zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 paź Wt 24, 01:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Piotr Stokowiec
PostNapisane: 2016 wrz N 18, 15:30 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Stokowiec: Legia? Każdy chciałby być na jej miejscu, mimo że ma problemy. Zagłębie? Wiem, dlaczego przegrywa

– Wszyscy dookoła widzą problemy Legii, ale... większość chciałaby być na jej miejscu – mówi szkoleniowiec zespołu z Lubina.

Robert Błoński: W niedzielę mistrz gra z trzecią drużyną poprzedniego sezonu – to będzie wydarzenie kolejki?
Piotr Stokowiec: Po dotkliwej porażce z Borussią uwaga kibiców pewnie będzie skierowana na Legię. Czy rzeczywiście będzie to wydarzenie, pokaże mecz. Nowy sezon rządzi się swoimi prawami, trudno wskazać faworyta jakiegokolwiek spotkania. Tabela jeszcze nieraz zostanie wywrócona do góry nogami.

Który zespół ma więcej problemów – pana Zagłębie, które po trzech zwycięstwach w trzech pierwszych meczach nie wygrało żadnego z pięciu następnych i jeszcze odpadło z Pucharu Polski, czy Legia, która ma 9 punktów, a w Lidze Mistrzów przegrała 0:6 z Borussią Dortmund?
Piotr Stokowiec: Wszyscy dookoła widzą problemy Legii, ale... większość chciałaby być na jej miejscu i grać w Lidze Mistrzów. Pan widzi również kłopoty Zagłębia, choć w lidze przegraliśmy tylko jeden mecz. To nie czas, żeby już teraz nerwowo spoglądać w tabelę. Wyniki raz są lepsze, raz gorsze, najważniejsze, by zawsze zachować jakość pracy i mieć poczucie rozwoju. Dla mnie ważne jest, że z każdym sezonem wypracowujemy coraz wyższe standardy pracy. Patrzymy, co zawodnicy robią na treningu i czy jest to realizowane w meczu. Koncentrujemy się na organizacji gry i poszczególnych fazach spotkania. Teraz akurat nie wygrywamy, ale ja i piłkarze wiemy, dlaczego.

Więc słucham.
Piotr Stokowiec: Przygotowania do sezonu zaczęliśmy w czerwcu. Dobrze łączyliśmy występy w eliminacjach Ligi Europy z ekstraklasą. Skończyły się rozgrywki pucharowe, a razem z nimi pewien etap. Wiadomo, że wszystko odbyło się niemałym kosztem. Porównałbym to do baku paliwa: energia, siły fizyczne i mentalne wyczerpują się. Potrzeba trochę czasu na regenerację i solidną pracę, żeby znowu bak napełnić. Ostatnio straciliśmy również kilku kluczowych zawodników: Dąbrowski, Piątek i Zbozień odeszli, a Todorovski i Starzyński są kontuzjowani. Doszło kilku nowych piłkarzy, którzy również potrzebują czasu. Ale powoli wracamy na właściwe tory.

Powiedział pan: „Wyniki raz są, raz ich nie ma. Liczą są standardy”. Jakie panują w Lubinie?
Piotr Stokowiec: Zawodnik powinien rozwijać się na płaszczyźnie motorycznej, technicznej, taktycznej i mentalnej. Ma być świadomy swoich mocnych stron i sięgać do rezerw. Powinien znać plan gry i potrafić go realizować. W Lubinie staramy się indywidualnie pracować nad rozwojem każdego piłkarza – jedni potrzebują więcej treningów, inni spędzają dużo czasu w siłowni, następni przychodzą na dodatkowe odprawy taktyczne. Kosztuje to sporo wysiłku, jednak wierzymy, że doskonalenie indywidualne poprawi jakość drużyny.

Przejął pan Zagłębie wiosną 2014 tuż przed spadkiem z ligi. Po roku wróciliście do ekstraklasy, skończyliście sezon na podium i zagraliście w pucharach. Co dalej?
Piotr Stokowiec: Naszym celem jest rozwój: drużyny, klubu i mojego sztabu. Chcemy budować naszą markę. Ostatnie sezony zupełnie zmieniły postrzeganie Zagłębia, można to traktować jako wspólny sukces.

