zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis N 19, 02:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Đorđe Čotra
PostNapisane: 2013 lut Cz 21, 09:46 
Moderator

Obrazek

Imię i nazwisko: Đorđe Čotra
data urodzenia: 13 września 1984
wzrost/waga: 184 cm / 81 kg
pozycja: obrońca (lewy)
numer: 14

Đorđe Čotra zagra w Zagłębiu

Cytuj:
Zagłębie Lubin SA podpisało kontrakt z serbskim obrońcą Đorđe Čotrą. Umowa będzie obowiązywała do końca czerwca. Čotra przez ostatnie dwa lata reprezentował barwy Polonii Warszawa, przedwczoraj za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt ze stołecznym klubem.

Đorđe Čotra piłkarską karierę rozpoczynał w jednym z najstarszych klubów serbskich - FK Kikinda (założonym w 1909 roku). Następnie grał dla drużyn z Belgradu: FK BSK Batajnica, FK BSK Borča (61 występów w lidze, 3 gole). Defensor grał jeszcze przez sezon dla FK Vojvodina (11 meczów w lidze). Kolejne pół roku Čotra spędził w FK BSK Borča (11 meczów w lidze), później zaliczył epizod w FK Hajduk (Kula). Przez następne dwa i pół roku obrońca związany był z belgradzkim FK Rad (51 ligowych występów, 3 gole) – klubem, w którym pierwsze piłkarskie kroki stawiał były obrońca Miedziowych Sreten Sretenović.
Przed startem rundy wiosennej 2010/2011 Đorđe Čotra związał się z Polonią Warszawa. W barwach Czarnych koszul defensor zagrał łącznie 34 ligowe spotkania, do swego dorobku dołożył 5 występów w Pucharze Polski.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Đorđe Čotra
PostNapisane: 2013 lut Cz 21, 10:04 
Administrator

a jakies opcje przedluzenia kontraktu? "pierwokup" itp?

Jak sie sprawdzi to mamy problem Costy z glowy

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2013 lut Cz 21, 10:11 
TROLL
TROLL

Costa a Cotra to prawie to samo różni się tylko kolorem tak wiec nic nie tracimy a może nawet pojawi się zysk ?

Tytuł: Re: TRANSFERY... część 2
PostNapisane: 2013 lut Cz 21, 10:25 

Dziwna sprawa z tym kontraktem. Nie ma zadej opcji przedluzeia?
Do czerwca to i Costa przeciez zostaje.

PostNapisane: 2013 lut Cz 21, 10:41 

może chodzi o to że w czerwcu wróci Oleksy?

PostNapisane: 2013 lut Wt 26, 13:28 
Administrator

Đorđe Čotra: Tutaj mogę skupić się tylko na piłce

Serbski obrońca przed niespełna tygodniem został piłkarzem Zagłębia Lubin. Prezentujemy fragment wywiadu z Đorđe Čotrą, w którym defensor zdradzi kulisy swojego transferu do miedziowego klubu oraz opowie o kontrowersyjnym prezesie Vojevodiny Novi Sad.

Jak trafiłeś do Zagłębia Lubin?
Đorđe Čotra: - Wszystko działo się bardzo szybko. Nie ma co opowiadać o tym wszystkim, co działo się w Polonii, wszyscy doskonale widzą, bo wiele się o tym pisze. Mój transfer do Zagłębia został zrealizowany w ciągu kilku dni, najpierw oczywiście pojawiła się propozycja zmiany barw klubowych. Najpierw zadzwoniłem do mojego kolegi Roberta Jeża, który gra w Lubinie, opowiedział mi o klubie. Nie miałem więc żadnych dylematów, trafiałem do dobrego klubu, w którym skupię się wyłącznie na grze w piłkę. Mogę odciąć się wreszcie od tego wszystkiego, co miało miejsce w Polonii.

Opuściłeś zgrupowanie Czarnych koszul, kiedy drużyna trenowało w Turcji. To była trudna decyzja?
- Przyznam, że to była bardzo trudna decyzja, ale nie chcę o tym mówić. Etap Polonii Warszawa mam już za sobą, to wszystko za mną. Długo wahaliśmy się wszyscy, którzy wyjechaliśmy z Turcji, dla nikogo to nie była łatwa decyzja. Teraz jestem w Zagłębiu i pełen optymizmu czekam na to, co przyniesie przyszłość.

