podswietlone i otoczone metalowymi bandami. Po srodku JEDEN gosc w pelnym stroju hokejowym napi****la strzaly w bande, zeby krazek wracal... Dwa spostrzezenia:
* Pelne zawodostwo, kolesiowi sie chce
*K***wa wyobrazacie sobie jeden z drugim ze ktos bedzie gral o 23 u Ciebie na podworku i darl jape? Daje sobie reke uciac ze wasza "tolerancyjnosc" bedzie trwala max miesiac. Pozniej tabliczka "cisza nocna" i kłódki na bramie albo regularne telefony na paly....
Dajcie wiec spokój z tymi oswietleniami bo te pieniadza mozna wydac lepiej. A ci co maja ochote czynnie pouprawiac sport zazwyczaj wynajmuja hale gdzie mozna jeszcze po wszystkim sie odswiezyc. I te podswietlone boiska na bank ne beda darmowe, bo ktos za prad musi placic.... Krzych, rozwoj kultularny na podswietlonym boisku? Sugerujesz ze na gitarach beda grac i wiersze recytowac o 23? I to bez browarka? Nawet jesli bez browarka to gwarantuje ze paly beda sie pojawialy regularnie.... Rozwoj sportowy? Jak najbardziej za!!! Wiecej sciezek rowerowych, basen... czyli de facto inne spozytkowanie pieniedzy niz oswietlenie....
4. Megalomania na przykladzie Gliwic.
Megalomania to moze nie najtrafniej uzyte slowo. To cos pomiedzy biznesem (sciagniecie kibicow/turystow) a promocji, i ... (to istotne) rywalizacja POMIEDZY SLASKIMI KLUBAMI, czyli czyms o czym na razie nie mamy pojecia.... Takie cos ich regione, czego nie pojmiemy. U nas w regionie zaczyna na to cierpiec Wks bo wyroslo mu pod bokiem ni stad ni zowąd prezne ZL dumnie zadzierajace glowe do gory... Moglibysmy "to" poczuc np gdyby Polkowice zaczelyby nas regularnie w lidze lac i budowac stadion na 30tys....
5 Rozwoj klubu.
Jak chcecie pozyskiwac kase dla klubu to lepiej kandydowac do sejmiku... Tam sie najwiecej rozgrywa i najwiecej mozna ugrac.
Do wyłącznej właściwości sejmiku województwa należy:
- podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych województwa dotyczących:
a) zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na okres dłuższy niż 3 lata, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej; do czasu określenia zasad zarząd może dokonywać tych czynności wyłącznie za zgodą sejmiku województwa,

Przyklad pierwszy lepszy z brzegu: Kto decydowal o wytypowaniu miejsc treningowych na Euro?
http://www.lubin.pl/aktualnosci,542,dol ... _2012.html
http://www.lubin.pl/aktualnosci,680,sta ... zgody.html
ZAUWAZCIE ZE MOWA TU O PIETRYSZYNIE, GOSCIU CO MIAL GLOWE NA KARKU I WIEDZIAL CO CHCIAL OSIAGNAC.

AVE

p.s
Z tym Pietryszynem wypalilo ni z gruszki ni z pietruszki. To nic politycznego. Stawiam go tylko jako przyklad czlowieka dazacego uparcie do celu, i co najwaniejsze, realizujacego swoje zalozenia. Polityce na tym forum mowie nie!

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 10:25 

Większość ekip w kraju startuje w wyborach a wy robicie problemy i s r a c i e do własnego gniazda.
SSZL czy OCB czy kto inny naprawdę nie ma nic wspólnego z NL.
Jedno jest pewne że w NL startują ludzie którzy są kibicami Zagłębia.
Czy to coś złego? Szukacie dziury w całym, kombinujecie tak aby tylko napisać coś złego.
Jak jeden z drugim nie chce głosować na NL to niech nie głosuje ale po co płakać na forum i podważać ich program?
Masz jakiś problem z ich programem? Podejdź na Przodek i pogadaj z nimi co o tym myślisz.

http://www.facebook.com/ZaglebieFanatykow

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 12:40 

1945 napisał(a):
Większość ekip w kraju startuje w wyborach a wy robicie problemy i s r a c i e do własnego gniazda.
SSZL czy OCB czy kto inny naprawdę nie ma nic wspólnego z NL.
Jedno jest pewne że w NL startują ludzie którzy są kibicami Zagłębia.
Czy to coś złego? Szukacie dziury w całym, kombinujecie tak aby tylko napisać coś złego.
Jak jeden z drugim nie chce głosować na NL to niech nie głosuje ale po co płakać na forum i podważać ich program?
Masz jakiś problem z ich programem? Podejdź na Przodek i pogadaj z nimi co o tym myślisz.

