zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis Wt 21, 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Iljan Micanski
PostNapisane: 2008 cze Cz 12, 09:56 

Kraj: Bułgaria
Pozycja: Napastnik
Data urodzenia: 20.12.1985
Miejsce urodzenia Błagojewgrad
Wzrost: 186 cm
Waga: 79 kg

Poprzednie kluby: Makedonska Simitli (Bułgaria), Pirin 1922 Błagojewgrad (Bułgaria), Amica Wronki, Lech Poznań, Korona Kielce, Lech Poznań.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2008 sie Śr 20, 19:22 

http://www.sportowefakty.pl/pilka/2008/ ... canskim-n/

Tytuł:
PostNapisane: 2008 paź Cz 30, 12:45 

Cytuj:
Wiedział po co przychodzi do Zagłębia Lubin. Wiedział także w jakiej klasie rozgrywkowej będzie grał jego nowy klub i o co będzie walczył. Ilijan Micanski nie zważa jednak na presję, ani przeciwności losu, tylko robi to, co umie najlepiej: strzela bramki. Po trzech meczach ma na swoim koncie trzy trafienia. – Po meczu w Stalowej Woli, tak samo jak kibice, byliśmy wkur… Jesteśmy jednak tylko ludźmi i czasem zdarzą nam się wpadki. Taka jest piłka nożna wygrywasz, ale też i przegrywasz. Najważniejsze jest jednak, by jak najczęściej sięgać po trzy punkty, zwłaszcza w meczach rozgrywanych u siebie i w końcowym rozrachunku cieszyć się z awansu tam, gdzie jest nasze miejsce. Czyli do ekstraklasy - mówi snajper Zagłębia Lubin.

Wywiad z 25.08.2008r.

Cytuj:
- Wiem, czego się wymaga od napastników, ale w moim odczuciu oprócz zdobywania goli zawodnik grający na mojej pozycji musi także prezentować dobrą grę. Ja nie będę wpisywał się na listę strzelców co mecz. Będę jednak się cieszył, jeśli będzie taka sytuacja, że nie strzelę bramki, ale zagram swój najlepszy mecz. Były już takie momenty, akurat nie w Zagłębiu, że zdobywałem dwa gole, lecz nie byłem zadowolony ze swojej gry. I odwrotnie - były spotkania, w których nie udało mi się pokonać bramkarza, ale mecz był niesamowicie udany dla mnie.

Wywiad z 09.09.2008r.

Cytuj:
W miesiąc swoją bardzo dobrą grą zapracował na ogromne uznanie i sympatię kibiców Zagłębia Lubin. To nie dziwi, bowiem mówimy o piłkarzu, który zdobył już 8 goli i jest liderem tabeli strzelców. Zaskoczenie? Skądże! Przecież to było wiadome, że jeśli postawi się na Ilijana Micanskiego, zyska się wówczas prawdziwą maszynkę do strzelania bramek. Każdy o tym wie. No dobra, prawie każdy, ale…czy to nasze zmartwienie?

Wywiad z 15.09.2008r.

Cytuj:
Wczoraj w piętnastym ligowym spotkaniu rozegranym w tym sezonie zdobył już siedemnastego gola. I to niewątpliwie jest pozytyw spotkania w Łęcznej. Lecz po starciu z Górnikiem Ilijan Micanski nie miał zadowolonej miny. Ze snajperem Zagłębia Lubin rozmawialiśmy o bilansie, jaki zespół osiągnął w trzech ostatnich meczach wyjazdowych, a także o czekających „Miedziowych” starciach. - Uważam, że jeśli będziemy grali tak jak potrafimy i powinniśmy grać, to wówczas do końca rundy zdobędziemy komplet punktów – uważa Bułgar.

Wywiad z 22.10.2008r.