A co wiedziałeś o Zagłębiu Lubin, zanim trafiłeś do miedziowej drużyny?
- Wiedziałem wszystko, co było mi potrzebne do podjęcia decyzji o transferze. W Zagłębiu pracuje dobry trener, grają dobrzy piłkarze, zawodnicy mają dobre warunki do pracy. Tutaj wreszcie jest spokojnie i mogę skupić się na grze w piłkę. Tego potrzebuje każdy zawodnik, by osiągnąć wysoką formę.

Już w Serbii grałeś w specyficznym klubie, u Ratko Butrovicia…
- Kiedy grałem w Vojevodinie Ratko Butrović był faktycznie prezesem klubu i przyznam, że nie można go porównać z nikim innym na świecie. Wystarczy na niego spojrzeć, jest inny niż wszyscy. Kiedy grałem w jego klubie, nasze relacje były dobre, odbierałem go jako dobrego człowieka. W Serbii piszą o Butroviciu różnie, raz dobrze, innym razem źle, trzeba mu oddać, że jest wyjątkowy. Może i jest odbierany jako wariat, ale chce być unikalny i udaje mu się to. Nie uważam, że Ratko jest szalony, dla mnie jest bystrym gościem. Pamiętajmy też, że nie należy oceniać człowieka przez pryzmat tego, jak wygląda.

http://tinyurl.com/bceesok

PostNapisane: 2013 lut Wt 26, 21:55 

Cytuj:
- Wiedziałem wszystko, co było mi potrzebne do podjęcia decyzji o transferze. W Zagłębiu pracuje dobry trener, grają dobrzy piłkarze, zawodnicy mają dobre warunki do pracy. Tutaj wreszcie jest spokojnie i mogę skupić się na grze w piłkę. Tego potrzebuje każdy zawodnik, by osiągnąć wysoką formę.

Wytłuszczony fragment cytatu wg mnie pokazuje jakim człowiekiem jest Dodre. Facet nie szuka dużego miasta, imprezek, panieniek itd. Spokój i skupienie na grze. O to własnie powinno chodzić każdemu profesjonaliście.
Mam nadzieję, że to było przez Niego mówione na poważnie a nie tylko pod wywiad.

PostNapisane: 2013 lut Wt 26, 22:33 
Moderator

Duchu79 napisał(a):
Cytuj:

Wytłuszczony fragment cytatu wg mnie pokazuje jakim człowiekiem jest Dodre. Facet nie szuka dużego miasta, imprezek, panieniek itd. Spokój i skupienie na grze. O to własnie powinno chodzić każdemu profesjonaliście.
Mam nadzieję, że to było przez Niego mówione na poważnie a nie tylko pod wywiad.

Mnie się wydaje, że bardziej chodziło mu o spokój w klubie. Nie ma problemów z prezesem (vide Wojciechowski) i nie ma problemów z płacami. Może się skupić na graniu, a nie czy dostanie wypłatę i czy po jednym słabszym meczu nie wyląduje na trybunach.

PostNapisane: 2013 lut Cz 28, 09:49 

Może i masz rację.

PostNapisane: 2013 mar Pn 25, 15:37 
Administrator

Serbski obrońca opowiada o swoim ligowym debiucie, potrzebie wewnętrznej rywalizacji między piłkarzami oraz swojej aklimatyzacji w Zagłębiu Lubin.

Za Tobą ligowy debiut w barwach Zagłębia, wybiegłeś na murawę w meczu z Widzewem. Jak ocenisz swoją grę?
Đorđe Čotra: - Jestem w miarę zadowolony z tego występu. Co prawda zremisowaliśmy z Widzewem, ale czułem się na boisku dość pewnie. Wiadomo, że od dawna nie grałem w lidze, bo jeszcze jesienią w barwach Polonii Warszawa. Potrzebuję kolejnych minut, bo choć wyglądałem nieźle, to wiem, że stać mnie na lepszą grę.

