zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pn 25, 23:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ľubomír Guldan
PostNapisane: 2014 mar Cz 06, 13:12 
Moderator

Mój gol dodał drużynie skrzydeł
Cytuj:
Od kilku spotkań Słowak gra na pozycji defensywnego pomocnika. Trener Lenczyk kolejny raz udowodnił, że doskonale potrafi określić przydatność zawodnika. Po zmianie roli w drużynie Ľubomír Guldan zdobył premierowego gola w barwach Zagłębia i wzmocnił linię pomocy Miedziowych.

Spodziewałeś się, że Twoja kariera w Zagłębiu się tak potoczy i po kilku miesiącach zostaniesz defensywnym pomocnikiem?
Ľubomír Guldan: - To gdzie gram, zależy od trenera. Na moich występach ma korzystać drużyna. Najważniejsze, że Zagłębie wiosną zdobywa potrzebne punkty.

Przyznasz, że trener dobrze to poukładał?
- Powtórzę raz jeszcze, najważniejsze są punkty, bo Zagłębie bardzo potrzebuje kolejnych oczek, by szybko uciec z dołu tabeli. Nieważne, kto gra na pozycji stopera, a kto występuje w środku pomocy. To jak gramy, ocenia się przez pryzmat wyniku.

Uczysz się jeszcze gry na pozycji defensywnego pomocnika?
- Kiedy grałem w Żylinie, trener wystawiał mnie w środku pomocy. Zagrałem nawet w grupowych spotkaniach Ligi Mistrzów. Przez ostatnie 2,5 roku grałem już tylko na środku obrony i potrzebuję teraz 3-4 mecze, by złapać właściwy rytm.

Jiri Bilek wspominał, że sporo mu podpowiadałeś, kiedy trener przesunął go na środek obrony. A Ty radziłeś się „Jirki”, jak masz grać na pozycji defensywnego pomocnika?
- Grałem jako środkowy obrońca, więc miałem ułatwione zadanie, bo wiem, czego stoper oczekuje od defensywnego pomocnika. Jak sama nazwa wskazuje, pomocnik ma też pomagać obrońcy.

Defensywny pomocnik musi sporo biegać. Sił Guldanowi nie brakuje?
- Myślałem, że będzie gorzej (śmiech). Faktycznie defensywny pomocnik biega więcej niż stoper, ale na kondycję nie mogę narzekać.

Bramka, którą zdobyłeś w ostatnim meczu, dodała Ci skrzydeł i utwierdziła w przekonaniu, że na nowej roli „Lubo” korzysta cała drużyna?
- Bramka dodała skrzydeł całej drużynie. Kiedy zdobyłem gola, zaczęło się nam lepiej grać i zdominowaliśmy rywali w pierwszej połowie.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 mar Cz 06, 14:54 
Moderator

Bardzo niedoceniany zawodnik. Świetny stoper - gdybyśmy nie bujali się w ogonie tabeli, to pewnie wielu dziennikarzy by go uznało jako jednego z lepszych na swojej pozycji. Pewnie błędy się każdemu zdarzają, ale akurat od Lubo wielu lepszych w naszej Ekstraklasie nie widzę - Astiz, Głowacki, Andre Micael. Od biedy jeszcze Danch w formie.

Trener ostatnio widzi go w pomocy - dla mnie to nie jest najlepszy pomysł, ale jak widać w poprzednich meczach się sprawdził, więc oby tak to trwało.

PostNapisane: 2014 mar Cz 06, 17:10 
Administrator

dla mnie to zaskakujaca decyzja z ta roszada w naszej defensywie.
Bilek troche na sile stal sie obronca - bo jesienia Vidanow byl pod forma i trener bardziej bal sie zaryzykowac z dawaniem szansy Pavlowi z boku i Rymanem w srodku, niz wygodniej bylo mu przesunac Bilka do defensywy.

Jiri wypalil i zaczelo brakowac miejsca dla Dzinica, ktory nie zostal sciagniety po to zeby siedziec na lawce. Wiec latwiej bylo wystawic Elvedina do obrony, niz znow zmieniac pozycje dwom graczom (Bilek znow DP, a Guldan i Dzinic na srodku obrony - z czego ten drugi pewnie blizej lewej strony).

Choc co do Guldana wiemy czego mozna sie bylo spodziewac na srodku obrony (imho bardzo dobry gracz, bodaj jeden z meczow mial slabszy - dodatkowo wtedy ledwo co Bilek zaczal stanowic z nim pare). Zas Dzinic musi sie uczyc druzyny, a Jiri tez caly czas potrzebuje pomocy - jak dal wyrazie do zrozumienia w ostatnim wywiadzie.

Ale ok... tak jak napisal Roy - niech to jak najdluzej trwa (poki wszystko jest ok).

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 sie Wt 19, 15:20 
Administrator

oj... Lupus nie bedziesz zadowolony:

Cotra i Guldan do gry, Przybecki na badania

Do treningów wrócili Dorde Cotra i Lubomir Guldan. Obrońcy zmagali się z urazami mięśniowymi i nie grali w dwóch ostatnich meczach ligowych. Obaj zawodnicy będą do dyspozycji trenera Stokowca na najbliższe ligowe spotkanie. Dziś badania przejdzie Miłosz Przybecki, skrzydłowy Zagłębia doznał urazu mięśnia uda i opuścił boisko podczas niedzielnego meczu z Wisłą Płock.

http://goo.gl/Gp0OQu

PostNapisane: 2014 sie Wt 19, 19:48 

Cotra to lewy obrońca a Guldan środkowy, ciekawe jakie będzie zestawienie w sobotę. Dla mnie Błąd powinien grać na prawej obronie a Cotra na lewej oczywiście w formie. Guldan to typowy środkowy albo defensywny pomocnik. Obaj są doświadczeni i jeśli chcą grać może się przydadzą, choć ja bardziej uważam że Cotra nam jest potrzebny niż Guldan. Jeśli Przybecki złapie uraz to znowu Błąd będzie potrzebny w pomocy a i ani Oleksy ani Cotra nie są prawymi obrońcami.

PostNapisane: 2014 sie Wt 19, 20:24 
Administrator

Jak Przybecki bedzie kontuzjowany to na prawej pomocy zagra Blad a na lewej Cotra :P

PostNapisane: 2014 sie Wt 19, 21:11 

Tak a prawą obronę nie będziemy mieli obsadzoną. Obawiam się że Stokowiec znów Woźniaka wsadzi.

PostNapisane: 2014 sie Wt 19, 22:41 
Administrator

dajcie mu jeszcze pare meczy, przeciez dopiero trzecie spotkanie rozegral na tej pozycji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1