Dlatego zgodził się pan na reportaż nc+ „Pocałunek śmierci” i wpuścił kamery do szatni przy okazji meczów w Lidze Europy?
Piotr Stokowiec: Decyzja była niełatwa, ale też odważna. Drugi raz wahałbym się mocniej, bo uczestnictwo w pucharach to zawsze spora niewiadoma. Mimo wszystko zdecydowaliśmy się pokazać kibicom, jak wygląda przygotowanie do meczu, jakie emocje są w szatni i na ławce. Pokazaliśmy, ile serca wszyscy wkładamy w naszą pracę. Scenariusz napisało życie, nic nie było wyreżyserowane.

„Wybaczę wam błędy – biorę je na siebie, ale nigdy nie wybaczę tchórzostwa” – mówi pan piłkarzom w filmie. To trenerskie credo Piotra Stokowca?
Piotr Stokowiec: Bardziej życiowe – na każdej płaszczyźnie trzeba walczyć do końca. Chcę przekonać zawodników, żeby byli odważni, bo dzięki temu mogą wykorzystać swój potencjał. Lubię piłkarzy, którzy są waleczni i pracowici – samymi umiejętnościami daleko nie zajadą.

Co jest celem pana drużyny w tym sezonie?
Piotr Stokowiec: Rozwój i budowanie silnej marki, dalsze potwierdzanie pozycji w lidze. Dla mnie ważny jest powtarzalny styl grania. Po każdym meczu chcemy usłyszeć od naszych kibiców: „Dzięki za walkę!” Nie mamy konkretnych celów wynikowych. Do ostatniego dnia okna transferowego nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądała nasza drużyna.

Mecz z Legią jest dobry na przełamanie po pięciu spotkaniach bez wygranej?
Piotr Stokowiec: Legia to rywal jak każdy inny. Ważne, żeby to Zagłębie było coraz lepsze – kiedy będzie jakość, przyjdą wyniki i nie będziemy musieli obgryzać paznokci, drżeć przed każdą kolejką, liczyć na błąd sędziego albo zmęczenie przeciwnika. Jeszcze raz powtórzę: chcę, żeby Zagłębie zawsze pokazywało swój styl, w określony sposób się broniło i atakowało. Na razie wiele nie zwojowaliśmy w Europie, ale lato pokazało, że nasze marzenia nie są nierealne. Oczekiwania nie były wysokie, a wyeliminowaliśmy dwóch rywali. Poza tym zawodnicy przekonali się, że gracze polskiego klubu mogą usłyszeć na własne uszy hymn Ligi Mistrzów, a nie tylko w telewizji. Ale do tego potrzebny jest długi plan i konsekwentna realizacja.

Jak przyjął pan odejście Dąbrowskiego i Piątka w ostatnich dniach okna transferowego?
Piotr Stokowiec: To też efekty naszej pracy – drużyna grała dobrze, więc pojawiły się oferty. Rozwój zespołu i zawodników mnie cieszy, ale – mówiąc trochę przewrotnie – też martwi, bo najlepsi odchodzą. Nie obrażam się na rzeczywistość – wciąż mam dobrą drużynę i wielu młodych zawodników do wypromowania.

Mimo ostatniej, kiepskiej serii, podtrzymuje pan zdanie, że gra w pucharach nie jest – jak powiedział prowadzący Jagiellonię Michał Probierz – „pocałunkiem śmierci dla trenera”?
Piotr Stokowiec: Oczywiście, to było spore wyzwanie, ale i wspaniałe doświadczenie. Myślę, że dzięki tym meczom stałem się lepszym trenerem. Mam nowe przemyślenia i inspiracje, jest to bodziec do własnego rozwoju. Spróbowałem gry w pucharach i wiem, że będę chciał do nich wracać, już bogatszy w doświadczenia. W futbolu często chodzi o piękne chwile – dla nas było taką wyeliminowanie uważanego za faworyta w starciach z nami Partizana Belgrad. Stworzyliśmy wspaniałe, emocjonujące widowisko, awansowaliśmy po serii rzutów karnych. Lubin jeszcze długo będzie to pamiętał.

