zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis Pn 20, 06:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Deniss Rakels
PostNapisane: 2013 lip Pt 12, 00:00 

Szkoda jakby Denis odszedł. Ale przynajmniej jak go sprzedadzą to beda pieniadze. A nie jak z Dokiciem zagral 6 spotkan kasy nabrał i odszedł.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2013 lip Pn 29, 07:31 
Administrator

chcąc(?), nie chcąc mamy napastnika

Deniss Rakels zostanie w Zagłębiu

Deniss Rakels po dwóch latach gry w GKS-ie Katowice wraca do Zagłębia Lubin. Łotysz nie przeszedł testów w angielskim Brighton & Hove Albion FC.

- Deniss wrócił do Lubina z lekkim urazem mięśnia dwugłowego uda. Naciągnął na jednym z treningów w Brighton. Teraz trenuje indywidualnie i jak tylko będzie gotowy, zacznie treningi z pierwszym zespołem Zagłębia - mówi w rozmowie z Goal.pl rzecznik prasowy "Miedziowych" Zygmunt Kogut.

Lubinianie nie są zainteresowani usługami 20-latka, który nie sprawdził się na Dolnym Śląsku. Przychodząc do Zagłębia z Metalurgs Lipawa był królem strzelców łotewskiej ekstraklasy, ale w Polsce zaaklimatyzował się dopiero w Katowicach, gdzie w poprzednim sezonie strzelił 11 goli w 27 pierwszoligowych występach.

Rakels raczej nie ma szans na występy w zespole Pavla Hapala. Oprócz Michala Papadopulosa, Arkadiusza Woźniaka i Damiana Kowalczyka o miejsce w ataku lubinian może walczyć niebawem również Maciej Jankowski, którego "Miedziowi" chcą wykupić z chorzowskiego Ruchu.

- Czy Rakels będzie gdzieś jeszcze testowany? Póki co działacze Brighton zrezygnowali z jego usług. Tematu odejścia już nie ma, w przyszłym tygodniu Deniss rozpocznie treningi z pierwszą drużyną - dodaje Kogut, przyznając równocześnie, że mało kto myślał o grze Łotysza dla Zagłębia w bieżącym sezonie.

- Nie było go na przedsezonowej prezentacji i jeszcze nie ustaliliśmy nawet z jakim numerem będzie występował w ekstraklasie. Ale nie było jeszcze po prostu takiej potrzeby. Kiedy wróci, będziemy ustalać z jakim numerem zagra - kończy rzecznik lubinian.

z Lubina - Przemysław Mamczak

http://goo.gl/gTWyzE

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł: Re: A ogorki rosna...
PostNapisane: 2013 sie Cz 01, 13:28 

http://www.90minut.pl/news/217/news2171 ... Lubin.html

Widać ruchy kadrowe Adama już są.

PostNapisane: 2013 sie Wt 06, 15:28 
Moderator

Deniss Rakels powołany do kadry

Cytuj:
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Łotwy Marian Pahars powołał zawodników na towarzyski mecz z Estonią. W gronie wybrańców trenera znalazł się napastnik KGHM Zagłębia Lubin – Deniss Rakels. Łotwa zagra z Estonią 14 sierpnia w Tallinie.

Deniss Rakels zadebiutował w pierwszej reprezentacji Łotwy w 2010 roku u trenera Aleksandrsa Starkovsa i póki co był to jego jedyny występ w dorosłej kadrze. Napastnika Miedzowych regularnie powoływali za to trenerzy reprezentacji młodzieżowych, Rakels był podstawowym zawodnikiem kadry U-21, którą jeszcze kilka miesięcy temu prowadził Marian Pahars.

PostNapisane: 2013 sie Cz 15, 10:24 
Administrator

Pomocnik Legii Warszawa Henrik Ojamaa, napastnik Zagłębia Lubin Deniss Rakels oraz pomocnik Piasta Gliwice Artis Lazdiņš wystąpili w meczu towarzyskim Estonia - Łotwa, zakończonym remisem 1-1 (0-0). Lazdiņš rozegrał całe spotkanie, Ojamaa pojawił się na boisku w 63. minucie zmieniając Tarmo Kinka, natomiast Rakels zastąpił w 59. minucie byłego napastnika Lecha Poznań Artjomsa Rudņevsa.

http://goo.gl/KO0sLk

Mało tego.. niedość ze Rakels zastapil sprzedanego za gruba kase do Hamburger SV krola strzelcow naszej ekstraklasy to jeszcze przy niekorzystnym wyniku.... zanotowal asyste po ktorej padla bramka ustalajaca remisowy wynik spotkania.

