zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 paź Pt 20, 19:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miasto chce przejąć Zagłębie!
PostNapisane: 2014 paź Pt 31, 18:50 

Wiele wskazuje, że najbliższe tygodnie, miesiące będą niezwykle istotne dla losów Naszego Zagłębia. Stoimy u progu zmian, które dokonane, będą zapewne nieodwracalne. Od kilku miesięcy pomiędzy właścicielem klubu a władzami Lubina toczą się zakulisowe rozmowy mające na celu przejęcie piłkarskiego Zagłębia.
Z naszych informacji wynika, że zadłużonemu już i tak na ogromną skalę miastu (wg mediów nawet na 140 mln zł), w utrzymaniu Zagłębia miałaby pomagać umowa sponsorska z KGHM Polska Miedź SA. Okres jej obowiązywania na papierze miałby dotyczyć kilku lat, co później? Tego nie wiadomo. Niewykluczone również, że Władze Lubina mogą próbować utworzyć jedną sportową spółkę, w skład której weszłyby piłkarskie i ręczne Zagłębie (być może i inne miejskie drużyny) i to ona wtedy dysponowałaby budżetem otrzymanym od sponsora.

Czytając powyższe nasuwa się wiele pytań. Czy przejęcie klubu nie jest wyrafinowanym sposobem na wsparcie sekcji piłki ręcznej, siatkówki? Czy zadłużone miasto jest w stanie udźwignąć taki klub jak Zagłębie, który zawsze powinien celować w najwyższe cele? Czy chcemy iść drogą fatalnie spisującej się od lat Wisły Płock, od której także odwrócił się właściciel na rzecz sponsoringu. Ten sam los najprawdopodobniej czeka również Koronę Kielce, która będąc jeszcze niedawno topową drużyną, za chwilę może zniknąć z mapy ekstraklasy. I przede wszystkim, jak to jest możliwe, aby o losie klubu z blisko 70-letnią tradycją decydowano w cieniu gabinetów, poza jakąkolwiek przejrzystością?

Wiele mieliśmy w ostatnich latach zastrzeżeń do funkcjonowania Zagłębia na różnych płaszczyznach. Zastrzeżenia te w głównej mierze wiązały się jednak z czynnikiem ludzkim. Jednocześnie nikt z nas nie miał i nie ma wątpliwości, że możliwości Zagłębia były i w dalszym ciągu są ogromne. Świadomość naszych możliwości i marnowanej szansy tylko potęgowała owe zastrzeżenia. Zagłębie ma piękną historię, tożsamość, tradycję, wiernych i oddanych kibiców oraz wreszcie ma to czego zdecydowana większość krajowej konkurencji może nam pozazdrościć, stabilność finansową. Mądre zarządzanie klubem, wykorzystanie dostępnych narzędzi to podstawa, od tego wszystko się zaczyna. Mieliśmy w historii naszego klubu momenty gdy ludzie właściwi, z odpowiednimi kompetencjami potrafili wyznaczać sobie ambitne cele i co najważniejsze cele te skutecznie realizować. Byliśmy najlepsi co stanowiło niezwykły splendor i powód do dumy. I teraz w momencie, kiedy wykonano jakiś gest ku normalności. Rozpoczęto proces pozbywania się przepłacanych zawodników i postawiono w głównej mierze na wychowanków, zrobiono więc pierwsze kroki w kierunku klubu funkcjonującego na zdrowych zasadach, mogącego ponownie być chlubą mieszkańców całego Zagłębia Miedziowego, wykonuje się ruchy, które bez kontynuacji i silnego właściciela jakim jest KGHM skażą Zagłębie na sportowy niebyt.

Zapewne w ostatniej fazie tej transakcji zostaniemy zasypani pozytywnymi wizjami których głównym mottem będzie: "przejęcie Zagłębia przez miasto to niezwykła szansa dla tego klubu". Nowi zarządcy będą starać się wykorzystać naszą złość i nienawiść do tak często krytykowanego przez nas układu, który blokował rozwój Zagłębia. Jednak w układzie tym jak już wyżej wspomniano mogliśmy być rozczarowani jedynie czynnikiem ludzkim. Nikt nie zaprzeczy, szanse i możliwości były i są ogromne. Teraz możemy zostać pozbawieni jednego i drugiego. W naszych realiach Zagłębie oznacza KGHM, a KGHM musi oznaczać Zagłębie. To jest historia i tożsamość, której nikt nas nie może pozbawić. Trzeba pamiętać, że to głównie rękami mieszkańców Lubina powstał potężny dzisiaj kombinat. To pod Lubinem odkryto złoża miedzi i to w Lubinie powstały pierwsze zakłady górnicze, które przekopały każdy metr podziemi tego miasta. Zagłębie i KGHM są razem od 1960 roku i nie może być inaczej tylko dlatego, że ktoś chce na tym coś ugrać.