(źródło: Robert Błoński/przegladsportowy.pl)

PostNapisane: 2016 paź Śr 05, 19:58 
Moderator

Cytuj:
Kod:
http://www.zaglebie.com/news/2016-10-04/tydzień-bez-piotra-stokowca

Szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin uległ wypadkowi podczas jazdy na rowerze i w tym tygodniu nie będzie zdolny do pracy z drużyną. Piotrowi Stokowcowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Pod nieobecność I trenera z zespołem pracowali będą jego asystenci, więc o formę „Miedziowych” możemy być spokojni.

(Źródło: Zagłębie Lubin SA)

PostNapisane: 2017 mar Śr 01, 08:35 

Cytuj:
Interia: Co pan sądzi o obecnej formule rozgrywek Ekstraklasy?

Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin: - Na pewno liga jest ciekawsza dla kibiców. Być może o to chodzi. Żyjemy w świecie, gdzie produkt musi stawać się konkurencyjny. Mnie osobiście nie podoba się samo dzielenie punktów, ale jestem w stanie to zaakceptować.

Trenerzy narzekają głównie właśnie na podział punktów twierdząc, że sprzyja on bardziej drużynom będącym na dolnych miejscach w tabeli.

- To może sprzyjać klubom, które są mniej stabilne, nie mają długofalowej wizji. Przy podziale punktów mają nadzieję na to, że trafią na dobry miesiąc i może się uda. Wierzę jednak w to, że na dobry wynik tak naprawdę pracuje się każdego dnia przez cały rok.

Widziałby pan jakiś inny format tych rozgrywek?

- Nie mam nic przeciwko temu modelowi, ale nie dzieliłbym punktów. To zależy, co chcemy osiągnąć, bo jeśli ma to być atrakcyjne dla kibiców, tak właśnie jest. Uważam, że trzeba iść w kierunku podnoszenia umiejętności graczy. Mnie jako trenerowi zależy na tym, żeby w naturalny sposób podnosić jakość treningów, gry. Do tego potrzebna jest w pierwszej kolejności infrastruktura. My poszliśmy w stronę rozwoju klubu. Ktoś inny idzie w inną stronę np. transferów i to jest jego sprawa. Każdy realizuje swoją wizję.

Co musiałoby się stać, żeby kluby zaczęły przywiązywać do tego większą wagę?

- Z pewnością świadomość tego w dobrych warunkach do pracy, na trawiastych, podgrzewanych, oświetlonych boiskach, w dobrze wyposażonej siłowni - tam wzrastają umiejętności piłkarzy. Jeśli będziemy mieli lepszych piłkarzy, mecze automatycznie staną się atrakcyjniejsze dla widza.

Od Zagłębia wiele klubów pewnie mogłoby się zacząć uczyć, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonowanie akademii, bo na naszym polskim podwórku mocno się wybijacie.

- Moglibyśmy zakontraktować ośmiu zawodników, ale wybudowaliśmy osiem boisk. To jest strategia. Tego nie wybudował trener. Jest wprowadzona koncepcja i my jako trenerzy też w niej uczestniczymy. Ktoś może powiedzieć, że nikt nam nie zabroni iść w kierunku transferów, jednak obraliśmy inną drogę. Działamy spokojnie według długofalowego planu, nie ma u nas chaotycznych ruchów.

Rozumiem, że Zagłębie nie planuje żadnych transferów w tym okienku, które zamyka się już jutro?

- Zawodnicy, którymi dysponujemy prezentują dobry poziom sportowy, techniczny, motoryczny. Trzeba powiedzieć, że poprzeczka postawiona jest wysoko. Szukamy piłkarzy lepszych, a to wiąże się już z odpowiednimi kosztami. Zawodnik musi zapewnić nam konkretne podniesienie poziomu sportowego. Wtedy na taki transfer się zdecydujemy.

