zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 gru Pt 15, 20:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Łukasz Janoszka
PostNapisane: 2014 sty Pn 13, 09:17 

:arrow: Sylwetka i przebieg kariery

:arrow: Łukasz Janoszka oficjalnie piłkarzem Zagłębia

:arrow: Łukasz Janoszka: Sprostam nowym wyzwaniom

Powodzenia!

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Łukasz Janoszka
PostNapisane: 2014 lut Cz 27, 16:14 
Administrator

Dalej myślimy tylko o utrzymaniu

- Zdobyliśmy cztery punkty w dwóch meczach, ale nadal naszym celem jest walka o utrzymanie - powiedział przed niedzielnym meczem z Zawiszą Bydgoszcz piłkarz KGHM Zagłębia Lubin Łukasz Janoszka.

Na inaugurację rundy wiosennej lubinianie efektownie pokonali Górnik Zabrze 3:0, a w ostatniej kolejce zremisowali w Kielcach z Koroną 1:1. Z tego ostatniego wyniku piłkarze Zagłębia nie są jednak do końca zadowoleni.
- Graliśmy lepiej niż wskazuje na to wynik. Szkoda, bo druga wygrana, i to na wyjeździe, dodatkowo by na podbudowała i pozwoliła punktowo odskoczyć od strefy spadkowej. Pozostał niedosyt - twierdził w rozmowie z PAP Janoszka, który w spotkaniu z Koroną debiutował w barwach KGHM.

Były zawodnik Ruchu Chorzów miał już zagrać przeciwko Górnikowi, ale w ostatnich chwili wypadł ze składu z powodu urazu. Teraz ze zdrowiem jest już wszystko dobrze i piłkarz liczy, że po raz pierwszy zaprezentuje się przed własną publicznością.
- Czy będzie to pierwszy skład, trudno mi powiedzieć, bo to zależy od trenera. Bardzo bym chciał zagrać, bo mecz z Zawiszą zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. To beniaminek, ale ma swoją moc. Nie przez przypadek mają w swojej kadrze reprezentantów - komentował Janoszka.

Na najbliższy towarzyski mecz Polski ze Szkocją selekcjoner Adam Nawałka powołał z Zawiszy obrońcę Igora Lewczuka i pomocnika Michała Masłowskiego. Poza wspomnianą dwójką Janoszka zwrócił jeszcze uwagę na Bernardo Vasconcelosa.
- To zawodnik, którego piłka szuka w polu karnym i dlatego jest bardzo groźny. Trzeba będzie na niego bardzo uważać. Do tego mają też bardzo silną drugą linię, gdzie długo potrafią utrzymać się przy piłce. Czeka nas ciężkie spotkanie, może nawet najtrudniejsze z tych, co do tej pory rozegraliśmy wiosną - dodaje zawodnik Zagłębia.

Mimo udanego startu wiosną i zdobytych czterech punktów, w Lubinie celem nadal pozostaje utrzymanie w lidze. Zagłębie ma tyle samo oczek co będące w strefie spadkowej Podbeskidzie Bielsko-Biała, a z siedmiu do zaledwie trzech punktów zmniejszyło straty do 13. w tabeli Śląska Wrocław.
- Muszę przyznać, że dobrze się to poukładało. Nawet pierwsza ósemka jest jeszcze w naszym zasięgu, bo mamy stratę dziewięciu punktów, co jest do odrobienia. Nie myślimy jednak o tym, bo w pierwszej kolejności musimy uciec ze strefy spadkowej. Powiem tak: róbmy swoje, punktujmy,
a co z tego wyjdzie, zobaczymy - stwierdził na koniec Janoszka.
Mecz Zagłębie - Zawisza zostanie rozegrany w niedzielę, początek o godzinie 15.30.

http://goo.gl/aTzE9a

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 kwi So 12, 12:10 

Jak podało MKS Zaglebie, koniec sezonu dla Łukasza Janoszki...Oby tak dalej, ktoś tutaj rzuca aluzje że Abwo się spina kiedy kończy mu się kontrakt, tylko że Abwo rzadko kiedy był chory i zawsze był do dyspozycji trenera...To różni właśnie jego od wielu grajków którzy tu przyszli.

PostNapisane: 2014 kwi N 13, 06:03 

Abwo jest kontuzjowany cały czas. Gra z kontuzją mięśnia, więc nie gra na 100%

PostNapisane: 2014 kwi Śr 16, 13:26 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Janoszka ma wielkiego pecha

Łukasz Janoszka (27 l.) pierwszych czterech miesięcy w zespole Zagłębia Lubin nie będzie wspominał najlepiej. Nie dość, że były pomocnik Ruchu grał bardzo mało, to co chwilę borykał się z problemami zdrowotnymi. Dla "Ecika" sezon już się skończył, gdyż czeka go operacja przepukliny i długa rehabilitacja.

Mecz z Lechią okazał się dla pana ostatnim w tym sezonie...
- Niestety tak się właśnie stało. Przez przepuklinę nie byłem w stanie dłużej grać. Lekarze zdecydowali, że muszę przejść zabieg. Odbędzie się on w Poznaniu już w najbliższy czwartek, a po około czterech tygodniach odpoczynku, zacznę rehabilitację i powrót do grania. Do pełni sił powinienem powrócić za dwa i pół, maksymalnie trzy miesiące.

Ten uraz nie pojawił się z dnia na dzień?
Tak, praktycznie ból odczuwałem od zimowego okresu przygotowawczego. Nie był to jednak zbyt silny ból, więc mogłem grać. Teraz jednak konieczny jest zabieg. Mam nadzieję, że w końcu z moim zdrowiem wszystko będzie w porządku, bo nie w ostatnim czasie nie mogłem tego powiedzieć.

Od momentu przejścia do Zagłębia nie grał pan zbyt wiele...
- No właśnie. Dawno nie miałem takich problemów ze zdrowiem, gdyż przepuklina, to nie był mój jedyny uraz. Praktycznie nie przygotował się w pełni z zespołem, bo w trakcie treningów miałem kontuzję. Gdy nie jest się w stu procentach gotowym, to trudno grać i walczyć na pełnych obrotach. Stąd więc nie była to dla mnie udana runda. Grałem mało i miałem sporo pecha.

Kibice Ruchu mówią, że piłkarzy którzy odchodzą z tego klubu dotyka klątwa. Pan też jest jej ofiarą?
- Gdy jeszcze grałem w Chorzowie, to często słyszałem te opinie, że zawodnicy którzy w Ruchu odgrywali ważne role, po zmianie klubu mają problemy, na początku grają słabo lub nie grają regularnie. Ja nie nazwałbym tego klątwą. Po prostu muszę się dokładnie wyleczyć.

Wiosna w waszym wykonaniu miała być lepsza, ale rzeczywistość jest brutalna i walczycie do końca o uniknięcie spadku...
- Cóż zbyt łatwo pogubiliśmy wiele punktów. Były mecze gdzie prowadziliśmy, graliśmy lepszą piłkę od rywala, ale i tak nie zgarnialiśmy trzech oczek. Powtarzamy sobie w szatni, że przed nami siedem kolejek, w których musimy udowodnić swoją wartość. Nie wyobrażam sobie, że Zagłębie spadnie z ekstraklasy.

PostNapisane: 2014 paź Śr 08, 17:41 

Łukasz Janoszka znów kontuzjowany
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... ntuzjowany

Strefa czasowa: UTC + 1