zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 gru Cz 13, 11:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2008 sty N 13, 13:45 

Nic dodać nic ująć. Niestety mentalność ludzi jest taka żę nie uwierzom zwykłym osobom z forum na którym piszą kibice a prestiżowej gazecie lub TV.

Tytuł: hej zaglebie
PostNapisane: 2008 lut Pt 22, 18:39 

np: powiem wam cos co mowia o nas w Lublinie (chlopaczki z Motoru ) ... Ze Zaglebie nie jest az takim slabym przeciwnikiem kibicowania jak na takie male miasto maja wielka wiare kibicow godnych uwagii ale, Motor ma zgode ze Slaskiem wiec tylu zeczy dobrych nie bedzie: mowia ze bardzo im sie nie podoba pucowanie sie do zgod (hehe) ze mamy wiecej zgod niz kartonikow na stadionie jakos jak to sluchalem nie ruszalo mnie too bo ja wiem w co wierze. ze mamy bardzo bogate miasto i dla tegoo sie rozwijamy sportowo i kibicowsko tlumacza ze jak bysmy sie zamienili Finansowo lub podobnie to wasze Zaglebie by nie przetrwalo wiecej niz rok :P a co do afery korupcyjniej to jak wszedzie w calej polsce mowil ze czekaja tylko na tooo zeby nas wywalic do 3 ligi lub 4 ? - nawet widzialem na nie ktorych osiedli w lublinie napisy na scianach na nasze zaglebie :( noo cozzz takie zycie..

!! Wielkie Wielkie Wielkie ZAgłeBIE !!

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 22, 19:14 

A ja wam powiem tak,kto nie byl nigdy w Lubiniu na Zaglebiu ten nie wie co pisze i mowi.
Jest super atmosfera jest dobra frekwencja i niczego nie brakuje.Jak jeszcze dojdzie
do tego nowy stadion to juz wszystko bedzie w najlepsze.Zaglebie jest klubem
rozwojowym zarowno sportowo jak i kibicowsko.Mowi wam to czlowiek z zewnatrz z poza
rejonu miedziowego,ktory troche przezył,zjezdził i wie co mowi i broni dobrego imienia
Zagłębia Lubin.A jak ktos placze ze mieszka w ubogim czy biednym rejonie,to niech sie
wezmie za solidna prace,bo za darmo nikt nic nie daje.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 22, 20:13 

Radzik proszę zapamiętaj raz na zawsze: nie mówimy w Lubiniu tylko w Lubinie.
sorry za OT

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar Cz 27, 19:09 

"Felieton ULTRA?"

