zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pt 22, 07:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oprawy - dyskusja i propozycje
PostNapisane: 2009 cze Pn 22, 22:51 

Pytanie:
Będzie organizowana jakaś oprawa tak aby sektorówka była podwieszona od dachu z góry?

Tytuł: Re: ABC Kibica Zagłębia
PostNapisane: 2009 cze Pn 22, 23:56 

Bardzo bysmy chcieli, poki co nie ma pomyslu na to jak zorganizowac, zaplanowac i zamontowac system bloczkow (lub innych urzadzen, ktore mialyby sluzyc ku temu). Moze ktos sie na tym zna?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2009 cze Wt 23, 00:47 

grzechu napisał(a):
Chodzi Ci o miejscu u gory sektora oczywiscie.

DOKŁADNIE !!! Tam poprosu MUSI coś wisieć :) pogadajcie, pomyślcie...

Co do systemu bloczków, to nie ma raczej problemu z montażem takiego czegoś. Potrzebne są oczywiście
- bloczki (ogólnodostępne, zdaje się ze chyba nawet w Castoramie widziałem) powiedzmy 8- 10 sztuk
- od doły pionownica laserowa (żeby zaznaczyć lasrem w których miejscach zamontować bloczki)
- najlepiej byłoby chyba te bloczki przyspawać, ale jak spawarke wciągnąć na taka wysokość, kilometr przedłużacza :P ewentualnie przykręcić śrubami do dachu (z odpowiednim udźwigiem) i nie bezpośrednio do falistej blachy tylko też do jakiejś belki, co by była jakaś wytrzymałość tego. Wszystko zależy jakie bloczki miałyby być montowane

PostNapisane: 2009 cze Wt 23, 15:10 

Stadion jest obiektem budowlanym. Tak więc chcąc dokonać jakiejkolwiek zmiany nawet drobnej trzeba trzymać się przepisów PB a więc będzie potrzeba przynajmniej:
- zgody na dokonanie zmian pierwotnego projektanta stadionu,
- projektu zmienianego/dodanego elementu wraz z obliczeniami (ponieważ bedzie to konstrukcja pod dachem) i rysunkami,
- zgody starostwa na dokonanie zmian w projekcie (wiąże się to z wydaniem nowego pozwolenia na budowę/dokonanie zmian) - prościej jest zrobić to w trakcie trwania budowy niż po jej zakończeniu.
- jako że jest to obiekt użyteczności publicznej to zostaje jeszcze PINB.

NIe wiem co może stanąć jeszcze na drodze. Jest to bardzo czasochłonna czynnośc gdyż starostwo np. ma 30 dni na odpowiedź po złożeniu dokumentacji.
Napewno po drodze będzie jeszcze wiele mniejszej biurokracji bo coś wiem na ten temat.
Nee jest to łatwy temat jak się wielu wydaje a zrobienie tego samowolnie przez klub będzie oznaczało samowolę budowlaną/odstępstwa od projektu. Wystarczy że ktoś doniesie to do PINB i będzie inspekcja na stadionie. Później kary finansowe, i raczej zamknięcie obiektu do czasu usunięcia nieścisłości.

PostNapisane: 2009 cze Wt 23, 15:16 

MKSiak napisał(a):
Stadion jest obiektem budowlanym. Tak więc chcąc dokonać jakiejkolwiek zmiany nawet drobnej trzeba trzymać się przepisów PB a więc będzie potrzeba przynajmniej:
- zgody na dokonanie zmian pierwotnego projektanta stadionu,
- projektu zmienianego/dodanego elementu wraz z obliczeniami (ponieważ bedzie to konstrukcja pod dachem) i rysunkami,
- zgody starostwa na dokonanie zmian w projekcie (wiąże się to z wydaniem nowego pozwolenia na budowę/dokonanie zmian) - prościej jest zrobić to w trakcie trwania budowy niż po jej zakończeniu.
- jako że jest to obiekt użyteczności publicznej to zostaje jeszcze PINB.

NIe wiem co może stanąć jeszcze na drodze. Jest to bardzo czasochłonna czynnośc gdyż starostwo np. ma 30 dni na odpowiedź po złożeniu dokumentacji.
Napewno po drodze będzie jeszcze wiele mniejszej biurokracji bo coś wiem na ten temat.
Nee jest to łatwy temat jak się wielu wydaje a zrobienie tego samowolnie przez klub będzie oznaczało samowolę budowlaną/odstępstwa od projektu. Wystarczy że ktoś doniesie to do PINB i będzie inspekcja na stadionie. Później kary finansowe, i raczej zamknięcie obiektu do czasu usunięcia nieścisłości.