Nie wiem czy zdazy na niedzielny mecz z Piastem, ale jak tak to niewyobrazam sobie zeby w tym spotkaniu mial niewystapic. Jak wogole mozna bylo probowac go sprzedac przed sezonem gdy wogole nie dostal szansy na boiskach ekstraklasy. Cale szczescie ze do Anglii pojechal lekko kontuzjowany, dzieki czemu do nas wrocil. Gdy Deniss nie dostanie u nas szansy... bedzie mi to smierdzialo jakims grubym przekretem na linii klub/manager zawodnika/dyrektor sportowy/trener

PostNapisane: 2013 sie Cz 15, 11:27 

KOtzU! napisał(a):
Pomocnik Legii Warszawa Henrik Ojamaa, napastnik Zagłębia Lubin Deniss Rakels oraz pomocnik Piasta Gliwice Artis Lazdiņš wystąpili w meczu towarzyskim Estonia - Łotwa, zakończonym remisem 1-1 (0-0). Lazdiņš rozegrał całe spotkanie, Ojamaa pojawił się na boisku w 63. minucie zmieniając Tarmo Kinka, natomiast Rakels zastąpił w 59. minucie byłego napastnika Lecha Poznań Artjomsa Rudņevsa.

http://goo.gl/KO0sLk

Mało tego.. niedość ze Rakels zastapil sprzedanego za gruba kase do Hamburger SV krola strzelcow naszej ekstraklasy to jeszcze przy niekorzystnym wyniku.... zanotowal asyste po ktorej padla bramka ustalajaca remisowy wynik spotkania.

Nie wiem czy zdazy na niedzielny mecz z Piastem, ale jak tak to niewyobrazam sobie zeby w tym spotkaniu mial niewystapic. Jak wogole mozna bylo probowac go sprzedac przed sezonem gdy wogole nie dostal szansy na boiskach ekstraklasy. Cale szczescie ze do Anglii pojechal lekko kontuzjowany, dzieki czemu do nas wrocil. Gdy Deniss nie dostanie u nas szansy... bedzie mi to smierdzialo jakims grubym przekretem na linii klub/manager zawodnika/dyrektor sportowy/trener

Ot takiego mieliśmy Hapala, który stawiał na tych Czeskich nierobów a chłopaka wysyłał po 2, 3 ligach...Wierzę że Buczek nie będzie się bał stawiac na niego, bo skoro Woźniak w przeciętnej formie a czasami bardzo słabej dostaje szansę, to niech w końcu ten Rakels się pokaże, zwłaszcza że w Katowicach bardzo go chwalili, sam oglądałem mecz Cracovia - GKS i widać było że jego poziom to coś więcej niż 1 liga.

PostNapisane: 2013 sie Pt 16, 13:42 
Administrator

uderz w stol a nozycze sie odezwa:

Deniss Rakels: Powalczę o miejsce w składzie

Napastnik Zagłębia wrócił ze zgrupowania reprezentacji Łotwy i w najbliższych dniach trenował będzie z zespołem rezerw – podobnie jak koledzy, których Adam Buczek nie zabierze na mecz Pucharu Polski z Piastem Gliwice. Deniss Rakels zagra również w niedzielnym spotkaniu drugiej drużyny z Prochowiczanką Prochowice. Łotysz zapowiada jednak walkę o miejsce w składzie pierwszego zespołu.

Deniss w jakiej Ty jesteś formie? Nie grasz w klubie, za to zaliczyłeś występ w reprezentacji Łotwy…
Deniss Rakels: - Myślę, że nie jestem jeszcze w takiej formie, żeby grać przez 90 minut i muszę nadrobić pewne braki, spowodowane kontuzją, której doznałem w trakcie przygotowań do sezonu. Wyjechałem na kilka dni na testy do Anglii, więc to był trochę dziwny okres przygotowawczy. Właśnie wtedy doznałem wspomnianego urazu. Myślę, że dochodzę już do siebie, zagrałem pół godziny w meczu reprezentacji z Estonią. Mam nadzieję, że w niedzielę zagram w meczu rezerw i szybko dojdę do wysokiej dyspozycji.