Termin "Ultras", choć tak naprawdę jego korzenie sięgają lat 70, stał sie w Polsce modny dopiero od niedawna. Wraz z jego upowszechnieniem zaczęły się tworzyć wewnętrzne podziały na nie-szalikową część publiczności, popularnie zwaną piknikami, na odrębne grupy hools, wreszcie na ultrasów, których powszechnie zaczęto utorzsamiać z oprawą spotkań. Nie wiem kto i dlaczego to wymyślił, wiem natomiast,że takie rozumienie tematu jest dalekie od pierwotnego znaczenia tego słowa. Pomijam tutaj fakt sięgania po obce słownictwo, bowiem w języku polskim od kilkudziesięciu lat funkcjonuje "szalikowiec". Wracając do głównego wątku. Podzelenie kibiców na powyższe kategorie pociągnęło za sobą dziwne, żeby nie powiedzieć, patologiczne zachowania. Kiedy przeglądam fora internetowe, ziny czy też obserwuje na codzień niektórych kibiców, to nasuwają się niewesołe refleksje. Otóż dziś wielu takich "ultrasów" uważa, że całe kibicowanie zamyka się w tworzeniu oprawy i dopingu.Słowem-stoisz w młynie jesteś ultra! A gdzie cała otoczka, gdzie kibicowskie zasady? Zjednej strony mamy deklaracje o szacunku i przywiązaniu do barw, z drugie zaś, czy takie słowa są caś warte, skoro ich głosiciele nie raz ściągają szale "na życzenie"("nie jestem przecież chuliganem"), czy wkładają ręce do kieszeni gdy przeciewnik rwie flagi z płotu. Powyzsze sytuacje nie są wymysłem mojej wyobraźni, ale rzeczywstymi sytuacjami, które miały miejsce na stadionach i wokół nich. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Dalej-ultras to także synonim kibicowskiego buntu przeciwko ustalonemu porządkowi. Włoscy prekursorzy ruchu ultras zawsze stali w opozycji do kluboiwycxh działaczy i co oczywiste policji. Stąd duży nacisk na niezależność, na zachowanie tak dużej swobody, która by pozwalała w każdej sytuacji powiedzieć zdecydowane NIE! A co mamy na naszym podwórku? Wiele znanych ekip kibicowskich z radością zawiesza się na pasku działaczy, aby tylko w zamian dostać stosowny datek na oprawę spotkań. Sam temat dofinansowywania nie byłby może tak kontrowersyjny, gdyby większość pieniędzy pochodziła z własnych środków-składek czy akcji promocyjnych. Tymczasem u nas przyjęłło się że skoro dają, to po co się spinać. Z kolei w klubach gdzie kibice nie mogą liczyć na jałmużnę, finansowy ciężar organizacji życia kibicowskiego spoczywa na barkach kilkunastu góra kilkudziesięciu osób. Dzieje się też tak stadionach gdzie liczba fanatyków przyznających się do miana ultrasa sięga conajmniej setek, jeśli nie tysięcy. Brać łatwo ale dać coś od siebie bez odgórnego prikazu, dużo trudniej. Dużo bardziej drażliwym tematem do służb mundurowych. Hasło CHWDP stało się niezwykle modne. Tymczasem zdażają się sytuacje-przyznaje, nie ma ich tak wiele-gdzie wyjazd zaczyhna się od organizowania sobie obstawy.Zasze można się później tłumaczyć, że to sam klub w trosce o bezpieczeństwo, że to nieświadome zgredy, że to że tamto...Napewno nie chciałbym doczekać czasów, kiedy w lidze dojdzie do powtórki ze stadionu śląskiego-głośnej akceptacji dla brutalnych działań milicji. Dziś to coprawda wciąż fantastyka, ale też kilka lat temu, nie mógłbym sobie wyobrazić, że dojdzie do takiej sytuacji na meczu kadry. Jak więc zdefiniować pojęcie "ultras"? Myślę że do tej pory nie powstało nic lepszego jak "Ultra Manifest" stworzony przez kibiców Romy, dokładnie określający zasady, jakimi powinni sie kierować piłkarscy fanatycy. Tymczasem wygląda na to, że my się konsekwentnie od tego oddalamy, tworząc zupełnie nowe reguły i wzorce. Szkoda tylko , że w tym wypadku nowe nie znaczy lepsze.....

tekst napisał "L" wziąłem go z 3 numeru(Marzec) 2003 roku TMK. Liczę na wasze przemyślenia i ustsunkowanie się do powyzszego tekstu.Po[Z]drawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar Cz 27, 20:27 

Woitek napisał(a):
Termin "Ultras", choć tak naprawdę jego korzenie sięgają lat 70, stał sie w Polsce modny dopiero od niedawna. Wraz z jego upowszechnieniem zaczęły się tworzyć wewnętrzne podziały na nie-szalikową część publiczności, popularnie zwaną piknikami, na odrębne grupy hools, wreszcie na ultrasów, których powszechnie zaczęto utorzsamiać z oprawą spotkań. |(...) Podzelenie kibiców na powyższe kategorie pociągnęło za sobą dziwne, żeby nie powiedzieć, patologiczne zachowania.

