zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 sie Pn 21, 12:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TRANSFERY... część 2
PostNapisane: 2013 sie Śr 21, 07:11 

Maciej Iwański opuszcza Manisaspor

Maciej Iwański wypowiedział umowę z Manisasporem - informuje "Przegląd Sportowy". Klub od kilku miesięcy nie wypłacał Polakowi pensji.

- Na razie czekam, nie wiem, co będzie, bo dopiero przyjechałem do kraju. Lubiłem to miasto, mojej rodzinie tam się podobało, ale muszą być jakieś zasady. Rok temu ustaliliśmy zasady współpracy, poszedłem na ustępstwa, wycofałem poprzednią sprawę z FIFA, ale niewiele się zmieniło - stwierdził Iwański.

Może to jest opcja na środek pola?

Tytuł: Re: TRANSFERY... część 2
PostNapisane: 2013 sie Śr 21, 09:31 

@speedboy, moim zdaniem Iwański to zły pomysł, bo już 3 lata temu w Legii nie należał do najlepszych "dziesiątek" w lidze ---> http://www.youtube.com/watch?v=-v58LPdV8wY PS. Wg mnie lepszym miejscem do tego typu gdybania jest temat "A ogórki rosną..." :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Maciej Iwański
PostNapisane: 2013 wrz Pn 09, 14:06 
Moderator

Maciej Iwański bliski przejścia do Podbeskidzia
Cytuj:
Maciej Iwański podpisze jutro roczny kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała - poinformował portal "Weszlo.com". Były pomocnik m.in. Legii Warszawa weźmie udział w dzisiejszym treningu zespołu Czesława Michniewicza.

32-letni Iwański ostatnio występował w tureckim Manisasporze, jednak w sierpniu tego roku wypowiedział umowę z powodu zaległości finansowych.

Zawodnik w przeszłości grał także m.in. w Szczakowiance Jaworzno i Zagłębiu Lubin, z którym to zdobył mistrzostwo Polski oraz Superpuchar.

PostNapisane: 2013 wrz Pt 13, 11:07 
Moderator

Michniewicz jest tak zdesperowany, że już nie pamięta jak to właśnie za sprawą m. in. Iwańskiego wyleciał z Lubina po pamiętnym meczu z Jagiellonią - teraz znowu będzie z nim pracował ;)

PostNapisane: 2013 wrz Pt 13, 12:29 

Jeden z najlepszych pomocników ostatnich kilkunastu lat w naszej ekstraklasie.

PostNapisane: 2013 wrz Pt 13, 21:11 

Lupus napisał(a):
Jeden z najlepszych pomocników ostatnich kilkunastu lat w naszej ekstraklasie.

Trochę szacunku do byłych piłkarzy ZL

PostNapisane: 2013 paź Pt 18, 19:00 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Maciej Iwański zdyskwalifikowany na rok za korupcję

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała za przewinienia korupcyjne Macieja Iwańskiego i Wojciecha Sularza. Były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin i Legii Warszawa dobrowolnie poddał się karze.

Iwański został ukarany rokiem dyskwalifikacji w zawieszeniu na trzy lata oraz karę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych. Przypomnijmy, że zawodnik na początku września podpisał roczny kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na razie nie zdołał nawet zadebiutować, z powodu problemu z dostarczeniem certyfikatu przez jego poprzedni klub, Manisaspor.

Z kolei Sularza, który m. in. w latach 2005-2006 pełnił funkcję prezesa Jagiellonii Białystok, ukarano siedmioletnią dyskwalifikacją.

PostNapisane: 2013 paź Pt 18, 19:10 
Administrator

i jezeli mamy sie trzymac definicji klubu walczacego z korupcja to niech nigdy nikomu nie przyjdzie na mysl wziac Macka (i jemu podobnych) bo kiedys dobrze u nas rozgrywal...

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2013 paź N 20, 19:18 

wzl19 napisał(a):
Cytuj:
:arrow: Maciej Iwański zdyskwalifikowany na rok za korupcję

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała za przewinienia korupcyjne Macieja Iwańskiego i Wojciecha Sularza. Były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin i Legii Warszawa dobrowolnie poddał się karze.

Iwański został ukarany rokiem dyskwalifikacji w zawieszeniu na trzy lata oraz karę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych. Przypomnijmy, że zawodnik na początku września podpisał roczny kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na razie nie zdołał nawet zadebiutować, z powodu problemu z dostarczeniem certyfikatu przez jego poprzedni klub, Manisaspor.

Z kolei Sularza, który m. in. w latach 2005-2006 pełnił funkcję prezesa Jagiellonii Białystok, ukarano siedmioletnią dyskwalifikacją.

W zawieszeniu na 3 lata...
Swoja drogą, czy Jaga była zdegradowana za korupcję?

PostNapisane: 2013 paź Pn 21, 21:24 

Nie była zdegradowana.Nałożona kara-10 punktów.

PostNapisane: 2013 paź Pn 21, 21:34 
Moderator

I wcale nie krępowała się zatrudniać grajków takich jak: Jarosław Lato, Hermes, Grzesiek Bartczak czy, w dalszym ciągu, Rafał Grzyb. To samo z Cracovią przecież - żadnej, nawet punktowej kary... A Zagłębie, które z przeszłością się rozprawiło - dwa razy ukarali.

PostNapisane: 2013 paź Pn 21, 21:49 

Ale po co do tego wracacie ? Jak wiadomo że znaleźli sobie kozłów ofiarnych takich jak : Sosnowiec, Łęczna, Arka Gdynia, KSZO Ostrowiec i jeszcze kilka innych, degradacji klubów już nie będzie, jedynie kary indywidualne danych pseudosprzedajnych gnojków zwanych piłkarzami.