Cytuj:
Wczoraj czterema golami rozstrzelał zespół Promienia Opalenica. Nie tylko załatwił awans sobie i swojemu zespołowi do kolejnej rundy Pucharu Polski, ale przy okazji zamknął usta niektórym krytykom, którzy po niedzielnym meczu z Flotą Świnoujście, w którym zmarnował dwie okazje bramkowe, wieszali na nim psy i perorowali, że Bułgar się „zaciął”. – . Musimy na starcie z każdym rywalem wychodzić maksymalnie skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Oczywiście, ciężko będzie nam zrobić przewagę dziesięciu-piętnastu punktów nad goniącymi nas rywalami, ale powoli musimy tą przewagę nad resztą stawki zwiększać. Maksymalnie jak się da. Jeśli będziemy grali tak, jak potrafimy, wówczas nie będziemy mieli problemu z awansem – mówi Ilijan Micanski.

Wywiad po meczu 1/8 PP z Opalenicą..

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lis Cz 06, 20:25 
Moderator

Rozmowa z Ilijanem Micanskim, bułgarskim napastnikiem KGHM Zagłębia Lubin.

We wszystkich rozgrywkach tego sezonu zdobył Pan już dla Zagłębia 21 goli w 16 meczach. Czy zdarzyła się już w karierze taka seria?
Pięć lat temu w II lidze bułgarskiej w barwach Pirina 1922 strzeliłem 22 bramki. Tyle, że wtedy miałem ledwie 18 lat. No i zajęło mi to cały sezon.

Jerzy Kruszczyński z Lechii Gdańsk jest snajperskim rekordzistą zaplecza ekstraklasy (31 goli w sezonie 1982/83). Będzie Pan chciał pobić to osiągnięcie?
Jak przychodziłem do Lubina, to sobie życzyłem - by człowiek był zdrowy, Zagłębie wywalczyło awans i żebym zdobył koronę króla strzelców. W tej kolejności i tego się trzymam. A bramki to zasługa całej ekipy. Ktoś musi zacząć akcję, ktoś podać piłkę, ktoś wykończyć. Na sukces pracujemy wszyscy. Na końcu zobaczymy, ile tych goli wpadnie. Przed nami jeszcze dużo pracy.

Przychodził Pan do Zagłębia z Lecha Poznań za 500 tysięcy złotych. Nie myślał Pan wtedy, że transfer z ekstraklasy do I ligi to niekoniecznie dobry kierunek?
Wiedziałem, że klub przez dwa sezony przed degradacją był w czołówce ligi. Zdobył przecież mistrzostwo Polski. Ma duże ambicje. Pomyślałem, że przez ten rok weźmiemy się ostro do roboty. Awansujemy do ekstraklasy. A potem znów będzie można walczyć o najwyższe cele. Tak się dzieje. Nic, tylko się cieszyć.

Czy trenerzy Pańskich byłych klubów - Franciszek Smuda (Lech) czy Ryszard Wieczorek (Korona) mogą teraz żałować, że tak naprawdę nie dali Panu szansy gry i pokazania swoich umiejętności?
Nie interesuje mnie teraz, czy ktokolwiek czegoś żałuje. To jest dla mnie historia i nie będę grzebać w przeszłości. Zawsze mówiłem, że potrafię grać w piłkę i strzelać bramki. Szkoda tylko, że wcześniej nie mogłem tego w pełni pokazać.

Nie samym chlebem żyje człowiek. Tak samo nie samym sportem żyje wyczynowiec. Nie brakuje Panu czasem rozrywkowych miejsc w niewielkim Lubinie?
Fakt, Bułgarzy mają trochę więcej temperamentu od Polaków. Ale przyjechałem tu grać w piłkę, nie podziwiać widoki. Oczywiście, jakbym grał w Paryżu, to pewnie też bym nie narzekał. Ale futbol stawiam na pierwszym miejscu. A piłkarsko w Lubinie bardzo mi się podoba. Chociaż czasem, jak trzeba odpocząć, to jadę do Poznania. Tam mam sporo przyjaciół. Nie tylko bułgarskich zresztą.

Jeśli już przy dobrych znajomościach jesteśmy. Z kim złapał Pan najlepszy kontakt w Zagłębiu Lubin?
Najlepszy? Wiadomo, jak to jest. Obcokrajowca ciągnie do... obcokrajowców. Dlatego na pewno Chorwat Mate Lacić. Doskonale rozumiemy się też z Mateuszem Bartczakiem. Jego akurat znam jeszcze z czasów wspólnej gry w Amice Wronki - moim pierwszym klubie w Polsce. Wychodzi na to, że już ponad trzy lata.