W tematyce kibicowskiej staram siezabierać głos rzadko, ale tu nalezy się kilka uwag. Woitek wydaje mi się, że spokojnie mogłeś wybrać dużo bardziej szczęśliwy artykuł by wznowić - bo przecież nei zapoczątkować - dyskusję o kibicowaniu.
Po pierwsze, to autor popełnia błędy rzeczowe oraz myli przyczyny ze skutkami. Mówiąc po ludzku pierdzieli jak poparzony, bo przewcież nie podział przez dziennikarzy na hoolsów, ultrasów i pikników stał sie przyczynkiem do np dłubania słonecznika na stadionie, raczej odwrotnie.

Po drugie, lojalnie ostrzegam, że cały artykuł balansuje na krawędzi regulaminu tego forum. Odpowiedzi mogą tę granicę przekroczyć i proszę się liczyć z ewentualnymi konsekwencjami. Wielokrotnie już pisalismy, że miejsc do dyskusji o np "rwaniu flag z płotów" jest w necie weile, ale to forum do nich nie należy.

Po trzecie, nie wiem co do końca autor miał na myśli, pisząc o oddalaniu się od wzorców, jedno wiem jednak na pewno:atmosfera stadionu i sposób kibicowania w roku 2003 a w 2008 moim zdaniem wypada zdecydowanie na korzyść roku 2008 i to nie tylko z ławki stadionu w Lubinie. Obawy autora były więc płonne.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar Pt 28, 22:47 

Jasiu powiem Tobie tak ,jak by nie patrzył to Woitek zawsze nas zaskoczył ciekawym artykulem w tym temacie.
Moze jak na nasze forum,to artykuły są dosć dosadne i moze az za bardzo prawdziwe,.ale są ciekawe
i dobrze z zaciekawieniem sią je czyta.Takie Ultrasowskie urozmaicenie naszego forum.
Jak dla mnie super.A okreslenie Ultras w latach 80-tych,moze sie myle bylo jedno.
'Ponad wszystko',tylko moj klub i nic sie nie liczy,a pozniej doszly oprawy meczowe...tak jak na chwile obecną.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar So 29, 12:45 

witam, Panowie (i panie) a ja troche z innej beczki - jestem kibicem WZL od jakiś 25 lat - już w wieku 6 lat śmigałem z Ojcem Chrzestnym na meczyki. Pierwszy pasiak w NASZYCH barwach babcia osobiście zrobiła mi na drucikach :) Trafiło się i kilka wyjazdów. Zawsze wiernie kibicóje WZL. Kilka lat temu przeszełem na stronę niebieską :) (zostałem policjantem). Pomimo tego zawsze starałem sie uczestniczyć we wszystkich meczach ,wiernie kibicuje Naszemu zespołowi. Moja praca pozwoliła mi zobaczyć kibicowanie z troche innej strony. Nadal śmiigam z kolesiami z pracy na meczyki, również wyjazdowe. Udało mi się i pracuje z ludzmi którzy również kochają WZL.

Po tym dość obszernym wstępie chce przejść do sedna sprawy - bardzo martwi mnie bardzo agresywne podejście części kibiców (może będe ich nazywał pseudo-kibicami) do policji. Co mecz słychać "zawsze i wszędzie policja je...a będzie". Wystarczy, że na murawie pokaże się służba ochrony - a już lecą epitey wobec policji. Słuchają tego młodzi ludzie, czesto dzieci. Rozumiem, iż cześć pseudo-kibiców miało zatargi z policją, ja sam niejednokrotnie dostałem lolką na wyjeździe, lecz proszę o zrozumienie ich (naszej) pracy. Zawsze powtarzam innym osobą, iż to jest ich służba, za to dostają pieniądze. Policja ma służyć i chronić. Wiem na przykładzie swoim i mojch kolesi, że służba w policji nie robi z nas gorszych kibiców, gorszych ludzi. Ja kibicem WZL jestem od 25 lat a policjantem od 8. Zapraszam do rzeczowej dyskusji i wymiany zdań, prosze tylko o rozsądną rozmowę a nie wywody typu spierda...aj jeb...a ps...e.
W SERCU MYM TYLKO WZL.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar So 29, 17:52 

Od razu widać, że jesteś policjantem, bo pisać nie potrafisz.