W opiniach ekspertów byłeś pewniejszy w defensywie, ale ponoć takie były założenia taktyczne, by nie pozwolić Widzewowi rozwinąć skrzydeł.
- Może i lepiej wyglądałem w defensywie i nie straciliśmy gola, ale boczni obrońcy mają włączać się też w akcje ofensywne. Starałem się tak grać, ale potrzebuję kolejnych występów, by nabrać pewności siebie. Oczywiście mieliśmy pewne założenia taktyczne, które wszyscy staraliśmy się realizować.

Wychodzi na to, że Costa Nhamoinesu ma poważnego konkurenta do gry na lewej stronie obrony.
- W pierwszym wywiadzie, którego udzieliłem po przyjściu do Zagłębia podkreślałem, że Costa to bardzo dobry piłkarz, jeden z najlepszych obrońców w lidze i zdania nie zmienię. Co jednak nie oznacza, że przestanę z nim rywalizować o miejsce w składzie. Taka wewnętrzna rywalizacja bardzo dobrze działa na drużynę i formę zawodników. Każdy musi udowadniać trenerowi, że powinien na niego stawiać.

Zagłębie miało dziś zagrać sparing, jednak pogoda pokrzyżowała Wam plany. Zamiast towarzyskiego meczu z Dynamem Drezno rozegraliście wewnętrzną grę. To jak wypadłeś?
- Graliśmy na trochę mniejszym boisku, ale wewnętrzna gra toczyła się w bardzo szybkim tempie. Każdy ambitnie walczył, widać było tę rywalizację, o której wspominałem. Grałem w zwycięskiej drużynie (śmiech). Szkoda, że sparing nie doszedł do skutku, ale z dzisiejszego treningu też możemy być zadowoleni, bo każdy grał na „maksa”.

To jak z Twoją aklimatyzacją w klubie i samym Lubinie?
- Kilka dni temu znalazłem mieszkanie, więc można powiedzieć, że się urządziłem. Czuję się bardzo dobrze, koledzy z drużyny miło mnie przyjęli.

http://goo.gl/LAj6S

PostNapisane: 2013 paź So 19, 23:13 
Administrator

Čotra: Chcę dać drużynie to, co najlepsze
Serbski obrońca KGHM Zagłębia Lubin od Đorđe Čotra od początku sezonu jest w dobrej dyspozycji. W ligowej potyczce z Widzewem Łódź zdobył kolejną bramkę w sezonie, dzięki czemu Miedziowi wygrali 3:1.

Bardzo dawno nie widzieliśmy, by Zagłębie przegrywające w meczu potrafiło się przebudzić i ostatecznie wygrać.
Đorđe Čotra: - Tak, słyszałem, że taki stan rzeczy utrzymywał się już od dawna. Nie graliśmy dzisiaj źle i pokazaliśmy, że Zagłębie jest dobrą drużyną. Jak przegrywa się z drużyną, która jest możliwa do ogrania, to oczywiście myśli są różne i nerwowość duża, ale po stracie gola zachowaliśmy spokój i zdobyliśmy bramki, które dały nam zwycięstwo. Jesteśmy silnym zespołem i Widzew się o tym przekonał.

Trener Lenczyk po remisie z Jagiellonią pewnie zwrócił wam uwagę na koncentrację w ostatnich minutach. Tymczasem wy w zaledwie osiem minut wypunktowaliście rywala – właśnie w końcówce.
- Trener zawsze nam powtarza, że gra się od pierwszej do ostatniej minuty, więc trzeba być bardzo skoncentrowanym. Dziś to my zagraliśmy dobrze w końcówce, stworzyliśmy ładne akcje i wykorzystaliśmy błędy gości.

Sama gra również uległa poprawie.
- Sztab szkoleniowy bardzo dobrze wykonuje swoją pracę. Nie jest tajemnicą, że bardziej niż brak umiejętności, to powodem naszych ostatnich niepowodzeń był brak wiary we własne możliwości po tych meczach, w których traciliśmy punkty w bardzo głupi sposób. Sztab trenuje nas przede wszystkim pod względem piłkarskim, ale również nie zapomina o tym, co siedzi w głowach zawodników. Wygrana w meczu z Widzewem była dla nas bardzo ważna i na pewno zaprocentuje to w kolejnych meczach.