Dokładnie.
Prawie w każdym mieście kibice startują do wyborów i jakoś nie słychać tam aż tyle agresji i narzekania co u nas.
Jesteśmy jednym z niewielu miast, w którym ludzie związani z kibicowaniem założyli własne stowarzyszenie i próbują coś zrobić dla miasta i klubu.
Np. Widzew startuje z list SLD
http://www.widzewtomy.net/index.php?opt ... &Itemid=99

tu cytat z tvn:
Cytuj:
Kibic Polonii Warszawa: "Zgłosili się do nas koledzy z SLD i PiS. Chcą nam udostępnić miejsca na listach wyborczych". Kibic Widzewa Łódź: "Rada Miasta boleśnie się przekona na co nas stać". Kibic Pogoni Szczecin: "Tym razem będziemy mądrzejsi". Kibic Polonii Bytom: "Przegłosujemy palanta. W Bytomiu rządzi Polonia" - przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi fani piłki domagają się od władz nowych stadionów. - Zaczynają świadomie oddziaływać na decyzje władz, wykorzystując środki nacisku politycznego - mówi socjolog Jacek Burski. Realnego przełożenia na budowę stadionów jeszcze nie ma. - To proces lobbingu. Na efekty trzeba poczekać - tłumaczy politolog dr Bartłomiej Biskup.

We wrocku założyli stow. o nazwie śląsk wrocław i jakoś nie ma tam takiego lamentu, ludzie się jednoczą:
http://www.fanslask.pl/2010/11/12/krzyz ... im-slasku/

Tu np. fotka z meczu:
Obrazek

Cytat z gazety wrocławskiej:
Cytuj:
We Wrocławiu i w Lubinie kibice piłkarscy sami wzięli sprawy w swoje ręce. Nie czekali na oferty polityków, wystawili własne komitety wyborcze i zamierzają samodzielnie walczyć o miejsca w radach miast.

Takich przykładów mógłbym podawać więcej.
Jeśli ktoś chce to nam pomoże, jeśli nie to trudno.
Nie idziemy do R.M. dla diet czy popularności, tylko wierzymy, że uda się w końcu coś zrobić i poprawić.

Na koniec dwa filmiki, może dadzą niektórym do myślenia:
http://www.youtube.com/watch?v=Ejy5bf2wxIc
http://www.youtube.com/watch?v=oTyrSa18fsc

p.s. Jeśli ktoś chce pisać na temat NL proponuje założyć osobny temat a tu wypowiadać się odnośnie meczu.

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 13:14 

Dokładnie, to nic innego jak lobbowanie i nasiskanie na lokalne władze

Możemy w niedzielę pokazać, że jesteśmy zwartą, liczną i świetnie zorganizowaną siłą - z którą trzeba się liczyć, albo
pokazać, że można w mieście (i klubie) robić wałki i pozostać bezkarnym.

Od nas zależy jak będzie, ale najlepiej klepać w klawiaturę i narzekać na wszystko

PS Prośba do admina/moda, żeby założył i przykleił (najlepiej w dziale kibice) wątek WYBORY i tam
przeniósł kilka ostatnich postów z tego tematu, żeby dalej można było spokojnie (i na temat!) dyskutować

Tytuł: WYBORY - okiem kibica
PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 13:36 
Administrator

jak w temacie;

zapraszam do kulturalnej wymiany zdan

p.s. temat bedzie przyklejany i odklejany na czas wyborow

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł: Re: WYBORY - okiem kibica
PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 15:58 

Fajnie ze przeklejony....

Kolego powolujacy sie na to, ze Slask startuje w wyborach. Oczywiscie. I robia to z GLOWA. Bo startuja do sejmiku gdzie sie rozdaje karty. A nie gmina powiat ktora/y w porownaniu z sejmikim to pikus.... Jezeli wpakuja tam paru swoich to zapomnij o sprzyjajacym klimacie dla ZL w najblizszych latach....

AVE

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 16:43 

2amateo napisał(a):
Fajnie ze przeklejony....

Kolego powolujacy sie na to, ze Slask startuje w wyborach. Oczywiscie. I robia to z GLOWA. Bo startuja do sejmiku gdzie sie rozdaje karty. A nie gmina powiat ktora/y w porownaniu z sejmikim to pikus.... Jezeli wpakuja tam paru swoich to zapomnij o sprzyjajacym klimacie dla ZL w najblizszych latach....

