zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 gru Pt 15, 20:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Krzysztof Janus
PostNapisane: 2015 cze Pt 19, 17:32 
Administrator

Obrazek
29-letni skrzydłowy Krzysztof Janus został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. Z beniaminkiem T-Mobile Ekstraklasy związał się dwuletnią umową z opcją przedłużenia o rok.
Janus przez ostatnie trzy lata był zawodnikiem Wisły Płock. W minionym sezonie wystąpił w 33 meczach w I lidze, w których zdobył trzynaście bramek.

O wkładzie Janusa w grę świadczą plebiscyty organizowane przez fanów Wisły. "Janis" wygrał je dwukrotnie jesienią 2013 i wiosną 2014 roku, zgarniając miano najlepszego piłkarza płockiej drużyny.

Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin: Zdecydowanie jeden z najlepszych skrzydłowych w zakończonych rozgrywkach I ligi. Jestem przekonany, że te same walory: skutecznosć, dynamikę, przebojowość oraz umiejętność gry jeden na jeden może przełożyć na boiska ekstraklasowe. Krzysztof jest zawodnikiem o zupełnie innej charakterystyce niż skrzydłowi w naszej kadrze.

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=6074

zrodlo 90minut/zaglebie.com

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł: Re: Krzysztof Janus
PostNapisane: 2015 cze Pt 19, 18:13 

"Przyszłościowy" nabytek?!

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2015 cze Pt 19, 19:15 

Budżet mamy jaki mamy więc na jakieś oszałamiające transfery nie ma co liczyć.Liczę natomiast ,że powstanie walcząca drużyna która przy kłopotach pozostałych drużyn powalczy o coś więcej niż utrzymanie.

PostNapisane: 2015 cze Pt 19, 19:23 

Strzelił więcej bramek niż którykolwiek z naszych zawodników. Oby po prostu dobrze grał i się przykładał do każdego meczu.

PostNapisane: 2015 cze Pt 19, 19:25 

I bardzo dobrze, Lepiej ściągać "przyszłościowy nabytek" niż Hodury, Slobody, Djokicie, Hanki i tony kopaczy bez jakichkolwiek marzeń i ambicji szukających bankomatów na mieście. W ogóle to narzekactwo jest irytujące. To samo było w 1 lidze, że słabo grają że mało wygrywają że styl beznadziejny, że kopią za wysoko. Ta mentalność niektórych mnie przeraża. Jeszcze nic ten zawodnik nie pograł a już ocenianie jaki transfer i pisanie że to ławka że to uzupełnienie. Pretensje miejcie do tych wyżej wymienionych bo to dzięki nim KGHM odciął kurek z pieniędzmi i bardzo dobrze. Ten budżet w dobie problemów innych powinien wystarczyć na walkę o "coś".

PostNapisane: 2015 cze Pt 19, 19:52 

Lupus z tym coś to chyba przesadziłeś. Legia,Lech,Lechia to zespoły z innej półki finansowej i przeskoczenie ich to rzecz mało realna.Bardzo trudno będzie też przeskoczyć Jagielonię i Śląsk.Z pozostałymi trzeba powalczyć i ja na tą walkę liczę.
Co do KGHM-mu to mam inne zdanie.Żałuję,że nie dołożyli paru milionów do budżetu i nie można ich dzisiaj mądrze wydać!