Zagłębie nie robi wielu transferów, słyniecie już z tego, że stawiacie na swoich piłkarzy. Pan czuje jakiś większy komfort pracy, jeżeli chodzi o klub?

- Każdy sobie wypracowuje własny komfort pracy. Zagłębie ma taką kadrę, jaką sobie wypracowało. Poszerzyliśmy zespół o swoich wychowanków i tak naprawdę mamy szeroką kadrę tylko dlatego, że ją sobie przygotowaliśmy. To praca wielu osób. Zwracamy dużą uwagę na jakość i standardy naszej pracy, które są wysokie. Boiska, odnowa biologiczna, dbanie o suplementację, odżywki. Ostatnio zakupiliśmy system do monitoringu GPS (służy on monitorowaniu obciążeń fizycznych zawodników w celu m.in. zmniejszenia ryzyka urazów - przyp. red.). Równie dobrze za te pieniądze mogliśmy zrobić transfery. Zdecydowaliśmy, że to nam jest bardziej potrzebne. Poszliśmy w stronę rozwoju klubu. Ktoś inny idzie w inną stronę np. transferów i to jest jego sprawa. Każdy realizuje swoją wizję.

Wzorujecie się na kimś konkretnie, jeśli chodzi o system wprowadzania młodych zawodników, współpracy akademii z klubem? W większości polskich klubów ich akademie istnieją tylko na papierze.

- Raczej wzorujemy się na swoich przemyśleniach. Widzimy, jak funkcjonują kluby w Lidze Europy czy Lidze Mistrzów. Dobry przykład może stanowić ostatni skład Ajaksu w meczu z Legią. Wzorów można szukać wiele, ale każdy musi dostosować je do swoich warunków, możliwości. Wszyscy mogą narzekać, że nie mamy warunków, pełnowymiarowego boiska itd., tylko, że nic się z tym nie robi. Mijają lata i mamy w tej chwili sytuacje, że są stuletnie kluby z jednym boiskiem treningowym.

To prawda. O tym cały czas się mówi, ale niewiele z tego wynika.

- Myślę, że reorganizacja systemu ESA 37, to temat drugorzędny. Ja widzę problem bardziej w infrastrukturze i dbałości o standardy oraz jakość pracy w klubach.

Jakie cele Zagłębie ma na ten sezon, jeśli chodzi o ligę?

- Budowanie marki klubu i wygrywanie kolejnych meczów. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, żeby klub, zawodnicy i drużyna się rozwijali. Skupiamy się bardziej na samej drodze niż na celu. Jeśli dobrze będziemy realizować nasze założenia, to myślę, że wyniki też nie okażą się najgorsze. Bardziej stawiamy sobie cele zadaniowe niż wynikowe. Skupiamy się na pracy, a nie celu samym w sobie.
Rozmawiała: Adrianna Kmak

:arrow: Zagłębie Lubin: Stokowiec: Mogliśmy zakontraktować ośmiu piłkarzy, ale woleliśmy osiem boisk

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2017 kwi Wt 25, 12:39 

Cytuj:
- Sprawa powinna rozstrzygnąć się w ciągu dwóch-trzech dni. Nie został wykonany plan A czyli awans do górnej ósemki. Teraz trzeba rozważyć, czy możemy liczyć na realizację planu B, czyli na spokojne utrzymanie w granicach 9.-10. miejsca, bo to nas interesuje - mówi prezes Robert Sadowski pytany o przyszłość trenera Stokowca. Szef klubu podkreśla, że decyzja o zmianie, o ile w ogóle zapadnie, to po konsultacjach z udziałem rady nadzorczej i być może władz KGHM.

:arrow: Piotr Stokowiec na gorącym krześle? Sprawa wkrótce się rozstrzygnie.