Jak pokazuje ogólnopolskie doświadczenie klub z choćby minimalnymi ambicjami to zawsze olbrzymi problem dla samorządu. Dlatego kibice obawiając się o przyszłość piłki nożnej są zdecydowanie przeciwni zmianie właścicielskiej Zagłębia. Miasto nie ma finansowych i organizacyjnych możliwości, aby na dłuższą metę budować sport na najwyższym poziomie. Jego zadania są zupełnie inne. Nikt nas nie przekona, że klub w rękach miasta to jest szansa. To wyłącznie zagrożenie, które wraz z upływem czasu będzie narastać.

Zagłębie dla wszystkich kibiców jest jednoznaczne z KGHM. To w Zagłębiu tradycje górnicze odgrywają kluczową rolę od dziesiątek lat. Nie można w jednej chwili, w dodatku bez wiedzy i woli kibiców, za pomocą jednego podpisu w cieniu gabinetów urzędniczych przekreślać tych tradycji. Przynajmniej my jako kibice Zagłębia Lubin na to nie pozwolimy!

Zagłębie musi pozostać w strukturach KGHM-u. Od tego należy rozpocząć dyskusję, wówczas można rozmawiać o przyszłości Zagłębia i wtedy również My - kibice - jesteśmy do dyspozycji. Nie kieruje nami jakikolwiek interes polityczny, usiądziemy z każdym i poprzemy wszelkie inicjatywy, mające na celu realne dobro Zagłębia. Chcąc zmieniać Zagłębie Lubin na lepsze nie można na wstępie pozbawiać go największego atutu, jakim jest potęga właściciela. Z potęgi tej należy w sposób mądry i rozważny korzystać. To zapewni sukces, przywróci radość kibiców i będzie pozytywnym impulsem dla całego regionu. Przejęcie klubu przez miasto zwiększa organizacyjne i finansowe ryzyko ponad dopuszczalną miarę. Naprawdę trzeba złej woli aby tego nie dostrzegać. Stąd też w najbliższym czasie należy spodziewać się inicjatyw, które mogą przybierać różną formę i zakres, a ich wspólnym celem będzie zablokowanie zmian mogących Zagłębiu jedynie zaszkodzić. Apelujemy do wszystkich, którym dobro Zagłębia leży na sercu, musi towarzyszyć Wam poczucie obowiązku. Najbliższy czas może być naprawdę rozstrzygający. Liczymy na wasze zrozumienie i wsparcie. W naszym kibicowskim życiu było wiele momentów, w których początkowo różniliśmy się i spieraliśmy, by w końcu wypracować wspólne stanowisko i koniec końców doprowadzić do korzystnych zmian dla Zagłębia. Tym razem nie może być inaczej. Musimy podjąć próbę zniweczenia kierunku planowanych rozstrzygnięć. Próba ta musi być skuteczna! Należy w to wierzyć. Jednak ponad wszelką wątpliwość podjęte działania muszą zapewnić nam poczucie dobrze wykonanego obowiązku. Tylko takie przeświadczenie w czasach niezwykle trudnych dla Zagłębia pozwoli nam normalnie funkcjonować.

Źródło: http://mkszaglebie.pl/news/show/miasto- ... c-zaglebie

Tytuł: Re: Miasto chce przejąć Zagłębie!
PostNapisane: 2014 paź Pt 31, 19:17 

Szczęściu w nieszczęściu, że za chwile są wybory samorządowe, każdy kto się mieni kibicem Zagłębia i bedzie w dniu wyborów posiadał prawo głosu nie wybierze nikogo z ekipy Lubin 2006, ani z samorządowej hybrydy PO.
Proste! i wykonalne tylko trzeba mobilizacji.

PostNapisane: 2014 lis So 01, 04:38 

A moim zdaniem każdy kto się nabiera na takie "akcje" dwa tygodnie przed wyborami jest kretynem.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 lis N 02, 00:50 

A dlaczego się nabiera? Możesz wykluczyć, że absolutnie nic nie ma na rzeczy? Bo ja na razie przeczytałem wersję jednej strony, co sprawiło, że zdębiałem, a później wpadłem w jeszcze większe osłupienie po wypowiedzi rzecznika miasta.

Na razie oficjalnej propozycji nie ma, ale jak padnie to jesteśmy gotowi na przejęcie klubu

:shock:

PostNapisane: 2014 lis N 02, 10:56 

Utwierdzasz mnie tylko w tym, co napisałem wyżej.
Łykasz jak pelikan wszystko, co ci ktoś podsunie.

http://miedziowe.pl/content/view/71451/78/
Cytuj:
Tymczasem pytany przez nas o całą sprawę Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina, zapewnia, że tematu przejęcia piłkarskiego Zagłębia przez miasta w ogóle nie ma. - Ani prezydent nie składał takiej oferty władzom KGHM-u, ani też przedstawiciele Polskiej Miedzi nie proponowali panu prezydentowi takiej możliwości. Myślę, że te rewelacje należy traktować w kategorii plotek i insynuacji. Może ktoś przez to chce wypłynąć w wyborach samorządowych. To już chyba taka tradycja, że przed ważnymi wyborami, pojawiają się tu i ówdzie jakieś informacje, których głównym celem jest sianie zamętu w opinii publicznej - powiedział nam Jacek Mamiński.