PostNapisane: 2015 cze So 20, 08:02 

Ja na miejscu KGHM pewnie tak samo bym się zachował gdybym widział brak jakichkolwiek kompetencji ze strony ludzi zarządzających i ludzi wykonujących swoją pracę czyli kopaczy. KGHM stawia na Akademię i to wiemy od wielu miesięcy. Przeczuwam też że jeśli w nowym sezonie wyniki byłyby bardzo dobre to na pewno KGHM dołoży pare baniek. Ale nie oczekujmy że nagle po awansie do ekstraklasy wróci "stare" czyli pompowanie pieniędzy i ściąganie "wielkich" piłkarzy. Polityka klubu jest taka a nie inna na to wszystko składa się wiele kwestii które dobrze znamy z przeszłości. Ósemka ? Jak najbardziej realna. Śląsk ? Co ten Śląsk prezentuje że nie można z nim rywalizować ? Nie przesadzaj kolego. Może Legia i Lech są dziś poza zasięgiem ale też bym nie przesadzał, wystarczy spojrzeć w ilu meczach obie drużyny traciły punkty. Jagiellonia to na razie jednorazowy wystrzał, też budowany bez gwiazd. Irytujące jest tylko to że przyszedł nowy zawodnik i zaczyna się narzekanie. Więc powtarzam może najpierw dajmy czas tym ludziom, nowym piłkarzom, młodym zawodnikom którzy będą dostawać szansę. Wolę taką politykę niż politykę Miedzi gdzie ściągani są 35 letni dziadkowie Stasiak, Ślusarski.

PostNapisane: 2015 cze So 20, 16:27 

Przypominam ,że KGHM jest właścicielem Zagłębia i sam decyduje kto odgrywa pierwszoplanowe role w klubie a tym samym sam odpowiada za nietrafione transfery .
Co do Akademii to umówmy się ,że na jej wpływ na pierwszy zespół przyjdzie nam poczekać jeszcze 5-6 lat-i to jest zrozumiałe,dlatego transfery są nieuniknione.To co robi Miedź to nieporozumienie ale na szczęście to ich problem.My natomiast dzisiaj powinniśmy skupić na budowaniu zespołu 16-18 wyrównanych zawodników którzy do Lubina przychodzą walczyć a nie na emeryturę.
Być może Krzysztof Janus jest takim zawodnikiem i tego wszystkim nam życzę.Nie ulega jednak wątpliwości , że jest to zawodnik średniego wieku kilka lat grający w słabiutkiej pierwszej lidze i to samo już mówi za siebie.Widocznie dzisiaj nas stać tylko na wybijających się piłkarzy pierwszoligowych i musimy się z tym pogodzić.
Mimo wszystko uważam,że po ściągnięciu Słowaka na środek pomocy stać nas o walkę o 6 miejsce a miejsce poniżej 8 będę uważał za porażkę.

PostNapisane: 2015 cze Pn 22, 19:49 

Powodzenia w Zagłębiu. Proszę dobrą grą udowodnić, że sceptyczne głosy są nieuzasadnione.

PostNapisane: 2015 cze Śr 24, 08:21 

Cytuj:
W ubiegły piątek Krzysztof Janus podpisał dwuletni kontrakt z Zagłębiem Lubin i razem z nowymi kolegami został poddany testom wytrzymałościowym. Nowy nabytek Miedziowych zapowiada, że już rozpoczął walkę o miejsce w składzie i nie boi się rywalizacji. Na ekstraklasowe boiska wraca po kilkuletniej przerwie i mocno pracował na kolejną szansę.

Po kilku latach wracasz do ekstraklasy, zapracowałeś na ten transfer.
Krzysztof Janus: - Faktycznie minęło kilka lat od czasu, kiedy grałem w ekstraklasie. Jestem spragniony gry na tym poziomie i mogę zdradzić, że cały czas marzyłem o powrocie. Mocno pracowałem, żeby wrócić i udało się. Zrobię wszystko, by wykorzystać swoją szansę.

Janus wyjeżdżający z Gawina do ekstraklasowego GKS-u Bełchatów był młodym, obiecującym i perspektywicznym zawodnikiem. Jaki jest dzisiaj piłkarz startujący z Wisły Płock do Zagłębia?
- Jestem zupełnie innym zawodnikiem, niż te 8 lat temu. Do ekstraklasy startuję teraz zupełnie z innego pułapu. Do Bełchatowa trafiłem jako młody zawodnik, który nie znał ekstraklasowej piłki, bo wcześniej grał poziomie III ligi. Dziś jestem bardziej doświadczony, mam wyższe umiejętności i będzie mi łatwiej wprowadzić się na ligowe boiska.