Nie wydaje mi sie zeby instalacja kilku glupich bloczkow wymagala tego wszystkiego... Nie jest to zadna ingerencja w nosnosc konstrukcji dachu itp itd. To tak jakbys chcial zamontowac sobie w domu zyrandol, tez potrzebujesz pozwolenia?

PostNapisane: 2009 cze Wt 23, 15:45 

Teoretycznie kolega MKSiak ma racje ale przy dobrych intencjach wlascicieli obiektu zapewne daloby sie to ominac.
Nie rozmywajcie tematu.

PostNapisane: 2009 cze Wt 23, 15:47 

Ingerencja wewnętrzna to zupełnie inna działka. A tu podkreślam stadion jest obiektem użyteczności publicznej a tu obowiązują jeszcze większe restrykcje niż dla obiektów budowlanych I stopnia (np. dom jednorodzinny) gdzie dokonanie prostej zmiany np. zmniejszenia okna wymaga zmian papierkowych. Drugi głupi przykład wstawienie do garażu kraty aby nikt się nie włamał nie może być zrobione samowolnie bo budynek nie przejdzie odbioru w razie kontroli. Też niby pierdoła i nie powoduje nic w zmianie konstrukcji/nośności ścian domu. Takie mamy chore przepisy.

Tytuł: Re: Oprawy - dyskusja i propozycje
PostNapisane: 2009 cze Śr 24, 11:29 

Widziałem na youtube oprawę (nawet nie wiem co to za drużyny grały). Na stadionie zabawa - flagi, race, dym (tak jak na meczu z Płockiem), a za stadionem: taki porządny pokaz fajerwerków. Naprawdę super wyglądało. Może coś takiego wykminić:)

PostNapisane: 2009 cze Cz 25, 22:35 

Nie za bardzo wiedziałem gdzie zacząć tego posta, ale...

Czy na DA nie można zainstalować kamery, która nagrywałaby całe spotkanie doping na KK wraz z oprawami, tak jak robi to Lech?
LINK :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=KoA9UNpF ... annel_page
Powiedzcie sami... nie fajnie byłoby mieć taką kamerę ustawioną np. koło ławki rezerwowych która całe spotkanie nagrywałaby nasz doping? Wiem, wiem... koszta, ale może o taki sprzęt pokusiłyby się władze klubu, w końcu budują tak profesjonalny klub

PostNapisane: 2009 cze Cz 25, 23:20 

^^ Coś podobnego było z Koroną, ale nie jestem pewien.
http://www.youtube.com/watch?v=NT79yGs2 ... annel_page
od ocb03pl

PostNapisane: 2009 cze Cz 25, 23:39 

zdaje się, że chłopaki posklejali to z różnych filmików z YT bo akurat różne momenty róznych użytkowników widziałem. Fakt- wyszła rewelacja!!! Ale mi tu chodzi raczej o kamerke, która by nagrała 2h dopingu... a potem np. przerwe w meczu wyciąć i tym podobne

PostNapisane: 2009 cze Cz 25, 23:45 

Pomysł świetny! A co do kosztów to nie sądzę aby zakup kamery ktorej koszt nie przekroczył by kilku tysięcy był czymś przekraczającym budżet naszego klubu. Pomysl do podsuniecia włodażom.

PostNapisane: 2009 cze Pt 26, 00:03 

chemik napisał(a):
Nie za bardzo wiedziałem gdzie zacząć tego posta, ale...

Czy na DA nie można zainstalować kamery, która nagrywałaby całe spotkanie doping na KK wraz z oprawami, tak jak robi to Lech?
LINK :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=KoA9UNpF ... annel_page
Powiedzcie sami... nie fajnie byłoby mieć taką kamerę ustawioną np. koło ławki rezerwowych która całe spotkanie nagrywałaby nasz doping? Wiem, wiem... koszta, ale może o taki sprzęt pokusiłyby się władze klubu, w końcu budują tak profesjonalny klub

Ten film nie jest z meczu z Poznania tylko z Zurychu wiec nie wiem czy akurat robil go Lech ale pomysl bardzo dobry;]

PostNapisane: 2009 cze Pt 26, 10:18 

Wystarczy że wejdziesz na użytkownika który wrzucił ten film (Bułgarska) a zobaczysz kibiców Lecha na każdym z nich kręcony z tej samej perspektywy. Chodzi o pomysł...

PostNapisane: 2009 cze Pt 26, 11:18 

Tak jak napisał chemik chłopak z Lecha dokumentuje doping fanatyków i wrzuca do sieci po każdym meczu.Pomysł jak najbardziej trafiony!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1