Mordercza forma jest. Ostatnio po czterech bramkach w Pucharze Polski z Promieniem Opalenica trener Dariusz Fornalak porównał Pana łatwość strzelania bramek do Krzysztofa Warzychy. Telefon urywa się od menedżerskich ofert?
Jeśli ktoś chce złożyć poważną ofertę, robi to oficjalnie przez klub. A przeprowadzki mi teraz nie w głowie. Jestem zadowolony z warunków w Zagłębiu, z zespołu. Czuję, że sztab jest zadowolony ze mnie. Wierzy w umiejętności i daje szansę gry. Nie mam zamiaru tego zmieniać. I nauczyłem się już, żeby nie podpalać się spekulacjami transferowymi. Skupiam się tylko na boisku.

Przemknęła już przez głowę myśl o grze w bułgarskiej kadrze? Wyobrażał już Pan sobie, jakby to było zagrać w parze z Dimitarem Berbatowem na przykład?
Myślę, że w reprezentacji znają już nazwisko Micanski. Wiedzą, że zaczął strzelać sporo bramek w Polsce. Ale droga do reprezentacji daleka.

Zaangażował się Pan czynnie w akcję ratowania lubinianki Renaty Jędrak, chorej na rzadką chorobę płuc, w skrócie zwaną LAM.
Jak dowiedziałem się, że mogę pomóc, zapytałem tylko - jak i kiedy mam się stawić. Żeby uratować jej życie potrzeba łącznie 100 tysięcy euro na przeszczep płuca. Stąd taki pomysł...

Klub rozpoczął akcję "Zjedz kolację z Ilijanem Micanskim". Licytacja odbywa się na portalu Allegro.pl. Zwycięzca bądź zwyciężczyni akcji zje posiłek z zawodnikiem Zagłębia w lubińskiej restauracji Pesto.
Licytacja trwa do 19 listopada. Link: www.allegro.pl/show_item.php?item=475856817

Ilijan Micanski
Pozycja: napastnik.
Narodowość: bułgarska.
Kluby/gole w lidze: Makedonska (8/0), Pirin (29/22), Amica (17/6), Lech (3/0), Korona (5/0), Lech (9/0), Odra (13/5), Zagłębie (14/17).

http://lubin.naszemiasto.pl/sport/918887.html

Tytuł:
PostNapisane: 2008 gru So 20, 20:26 

Sto lat Ilian :!:
Wszystkiego najlepszego i duzo zdrowia.

Tytuł: Re: Iljan Micanski
PostNapisane: 2009 kwi Cz 23, 11:04 

Cytuj:
Czy to dzisiejsze zwycięstwo bardzo Wam pomogło przed niedzielnym meczem w Pruszkowie?
- Myślę, że jak najbardziej. Na pewno kolejna wygrana dodała nam trochę spokoju, dzięki czemu będzie nam się grało łatwiej. Moim zdaniem, podkreślam, moim zdaniem nie jedziemy do lidera. Zagłębie Lubin jedzie do Znicza Pruszków. To oni powinni się nas bać, nie my ich. Nawet jeśli to oni przewodzą w tabeli.

:arrow: Micanski: Idziemy do przodu

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2009 kwi Śr 29, 08:47 

Cytuj:
Jak oceniasz sytuację przy bramce na 2:0, w której w niesamowity sposób wyłożyłeś piłkę Szymkowi Pawłowskiemu?
- Przede wszystkim było to możliwe ze względu na to, że wziąłem sobie do serca dobre słowo od trenera. Powiedział on, że dobry piłkarz może się kiwać z piłką na czterdziestym metrze od bramki rywala. Bardzo dobry może to robić na trzydziestym, a super piłkarz to taki, który robi co chce nawet w „szesnastce”. W Pruszkowie postanowiłem spróbować wykorzystać te zalecenia. We wspomnianej sytuacji zachowałem spokój w najważniejszym momencie i dzięki temu udało mi się podać piłkę do Szymka. Później była jeszcze jedna taka sytuacja, tym razem próbowałem dograć do „Kolendy” i gdybym zagrał jeszcze dokładniej, to asysta byłaby jeszcze lepsza.