Ten skok III ligi do ekstraklasy okazał się wtedy skokiem na zbyt głęboką wodę?
- Chyba tak źle nie było. Powiem więcej, w Bełchatowie łatwiej było mi się odnaleźć, niż później w Cracovii. Na to moje niepowodzenie złożyło się wiele aspektów, nie chcę do tego wracać, z optymizmem patrzę teraz w przyszłość i czekam na debiut w Zagłębiu.

Ciężko było odejść z Wisły Płock, drużyny, w której byłeś liderem?
- Czas spędzony w Wiśle był dla mnie bardzo owocny. Odbudowałem się, klub z Płock stworzył mi warunki do rozwoju i dzięki temu jestem dziś w Zagłębiu. Mam wielki szacunek do Wisły i będą miło wspominał te lata, jednak każdy ma swoje cele i marzenia. Dla mnie priorytetem była gra w ekstraklasie, nie ukrywałem tego już na starcie zeszłych rozgrywek. Nie udało się wywalczyć awansu z Wisłą, a Zagłębie przedstawiło mi konkretną ofertę, więc z niej skorzystałem.

W niedawnym wywiadzie nie chciałeś przyznać, że to dla Ciebie ostatni dzwonek, by zaistnieć w ekstraklasie.
- Jestem niesamowicie zmotywowany, by wreszcie zaistnieć w ekstraklasie. Mocno pracowałem na ten transfer, walkę o ekstraklasę zacząłem od boisk II ligi i udało mi się po kilku latach wrócić. Stać mnie na wiele i udowodnię, że mam na tyle wysokie umiejętności, by grać w ekstraklasie.

Ile czasu dajesz sobie na aklimatyzację w nowej drużynie, kiedy zbudujesz sobie mocną pozycję w Lubinie?
- Wydaje mi się, że szybko się odnajdę w tej szatni. Po tych kilku dniach z drużyną czuję, że nie będę potrzebował dużo czasu na aklimatyzację. Koledzy dobrze mnie przyjęli.

Rywale do miejsca w składzie równie miło Cię przyjęli?
- Jesteśmy zawodowcami i rywalizacja jest potrzebna, by drużyna szła do przodu. Dobrze się znamy z ligowych boisk i mamy do siebie wzajemny szacunek. Od czwartku gram z chłopakami z Zagłębia w tę samą stronę, więc się dogadamy.

Wcześniej byłeś też w kontakcie z zawodnikami Zagłębia.
- Z Kubą Tosikiem i Maćkiem Dąbrowskim grałem w Bełchatowie.

Kontaktowałeś się z Kubą Tosikiem zanim podpisałeś kontrakt z Zagłębiem?
- (śmiech) Oczywiście rozmawialiśmy i Kuba wypowiadał się o Zagłębiu w samych superlatywach. Jego słowa miały też wpływ na moją decyzję.

Zagłębie kojarzyłeś dotychczas ze stadionu, na którym miałeś okazję grać. A jakie wrażenie zrobiła na Tobie baza treningowa, bo teraz miałeś okazję się jej przyjrzeć.
- Zagłębie ma świetne możliwości, te boiska, całe zaplecze robią wrażenie. Zawodnikom Zagłębia pozostaje grać, trenować i się rozwijać.

Co więc Krzysiek Janus może dać Zagłębiu?
- Wszystko zweryfikuje liga. Ja czuję się mocny w grze jeden na jeden i chcę podtrzymać niezłą skuteczność z pierwszoligowych boisk.

Ekstraklasa to dużo większy poziom niż I liga? Na zapleczu byłeś wyróżniającym się zawodnikiem.
- Zaraz zaczyna się liga, więc szybko się przekonamy (śmiech). Uważam osobiście, że aż tak dużej różnicy poziomu nie ma.

Co w Polsce mówi się o Zagłębiu?
- Postrzega się Zagłębie jako klub stabilny, z ambicjami. Przez ostatni rok Miedziowi grali w 1 lidze, ale szybko wrócili do ekstraklasy, mają więc coś do udowodnienia. Wychodzi na to, że Janus, który też ma coś do udowodnienia, trafił do odpowiedniego klubu.