Piłkarze nie lubią tego robić, ale muszę cię zapytać o to, jak oceniasz swoje występy w tym sezonie. Szybko przystosowałeś się do zmiany pozycji na boisku.
- Nie ukrywam, że jestem zadowolony z tego, jak na razie wygląda moja gra. Oczywiście – z kilku spotkań tego sezonu jestem niezadowolony. Muszę jeszcze wiele poprawić, cały czas trenować i podnosić swoje umiejętności. Grając w pomocy mam więcej możliwości gry w ofensywie, dlatego udaje mi się strzelać bramki. Jestem zadowolony, ale jak powiedziałem wcześniej, stać mnie na więcej.

Nasuwa się wniosek, że „Dżordż” to bardzo uniwersalny piłkarz.
- (śmiech) Nie mam problemu, gdy gram na pozycji skrzydłowego, ale szczerze mówiąc, to lepiej czuje się na boku obrony. To moja naturalna pozycja. Zawodnik gra tam, gdzie widzi dla niego miejsce trener. Ja cieszę się, że mogę grać w Zagłębiu Lubin i chcę dawać drużynie to, co najlepsze – grając na jakiejkolwiek pozycji na boisku.

http://www.zaglebie.com/news/2013-10-19 ... -najlepsze

PostNapisane: 2014 lut Wt 18, 18:23 
Moderator

Đorđe Čotra: Musimy pójść tą drogą

Đorđe Čotra, obrońca KGHM Zagłębia: - Oczywiście, liczyliśmy na dobrą inauguracje, ale mówiąc szczerze, to chyba nikt się nie spodziewał, że będziemy grali aż tak dobrze. Górnik to bardzo dobra drużyna, złożona z ciekawych piłkarzy, ale należy pamiętać, że my również mamy bardzo dobrych zawodników, dlatego cały czas wierzyliśmy w siebie. W spotkaniu z zabrzanami nie było w Zagłębiu słabych ogniw. Każdy walczył do ostatnich sił, dlatego oprócz trzech zdobytych goli kończymy spotkanie „na zero” z tyłu. Mecz z Górnikiem to dobry prognostyk i powinniśmy pójść tą drogą. Po tej chwilowej radości musimy skupić się na dalszych treningach, by po kolejnych meczach „Miedziowi” również gromadzili punkty.

I jeszcze jedna ciekawostka:

Cytuj:
Dorde Cotra napisał do Komisji Ligi, że starcie z Radosławem Sobolewskim było przypadkowe i pomocnik Górnika może zagrać z Legią

Źródło: Robert Błoński, twitter.

Coraz bardziej lubię tego zawodnika. Nie płacze jak Golański. Chociaż Sobol powinien wylecieć, co nie ulega wątpliwosci.

PostNapisane: 2014 lut Wt 18, 18:37 

Brawo dla Dżordża. Ogólnie, całkiem sympatyczny chłopak.

PostNapisane: 2014 lut Wt 18, 21:28 
Moderator

Roy_Keane napisał(a):
I jeszcze jedna ciekawostka:

Cytuj:
Dorde Cotra napisał do Komisji Ligi, że starcie z Radosławem Sobolewskim było przypadkowe i pomocnik Górnika może zagrać z Legią

Źródło: Robert Błoński, twitter.

Coraz bardziej lubię tego zawodnika. Nie płacze jak Golański. Chociaż Sobol powinien wylecieć, co nie ulega wątpliwosci.

Čotra po prostu liczy na podział punktów w meczu Górnika i Legii żeby Zagłębie mogło zbliżyć się do czołówki :wink:

PostNapisane: 2014 lut Śr 19, 09:16 

Ta sytuacja potwierdza, że Dżordż nie widzi nic na boisku. Nie wiem, ile czasu minie, żebym musiał się doczekać na jego dwa celne z rzędu podania na połowie przeciwnika. Kolesiowi proponuje zaopatrzenie się w okulary a la Edgar Davids. Może to będzie stanowiło rozwiązanie jego problemów ze wzrokiem, a w konsekwencji z celnością. Jak to nie pomoże to przynajmniej nie powinien dostać znowu w ryja, bo wiadomo okularnika uderzyć nie wolno 8)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1