:arrow: Micanski: Już się pozbieraliśmy

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2009 maja Cz 21, 15:12 

ze strony Korony Kielce:
http://korona-kielce.pl/index.php?art=538&xmenu=2

PostNapisane: 2009 lip Cz 02, 16:29 

Cytuj:
W ostatnich tygodniach kibiców martwiły spekulacje prasowe dotyczące najlepszego strzelca Zagłębia Lubin w ostatnim sezonie, Ilijana Micanskiego. Dywagowano, że „Julek” specjalnie opóźnia powrót do Polski, bo dostał propozycje przejścia do najlepszych klubów w swojej ojczyźnie. Tymczasem Micanski trenuje z drużyną i nieśpieszno mu z odejściem.

:arrow: Bułgar nigdzie się nie wybiera

PostNapisane: 2009 lip Pn 27, 17:57 

Cytuj:
W poprzednich rozgrywkach jednoznacznie pokazał, że jest klasowym piłkarzem. Pomimo ogromnej presji nałożonej na jego barki, jak również kłopotów zdrowotnych, jakie go nie omijały w cuglach wywalczył koronę króla strzelców I ligi, a jego gole zapewniły Zagłębiu Lubin awans do Ekstraklasy. Ilijan Micanski w pełni zasłużenie jest dziś prawdziwym ulubieńcem "miedziowych" fanów. Bułgar zdaje sobie jednak sprawę z tego, że oczekiwania co do jego osoby będą stale rosły, a przecież w Ekstraklasie gra się na dużo wyższym poziomie. - … Z mojej postawy w poprzednim, pierwszoligowym sezonie wszyscy kibice Zagłębia Lubin byli zadowoleni. Będę się cieszył, jak po drugim roku pobytu w Lubinie fani nadal będą postrzegali mnie tak, jak robią to teraz. Będę się naprawdę cieszył, jeśli wielokrotnie będę miał okazję wspólnie z kibicami śpiewać po naszych zwycięstwach i grał na miarę ich oczekiwań - mówi nam "Julek"

:arrow: Micanski: Fani mogą na mnie liczyć

PostNapisane: 2009 sie Cz 27, 14:06 

Micanski jutro w Saturnie

Czy tylko ja się wystraszyłem, że mowa o tym rosyjskim klubie? Zmieńcie ten tytuł, bo mało co zawału nie dostałem...

PostNapisane: 2009 sie Cz 27, 14:14 

vantheman napisał(a):
Micanski jutro w Saturnie

Czy tylko ja się wystraszyłem, że mowa o tym rosyjskim klubie? Zmieńcie ten tytuł, bo mało co zawału nie dostałem...

Hehe, dokładnie miałem podobne skojarzenie :mrgreen:

PostNapisane: 2009 sie Cz 27, 15:09 

Dobrze że chodzi o ten Saturn w Galerii a nie w Rosji. Przestraszyłem się że chodzi o Saturn Nowosybirsk.

PostNapisane: 2010 mar Pt 19, 08:07 

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Zaglebie-Lubin-Ilijan-Micanski-na-szpicy-Zaglebia,artykul,71598,1,728.html

PostNapisane: 2010 mar Pt 19, 09:50 

Cytuj:
Ilu zawodników w Ekstraklasie mija bramkarza i wpycha piłkę do pustej bramki?
- Nie liczyłem ilu zawodników jest w stanie to zrobić, a moim zdaniem umiejętności pozwalają na to trzem napastnikom. Tak strzeli Paweł Brożek, Robert Lewandowski i Ilijan Micanski. Nikt inny nie ma na tyle spokoju i odwagi, żeby tak kończyć akcje, jak ta „trójeczka”.

:arrow: Micanski: Należy mi się szacunek

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1