To jakie masz plany na najbliższe tygodnie?
- Oczywiście na pierwszym treningu rozpocząłem walkę o miejsce w składzie. Chcę odpowiednio przygotować się do ligowego sezonu. Wiadomo, że jestem nowym zawodnikiem i muszę udowodnić swoją przydatność dla zespołu.

:arrow: Krzysztof Janus: Mam coś do udowodnienia

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2015 cze Śr 24, 09:45 

andrzej.65 napisał(a):
Przypominam ,że KGHM jest właścicielem Zagłębia i sam decyduje kto odgrywa pierwszoplanowe role w klubie a tym samym sam odpowiada za nietrafione transfery .
Co do Akademii to umówmy się ,że na jej wpływ na pierwszy zespół przyjdzie nam poczekać jeszcze 5-6 lat-i to jest zrozumiałe,dlatego transfery są nieuniknione.To co robi Miedź to nieporozumienie ale na szczęście to ich problem.My natomiast dzisiaj powinniśmy skupić na budowaniu zespołu 16-18 wyrównanych zawodników którzy do Lubina przychodzą walczyć a nie na emeryturę.
Być może Krzysztof Janus jest takim zawodnikiem i tego wszystkim nam życzę.Nie ulega jednak wątpliwości , że jest to zawodnik średniego wieku kilka lat grający w słabiutkiej pierwszej lidze i to samo już mówi za siebie.Widocznie dzisiaj nas stać tylko na wybijających się piłkarzy pierwszoligowych i musimy się z tym pogodzić.
Mimo wszystko uważam,że po ściągnięciu Słowaka na środek pomocy stać nas o walkę o 6 miejsce a miejsce poniżej 8 będę uważał za porażkę.

A ja tylko przypomnę nazwisko Mateusza Piątkowskiego. Który w wieku 29 lat nie rozegrał nawet jednego meczu w ekstraklasie. Przeszedł do Jagiellonii. W 1,5 sezonu strzelił w ekstraklasie ponad 20 goli a dziś podpisał kontrakt z Mistrzem Cypru w wieku 31 lat. Więc dlaczego nie Janus w Zagłębiu ? Który tak jak pisałem wyżej tych występów w ekstraklasie trochę uzbierał. W 1 lidze wcale tak łatwo i przyjemnie nie jest. Śmiem twierdzić że tam trudniej gra się niż w ekstraklasie. Pożyjemy, zobaczymy. Ja mu życzę jak najlepiej na pewno nie będę oceniał gościa który jeszcze nie zagrał żadnego meczu w Zagłębiu.

PostNapisane: 2015 sie Cz 13, 20:50 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Janus źle czuł się w obronie. Zagra na skrzydle

Czy Krzysztof Janus okaże się najefektywniejszym skrzydłowym od czasów Pawłowskiego?

Kiedy Krzysztof Janus prawie 5 lat temu opuszczał Cracovię, przylepiono mu łatkę piłkarza nie na miarę ekstraklasy. Teraz w Lubinie chce coś udowodnić. Przebojem wywalczył sobie miejsce w jedenastce i z taką grą jak ostatnio, chyba nieprędko je odda.

– W mniejszym stopniu w Bełchatowie, a w dużym w Cracovii, gdzie trafiłem później, robiono ze mnie bocznego obrońcę. Nie odpowiadało mi to – mówi Janus. W Lubinie Piotr Stokowiec ustawia go tylko na skrzydle, a piłkarz odwdzięcza się efektywną grą. We wtorek jego dwa gole pomogły wyeliminować z PP Błękitnych (4:2). W piątek poważniejsza próba, bo do Lubina przyjeżdża Lech. Możliwe że z Szymonem Pawłowskim, który swoją grą w roli prawoskrzydłowego na lata wyznaczył w Zagłębiu standardy jakości. W najlepszych sezonach w barwach tego zespołu zdobywał w oficjalnych meczach około 10 goli.

– Fajnie by było mu dorównać – mówi Janus. W poprzednich dwóch sezonach w Wiśle Płock też mógł się pochwalić dwucyfrowym dorobkiem, choć miał łatwiej, bo występował w pierwszej lidze.