Polecam przeczytanie tego artykułu:

http://interia360.pl/sport/artykul/gks- ... ikach,8324

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar So 29, 22:28 

witam ponownie - wiedziałem że tak bedzie, nie obyło sie bez epitetów - ehhhhh brak słów.

prosze o przeczytanie równiez i tego:

http://www.tvn24.pl/12694,1543586,wiadomosc.html

Ostatnio edytowano 2008 mar So 29, 22:57 przez WOJTAS-OLO, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar So 29, 23:58 
WOJTAS-OLO napisał(a):
Kilka lat temu przeszełem na stronę niebieską :) (zostałem policjantem).

stary przeszedłeś na stronę najgorszego wroga dla wszystkich kibiców ..
i myślałeś ze powiesz ze jesteś kibicem ZAGŁĘBIA i policjantem to sie do ciebie nikt nie przyczepi

WOJTAS-OLO napisał(a):
Co mecz słychać "zawsze i wszędzie policja je...a będzie".

sam wiesz ze bez powodu tego nie śpiewamy :x

ale dobra już mniejsza z tym

STOP POLICYJNEJ PROWOKACJI

Ostatnio edytowano 2008 mar N 30, 02:13 przez zagadka, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar N 30, 00:24 

czy aby policja jest wrogiem kibiców??? Takich normalnych, kochających klub, dopingujących zawodników, spokojnie sie zachowujących ( nie szukających słomki do oka ) kibiców dla których najwazniejsze jest widowisko sportowe, z głośnym - spektakularnym dopingiem, z emocjami jedynie na boisku ( a nie na ustawkach gdzieś w lesie ). Wiem, iż na TYM forum znajdują się tacy kibice, bardzo ich szanuje i prosze o obiektywnne odniesienie sie do mojego wcześniejszego pytania.

nadmieniam, iż nie jest to żadna POLICYJNA PROWOKACJA.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar N 30, 00:37 
Nie pogrążaj się jeszcze bardziej... O ile niepoprawną pisownię można wytłumaczyć dysortografią, o tyle stosowanie wyrazów, których znaczenia się nie zna, jest dla mnie niezrozumiałe (radzę sprawdzić definicję słowa: "epitet"). Jeśli chodzi o podany link - nie mam pojęcia, co populistyczna przemowa tego człowieka ma nam uświadomić, poza tym, że ma on problem z wymową? Nawiązując do "bandytyzmu", ciekaw jestem, jakie stanowisko zajmujecie w stosunku do piątkowej sytuacji, kiedy to jeden z was wtargnął na boisko i spowodował chwilowe przerwanie meczu (http://pl.youtube.com/watch?v=HiZAPkKXa0c) :?: :wink:

Ostatnio edytowano 2008 mar N 30, 00:40 przez Dasher(MKS), łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar N 30, 00:46 

ehhhh - i znów bezproduktywne palpanie, :? szkoda słów. A Twój link powala na kolana. :cry:

ps. nie każdy urodził się Mickiewiczem :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 2008 mar N 30, 01:05 
WOJTAS-OLO napisał(a):
ps. nie każdy urodził się Mickiewiczem :wink:

Ale każdy ma szansę, by umrzeć Słowackim, trening czyni mistrza :D Sami sobie zapracowaliście na taki wizerunek, jesteście spuścizną po milicji, która jest w was, jak widać, bardzo mocno zakorzeniona. Gdy powinniście wykazać się kompetencjami, z reguły tego nie robicie, gdy jest na odwrót - przekraczacie je w znaczący sposób. Lepiej powalić linkiem na kolana, niż tym, co nosisz na "służbie".

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1