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2017 kwi Wt 25, 13:12 

bolo69 napisał(a):
Cytuj:
- Sprawa powinna rozstrzygnąć się w ciągu dwóch-trzech dni. Nie został wykonany plan A czyli awans do górnej ósemki. Teraz trzeba rozważyć, czy możemy liczyć na realizację planu B, czyli na spokojne utrzymanie w granicach 9.-10. miejsca, bo to nas interesuje - mówi prezes Robert Sadowski pytany o przyszłość trenera Stokowca. Szef klubu podkreśla, że decyzja o zmianie, o ile w ogóle zapadnie, to po konsultacjach z udziałem rady nadzorczej i być może władz KGHM.

:arrow: Piotr Stokowiec na gorącym krześle? Sprawa wkrótce się rozstrzygnie.

Tak! sprawa znowu się rypnie bo chodzi o pieniądze, tylko dlaczego podpisuje się tak długie kontrakty! można go zatrudnić do koszenia trawy albo sprzątania po meczu i problem szybko się rozwiaże, jeżeli chodzi o nowego trenera to zgoda że ani Michniewicz ani Fornalik ale już z I ligi wyciągnąć Mandrysza bo zapewne Skorża za drogi. Co dnia wchodzę na fora i czekam na komunikat ze Stokowiec nie jest już trenerem a tu cisza.

PostNapisane: 2017 kwi Wt 25, 17:15 
Administrator

za to juz polecial "trener" od przygotowania motorycznego. mozna by rzec ze to czlapanie praktycznie przez caly sezon to jego zasluga.

Klub zakończył współpracę z dotychczasowym trenerem przygotowania motorycznego. Mariusz Szymkiewicz był członkiem sztabu szkoleniowego Miedziowych przez blisko 2 sezony, w tym czasie Zagłębie wywalczyło brązowy medal mistrzostw Polski awansując tym samym do rozgrywek eliminacji do Ligi Europy. „Dziękuję Mariuszowi Szymkiewiczowi za dotychczasową pracę i życzę mu powodzenia w dalszej karierze zawodowej. Zagłębie w rundzie finałowej będzie prowadził sztab szkoleniowy z trenerem Piotrem Stokowcem, już bez Mariusza” – podsumował decyzję klubu, prezes Robert Sadowski.

http://www.zaglebie.com/news/2017-04-25 ... -z-zag-bia

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2017 kwi Śr 26, 08:19 

Zmieniając nieco stare przysłowie można powiedzieć że CYGAN i KOWAL zawinili a powiesili tylko CYGANA :- )))) decyzja pod publikę, chcecie głowy to ją macie! polecieć powinien jako pierwszy trener Stokowiec zanim pozostali z prezesem na cele!

PostNapisane: 2017 kwi Śr 26, 17:19 

Pamietam jak Probierza wyzywano i śmiano się w tamtym sezonie, a kibice Jagiellonii chcieli zlinczować prezesa, że dał mu szansę. Jaka była dalsza część bajki ? A no taka że Jagiellonia ma dziś szansę na mistrza a jeśli nie, to na pewno zagra w kwalifikacjach do Ligi Europy. Stokowiec też powinien dostać drugą szansę, bo jak na razie każdy sezon to był progres. Tylko Pan Sadowski niech ruszy du... zatrudni kogoś na styl Burlikowski, zrobi porządne wzmocnienia a nie jakiś juniorków, którzy może za 3 lata wskoczą do jedenastki i wtedy oczekujmy wyników. Co do zmiany trenera, ja na Polskim rynku nie widzę nikogo. Skorża, Rumak i Michniewicz są jak dla mnie przereklamowani. Zresztą nie wiem czy pamiętacie ale Czesiu przez kilka lat sądził się z Zagłębiem o kasę...Zobaczymy co będzie w dolnej tabeli, ja oczekuję zwycięstwa w tej grupie, każde inne miejsce niż 9 będzie wielką porażką i znakiem zapytania co dalej.

PostNapisane: 2017 kwi Śr 26, 18:51 

Nieśmiało przypomnę, że my zajmujemy miejsce 10, więc drugie w tej grupie. Według mnie, to jest porażka. A czy będziemy walczyć o miejsce 9, czy o 14, to się dopiero okaże. Liczę, że nie w meczu w Arką.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1