PostNapisane: 2015 sie Pt 14, 07:50 
TROLL
TROLL

wzl19 napisał(a):
Cytuj:
:arrow: Janus źle czuł się w obronie. Zagra na skrzydle

Czy Krzysztof Janus okaże się najefektywniejszym skrzydłowym od czasów Pawłowskiego?

Kiedy Krzysztof Janus prawie 5 lat temu opuszczał Cracovię, przylepiono mu łatkę piłkarza nie na miarę ekstraklasy. Teraz w Lubinie chce coś udowodnić. Przebojem wywalczył sobie miejsce w jedenastce i z taką grą jak ostatnio, chyba nieprędko je odda.

– W mniejszym stopniu w Bełchatowie, a w dużym w Cracovii, gdzie trafiłem później, robiono ze mnie bocznego obrońcę. Nie odpowiadało mi to – mówi Janus. W Lubinie Piotr Stokowiec ustawia go tylko na skrzydle, a piłkarz odwdzięcza się efektywną grą. We wtorek jego dwa gole pomogły wyeliminować z PP Błękitnych (4:2). W piątek poważniejsza próba, bo do Lubina przyjeżdża Lech. Możliwe że z Szymonem Pawłowskim, który swoją grą w roli prawoskrzydłowego na lata wyznaczył w Zagłębiu standardy jakości. W najlepszych sezonach w barwach tego zespołu zdobywał w oficjalnych meczach około 10 goli.

– Fajnie by było mu dorównać – mówi Janus. W poprzednich dwóch sezonach w Wiśle Płock też mógł się pochwalić dwucyfrowym dorobkiem, choć miał łatwiej, bo występował w pierwszej lidze.

Janus to jeden z najbardziej udanych transferow Zaglębia od ładnych paru lat, podoba mi się jego gra, zawsze w niej uczestniczy! nie gra ''bokami''choć na boku, może z Niecieczą mecz zagrał słabszy jak i pozostali a nie wiemy dlaczego, tak czy siak zdrowia i powodzenia!

PostNapisane: 2016 lip Wt 19, 20:32 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Krzysztof Janus: Czekamy na spotkanie z Partizanem

1. kolejka Lotto Ekstraklasy ułożyła się idealnie po myśli piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Zespół Piotra Stokowca szybko strzelił gola, a później kontrolował spotkanie. W Lubinie wszyscy czekają już na mecz z Partizanem Belgrad

KGHM Zagłębie Lubin już po pierwszej połowie prowadziło 4:0 z Koroną Kielce i ostatecznie to takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. W zespole Miedziowych z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Janus, który strzelił bramkę oraz zanotował asystę.

- Pierwszy gol na pewno nam ustawił mecz. Później strzeliliśmy drugiego, trzeciego i czwartego. W drugiej połowie w pełni kontrolowaliśmy spotkanie. Na pewno inauguracja bardzo dobra, bardzo fajna. Czekamy na spotkanie z Partizanem - mówił po meczu piłkarz Zagłębia.

O ile piłkarze z Lubina w pierwszej połowie strzelili cztery gole, to po przerwie kontrolowali losy spotkania i nie zdołali już pokonać bramkarza przeciwnika. - Raczej zaczęliśmy grać spokojniej, utrzymywać się przy piłce, gdyż ta pierwsza połowa spotkania dała nam taki komfort - skomentował skrzydłowy.

Już w czwartek KGHM Zagłębie Lubin w rewanżowym spotkaniu eliminacji do Ligi Europy zmierzy się z Partizanem Belgrad. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. - Będziemy na pewno chcieli postawić swoje warunki, ale pamiętajmy o tym, że będziemy się mierzyć z bardzo silnym zespołem. Będziemy starali się odpowiednio do tego meczu dopasować i zrealizować wszystkie plany na to spotkanie - zaznaczył Janus. - Musimy pokusić się o bramkę, bo to nam na pewno przy dobrze grającej defensywie da awans - dodał.

(źródło: Artur Długosz/sportowefakty.wp.pl)

Strefa czasowa: UTC + 1