AVE

tak, pytanie jednak gdzie jest się łatwiej dostać, bo żeby coś zdziałać to trzeba najpierw mieć choć jeden mandat.

Śląsk to pikuś jednak, z głową to robią kibice Izolatora Boguchwały, bo słyszałem że startują do sejmu.
Tam to dopiero można zdziałać, tam się rozdaje karty, sejmik dolnośląski to pikuś przy sejmie RP ;)

Możemy dyskutować o sprzyjającym/niesprzyjającym klimacie dla ZL w sejmie, rządzie, sejmiku dolnośląskim itp.
ale może zacznijmy od własnego podwórka i miasta LUBINA, bo na razie to tereny przy stadionie (należące do miasta) wyglądają
jak slumsy w Sao Paulo, a Prezydent i Rada Miasta mają problem by zmniejszyć podatek gruntowy. Ale jak jest sukces to pierwsi do obwieszania miasta flagami Zagłębia (jak przy ostatnim awansie do ekstraklasy)

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 18:05 

Naprawde bedzie w deche jak rzadzic w Lubinie i klubie bedzie NL a w sejmiku Slask....
"My" bedziemy sie cieszyc ze cos w koncu "mamy" do powiedzenia...A wszystkie srodki i opinia spoleczna z Dolnega Slaska beda skierowane na Slask....

Wtedy kwestia czasu bedzie kiedy KGHM przerzuci finanse na bardziej nosny przekaz marketingowy jakim stanie sie WKS....

Idz tym tropem dalej a obudzisz sie w c***ej dupie.

AVE

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 19:51 

Nie, będzie lepiej jak w sejmiku zasiądą malinowe nosy a my się dalej będziemy patrzyć jak coś się dzieje o nas bez nas i wywieszać transparenty niezadowolenia na mostach. Wtedy to dopiero obudzisz się z ręką w nocniku płacząc że ktoś coś robi ponad naszymi głowami. Natomiast jeśli będziemy mieli swoich ludzi w radzie miasta to zawsze mamy jakieś pole do działania i wtedy będziesz miał w dupie sprzyjający klimat dla ZL w sejmiku (który nigdy dla ZL nie będzie sprzyjający) bo w ostateczności masz swoich ludzi w radzie miasta.

Zresztą, jeśli nasz kandydat ma spore poparcie to każda partia się z nim liczy bo to są głosy wyborców. Tak więc nie ma takiego czegoś że nasi nic nie mogą zrobić bo mogą tyle tylko że muszą mieć duże poparcie.
Nie namawiam nikogo na głosowanie na dane ugrupowanie tylko chcę zwrócić uwagę na to że mamy szanse sami kształtować swoją rzeczywistość, nie na szczeblu krajowym a lokalnym. Ale lepiej popłakać że malinowe nosy zasiądą w sejmiku a NL w Lubinie i takie tam. Malinowe nosy mogą zasiąść nawet na fotelu premiera (w sumie Grzesiu Kasyno jest już blisko) i odciąć nas od sponsora, wtedy będziemy mieli szanse na pozyskanie sponsora z miasta i jak pokazała Korona i Jagiellonia, nawet nie będąc z bogatym sponsorem można coś ugrać.

http://www.facebook.com/ZaglebieFanatykow

PostNapisane: 2010 lis Śr 17, 19:59 

1945,
Poczytaj najpierw o organizacji struktur w Polsce, potem zabierz glos.

Pojdzmy tropem twojej wizji. Scenariusz taki. Wokol wygrywaja pelowcy nielubiacy wg powszechnych opinii bogatego Lubina. W sejmiku paru kolesi ze Slaska lobbujacy na ich rzecz. Lubin - totalne zwyciestwo NL!!! Jestesmy malutka pomaranczowa wysepka na mapie zielonego morza Dolnego Slaska... Kazda wyspa podmywana jest przez fale..... Wczesniej czy pozniej zostanie zmyta....

AVE

PS.
Dalej nie kumasz? Bardziej przejrzysta metafora nie przychodzi mi teraz do glowy.
JAK JUZ PCHACIE LAPY DO WLADZY, TO ROBCIE TO Z GLOWA...

PS2
Sile lobbowania masz tu:
http://www.90minut.pl/news/140/news1405 ... -DZPN.html
Wiesz ze oni beda teraz 'blizej" centrali.... nie ma jak zalatwianie istotnych spraw przy kawce na lunchu. Zupelnie przypadkowe spotkanie w kawiarni sasiadujacej z obiema siedzibami zainteresowanych....Pelo-wskim tropem: to nie nasza wian ze ta kawiarnia jest akurat tutaj.....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1