Swoją obecność w kadrze zaznaczyłeś asystą przy trafieniu kolegi.
- W końcówce meczu przycisnęliśmy rywali. Dostałem piłkę w polu karnym, obróciłem się i podałem do kolegi, który zdobył gola po ładnym, mierzonym strzale z pierwszej piłki. W ostatnich minutach mieliśmy przewagę, trener Pahars był zadowolony z naszej postawy. Nasz selekcjoner sam debiutował w roli trenera dorosłej kadry i buduje nową drużynę.

Trener ocenił Twój występ?
- Rozmawiałem z trenerem, przyznał że dobrze wszedłem w mecz i był ze mnie zadowolony. Marian Pahars dobrze mnie zna i wie, że stać mnie na więcej, bo wróciłem do gry po kontuzji. Selekcjoner kazał mi dobrze przepracować najbliższe dni, bo za dwa tygodnie mamy kolejne zgrupowanie i mecze eliminacyjne.

A Ty chcesz jeszcze grać w Zagłębiu? W trakcie przygotowań do sezonu wyjechałeś na testy do Anglii…
- Na testy miałem zgodę klubu i warto było się sprawdzić w Anglii. Nie mogłem przejść obojętnie wobec tej propozycji. Wróciłem jednak i jasne, że chciałbym grać w Zagłębiu. Mam jeszcze rok kontraktu, zostaję tutaj i będę walczył o miejsce w składzie. Dojdę do formy w rezerwach i poczekam na swoją szansę.

Po pierwszych treningach, gdy wróciłeś do Zagłębia, trenerzy mówili, że zrobiłeś postępy. Faktycznie jesteś lepszym zawodnikiem, niż rok temu?
- Myślę, że się rozwinąłem. To nie tylko moja opinia i trenerów z Lubina, ale również selekcjoner naszej kadry widzi postępy w mojej grze. Koledzy z reprezentacji również uważają, że gram lepiej. Czy rok temu byłem za słaby? Wróciłem do Zagłębia po kontuzji, trener wcześniej mnie nie widział i nie byłem gotowy do podjęcia rywalizacji. W Katowicach było łatwiej o grę, więc zdecydowałem się na kolejne wypożyczenie. Teraz zamierzam powalczyć o miejsce w składzie Zagłębia Lubin. Jak będę dobrze grał, to dostanę swoją szansę.

Ile czasu zajmie Ci dojście do takiej formy, żebyś walczył o miejsce w składzie drużyny Adama Buczka?
- Kilka spotkań w drużynie rezerw i powinienem wrócić do formy. Wiadomo, że wysoką dyspozycję osiąga się tylko, kiedy regularnie się gra. Jestem jeszcze młodym zawodnikiem, ciągle łapię doświadczenie i każda minuta na boisku, to dla mnie szansa na podniesienie umiejętności.

http://goo.gl/8NJbJU

a czarny scenariusz wyglada tak:
Deniss KILKA spotkan rozgrywa w druzynie rezerw, w miedzy czasie forme rowniez lapie Papadopulos i sprowadzony Jankowski. W grudniu okazuje sie ze jest juz za pozno na przedluzenie kontraktu z Rakelsem i ten podpisuje umowe z zachodnim klubem ktory ma z niego taki pozytel jak z jego krajana (12bramek w 34meczach Rudnevs w Hamburger SV)

PostNapisane: 2013 sie Śr 21, 13:18 
Moderator

Deniss Rakels w kadrze Łotwy
Cytuj:
Napastnik Zagłębia Lubin Deniss Rakels otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Litwą oraz Grecją.
Mecz z Litwinami odbędzie się 6 września, cztery dni na wyjeździe Łotysze zmierzą się z Grekami.

Rakels powołany do reprezentacji
Cytuj:
Napastnik KGHM Zagłębia Lubin Deniss Rakels otrzymał powołanie na najbliższe mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata 2014. W ramach tych spotkań kadra Łotwy podejmie 6 września Litwę, a 4 dni później zagra na wyjeździe z Grecją. Rakels zagrał w niedawnym meczu towarzyskim z Estonią, popisał się wówczas asystą przy trafieniu kolegi i dobrym występem zapracował na kolejne powołanie.

Kiedy zobaczymy Rakelsa w Ekstraklasie?

PostNapisane: 2013 wrz So 14, 19:36 
Administrator

Deniss Rakels w 45 minutach spedzonych na boisku zalicza dwa trafienia dla druzyny rezerw w wygranym meczu z Promieniem Zary 4-1 (85, 90)
Dodatkowo wywalczyl rzut karny i druga zolta kartke a w konsekwencji czerwona dla zawodnika druzyny rywali.