PostNapisane: 2013 paź Śr 23, 14:51 

Trzeba wracać i pokazywać jak korupcję która toczyła całą piłkę próbowano przykleić tylko do niektórych klubów.We Włoszech ukarano wielki Juventus , w Polsce wielkich nie tknięto i raczej to jest celowe działanie niż nie umiejętność.

PostNapisane: 2014 sty Wt 14, 14:43 
Administrator

to "se" Maciek rzeczywiscie pogral ;)

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,128234,tit ... omosc.html

PostNapisane: 2014 sty Śr 15, 17:42 
Administrator

Maciej Iwański odstawia komedię w mediach – tym razem punktuje go PZPN

Maciej Iwański z sobie charakterystycznym wdziękiem potrafi wytłumaczyć się z każdej sytuacji. Rzecz jasna nie byłby sobą, gdyby za każdym razem nie wskazywał winnego. Kiedyś kiepsko wykonywał stałe fragmenty gry – bo piłki były za ciężkie. Gruby również nie był, tylko jakiś złośliwy fotoreporter „umiejętnie” pstryknął mu zdjęcie i zrobiła się draka. Na łamach wczorajszego „Przeglądu Sportowego“ Pączek opowiedział kolejną historyjkę – jak to zły PZPN nie pozwolił mu na grę w rundzie jesiennej. Przeczytajcie sami:

To było strasznie irytujące, bo w piłkę nie gra się przez pięćdziesiąt lat, tylko troszeczkę krócej. Trenowałem sam, myślałem, że będę mógł pojawić się na boisku, jednak ktoś mi na to nie pozwolił. (…) Nikt się nie chce przyznać do winy. Dowiedziałem się, że do zarejestrowania wystarczyłby certyfikat zastępczy, który wydaje inny podmiot. Tak jest wszędzie na świecie, tylko nie u nas. Rozwiązałem kontrakt z Manisasporem z winy klubu. Oni nie wywiązali się ze swoich zobowiązań, a w takim wypadku w każdej chwili mogę się związać z innym zespołem. Tak też uczyniłem, lecz i tak nie mogłem grać. (…) Najgorsze jest to, że niedługo to samo może przytrafić się kolejnemu polskiemu zawodnikowi i on też będzie miał kłopoty. Nie mogę tego zrozumieć.

Na reakcję PZPN-u nie trzeba było długo czekać – na stronie internetowej zamieszczono natychmiastową odpowiedź. Wynika z niej, że po stronie związku wszystkie formalności zostały dopełnione, a na rejestrację zawodnika zgody nie wyraziła FIFA. Okazuje się, że Iwański mógłby zostać zarejestrowany poza oknem transferowym tylko w przypadku jednostronnego rozwiązania umowy z tak zwanej uzasadnionej przyczyny. Na stronie pzpn.pl czytamy:

Według FIFA, przesłane dokumenty nie potwierdzały zaistnienia „Uzasadnionej przyczyny”, która ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik nie otrzymuje wynagrodzenia od klubu (zawartego w kontrakcie), co więcej, taki stan rzeczy musi zostać zazwyczaj potwierdzony przez Izbę ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych danej Federacji (w tym przypadku Tureckiej), bądź Izbę ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych FIFA. Zawodnik nie przedstawił dokumentów od żadnego z wyżej wymienionych podmiotów.

Oznacza to, że Iwański nie mógł grać tylko i wyłącznie z własnej winy. Myślał, że skoro Turcy mu nie płacą – może spakować manatki i wrócić do Polski, nikomu nic nie mówiąc. Jak się okazuje, bez potwierdzenia z upoważnionej izby Iwański może sobie rozwiązać jedynie sudoku. A skoro formalności nie zostały dopełnione, to zamiast rozwiązania umowy mamy tu do czynienia z zerwaniem kontraktu. Oczywiście istnieje jeszcze inna ewentualność – Iwański wszystkie papiery ma, tylko ich nie dołączył do swojego wniosku. Wtedy jednak pretensje mógłby mieć wyłącznie do siebie, a wszystkie żale wylane na łamach prasy trzeba by podsumować jednym słowem – kompromitacja.

Jeszcze śmieszniejszą informację znajdujemy w dalszej części związkowej odpowiedzi – nie jest prawdą, że Iwański został już uprawniony do gry. Żeby to nastąpiło, musiałby zwrócić się do federacji tureckiej o wydanie certyfikatu. Czyli nie dość, że dalej nie może grać, to wygląda na to, że ciągle znajduje się w punkcie wyjścia. Nie chcemy być złymi prorokami, ale zapowiadana przez Iwańskiego ciężka praca na obozach przygotowawczych może okazać się daremna.

Inna sprawa to słowa Maćka o karierze piłkarskiej, która nie trwa pięćdziesiąt lat. Szkoda, że Pączek nie pamiętał o tym, kiedy wraz z kolegami bawił się w handel punktami – kara za korupcję mogłaby znacząco skrócić tę karierę. Komisja Dyscyplinarna PZPN okazała się jednak dla piłkarza łaskawa. Przypomnijmy – Iwański za swój czyn korupcyjny został zdyskwalifikowany na rok w zawieszeniu na trzy lata oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych. Z punktu widzenia piłkarza taka kara wydaje się być śmiesznie nieszkodliwa. Naszym zdaniem półroczne kiblowanie Iwańskiego w Bielsku to swego rodzaju interwencja opatrzności. Jest jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie.

http://goo.gl/PGLwj3

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1