Warto tez nadmienic ze Rakels rozpoczal strzelanie przy stanie 1:1

PostNapisane: 2013 wrz So 14, 20:47 

Z Piastem Żmigród, z Promieniem przegrali kolejkę wcześniej 0:2.

PostNapisane: 2013 wrz So 14, 21:55 
Administrator

Nawet jakby cos to wnosilo do tematu to z Promieniem Rakels nie gral...
za to grali Damian Kowalczyk Adrian Rakowski;

ale jak juz wspomnialem z kim to nie ma znaczenia - ma znaczenie KTO i ILE a na tym polu Rakelsowi skutecznosci nie mozna odmowic.

lecz jak juz nabijasz sie z rezerw to wpomnij tez o rezerwach trzeciej druzyny ekstraklasy sezonu 12/13. badac w tej samej klasie rozgrywkowej maja bilans

2z 2r 2p 9-7

a my
5z 1r 1p 25-6

PostNapisane: 2013 paź Pt 11, 18:29 
Moderator

Rakels zagrał w meczu z Litwą

Cytuj:
Deniss Rakels i Eduards Višņakovs zagrali w reprezentacji Łotwy w przegranym 0-2 (0-1) meczu eliminacji mistrzostw świata z Litwą. Zawodnika Zagłębia Lubin w 66. minucie zmienił Ivans Lukjanovs, a piłkarz Widzewa Łódź pojawił się na boisku w 77. minucie w miejsce Mārisa Verpakovskisa.

11 października 2013, 17:30 - Wilno (LFF stadionas)
Litwa 2-0 Łotwa
Fiodor Černych 7, Saulius Mikoliūnas 68

żółte kartki: Mindaugas Panka, Mindaugas Kalonas, Kęstutis Ivaškevičius (Litwa).

sędziował: Petur Reinert (Wyspy Owcze).

Cały mecz na ławce rezerwowych Litwy spędził piłkarz Widzewa Łódź Povilas Leimonas, a wśród gości Artis Lazdiņš z Piasta Gliwice.

Ponadto w spotkaniu wystąpili znani z występów w przeszłości w Polsce Tadas Kijanskas, Mindaugas Panka, Mindaugas Kalonas i Deivydas Matulevičius (Litwa) oraz Ivans Lukjanovs (Łotwa). Analogicznie spotkanie na ławce przesiedzieli Vytautas Andriuškevičius, Darvydas Šernas i Paulius Grybauskas (Litwa) oraz Jurijs Žigajevs (Łotwa).

PostNapisane: 2013 lis Wt 05, 19:43 
Administrator

eMME: Deniss Rakels powołany do reprezentacji Łotwy

Napastnik Zagłębia Lubin Deniss Rakels został powołany do młodzieżowej reprezentacji Łotwy na mecze eliminacji do mistrzostw Europy.

15 listopada Łotwa zmierzy się z Liechtensteinem, a cztery dni później zagra z Chorwacją.

zrodlo:
http://goo.gl/4D7Q28

hmmm... Deniss znow sprobuje swoich sil na szczeblu juniorow.

PostNapisane: 2013 lis Wt 05, 19:47 
Moderator

KOtzU! napisał(a):
eMME: Deniss Rakels powołany do reprezentacji Łotwy

Napastnik Zagłębia Lubin Deniss Rakels został powołany do młodzieżowej reprezentacji Łotwy na mecze eliminacji do mistrzostw Europy.

15 listopada Łotwa zmierzy się z Liechtensteinem, a cztery dni później zagra z Chorwacją.

zrodlo:
http://goo.gl/4D7Q28

hmmm... Deniss znow sprobuje swoich sil na szczeblu juniorow.

Dorosła kadra nie awansowała do MŚ w Brazylii, a chyba nie ma sensu żeby Rakels grał w meczach towarzyskich, jeśli może pomóc w eliminacjach, czyli meczach o stawkę. Podobnie było z powołaniem Zielińskiego czy Milika do kadry U-21 mimo, że Polska miała jeszcze mecz z Anglią o "prestiż".

PostNapisane: 2013 gru Wt 03, 17:18 

http://zaglebie.przegladsportowy.pl/Pil ... 1,728.html

:roll: :roll: :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1