Poza tym tekst:
Cytuj:
zadłużonemu już i tak na ogromną skalę miastu (wg mediów nawet na 140 mln zł)

jasno pokazuje o co chodzi w całym tym paszkwilu.

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/f ... rzadow.pdf

Na koniec 2013 roku Lubin był na 164 miejscu (na 266) pod względem zadłużenia w Polsce, co stawia go zdecydowanie w pierwszej połowie (a mniej więcej w jednej trzeciej) najmniej zadłużonych miast w Polsce.

dla porównania na koniec 2013 roku:
Lubin: 32,67% zadłużenia
Głogów: 37,75%
Legnica: 47,39%

A w 2014 roku zadłużenie Lubina jest już poniżej 30%

PostNapisane: 2014 lis N 02, 12:24 

Ile miasto może dać klubowi ? 5, 6 milionów ? Nie więcej, a co z takimi pieniędzmi można zdziałać ? Grać w środku tabeli 1 ligi, nic więcej. Nie wierze w te rewelacje a jeśli coś jest na rzeczy to niech lepiej Wirth się zajmie swoim Śląskiem i łapy precz od Zagłębia.

PostNapisane: 2014 lis N 02, 13:58 

Tak, i za 5-6 milionów przejmą klub, który jest właścicielem stadionu wartego ponad 130 milionów.
Do tego KGHM inwestował przez ostatnie lata w Akademię Piłkarską, aby ją teraz przekazać miastu.
(bo po co im akademia bez klubu :) )

No iście genialne rozumowanie...
(to nie do ciebie Lupus)

:lol: :lol: :lol:

Nie dość, że ktoś puścił plotę, to jeszcze teraz uparcie wypisuje o tym w komentarzach na wszystkich portalach.
Nie wiem jak wam, ale mi to przypomina akcję "nocnego plakatowania" miasta sprzed czterech lat.

PostNapisane: 2014 lis N 02, 15:00 

Interesująca wymiana zdań w komentarzach na Lubin.pl

Cytuj:
2 listopada 2014 godz. 14:26 - Staruch
Wszystko by wskazywało na to że plotę wypuścił Nowy Lubin
Zarówno miejsce publikacji, jak i komentarze zwolenników :) Działania istotnie na poziomie nocnego plakatowania... Ale co ja tam wiem... :)

2 listopada 2014 godz. 14:26 - Solar667
sprawdź najpierw.
Człowieku nie opowiadaj bzdet porozmaeiaj z rumunem czy innym l2006 a potem się wypowiadaj. Zapytaj kogoś skąd ta plotka i czy nie ma już pism na ten temat. Zasięgnij języka a się dowiesz. A nie teksty że paszkwili się nie komentuje. Tym bardziej sprawa do sadu i jazda. Jak PO plakaty rozwieszala to afera a teraz cisza . Dlaczego to sobie odpowiedz !

2 listopada 2014 godz. 14:29 - wrr
rr
NOWY LUBIN NIE ISTNIEJE

2 listopada 2014 godz. 14:31 - Ereroplok.
ech
Kolego Staruch co za bzdura. Nowy Lubin to historia minionej epoki. Ty kłamco ! Fakt jest taki że Raczyński się boi dementacji lub potwierdzenia ?

2 listopada 2014 godz. 14:33 - Staruch
Oooo, jaki obruszony...
:)

2 listopada 2014 godz. 14:35 - Jolantaa
pa pa Panie prezydencie
Ja oddam głos na Krzycha Kubowa bo chcę zmian. A Pan Raczyński boi się kibolom odpowiedzieć więc się ośmiesza. A szkoda. A tu jak niżej napisali ale N L to relikt który w wyborach nawet niestartuje.

2 listopada 2014 godz. 14:36 - Staruch
To już się boicie przyznać nawet
że startujecie w wyborach, i popieracie Kubowa? No proszę proszę...

2 listopada 2014 godz. 14:37 - mikiis
tak
Panie staruch pisze pan kłamstwa to każdy by się zdenerwował.

2 listopada 2014 godz. 14:37 - Staruch
A komentarz poniżej mojego tylko potwierdza to co napisałem
hahaha

2 listopada 2014 godz. 14:40 - MarcinRadecki
:-)
Panie Staruch ja Kubowa popieram i byłem w N L. A co to się ma do wszystkiego ? A w wyborach udziału nie biorę. Z niecierpliwością czekam kiedy Raczyński odpowie na zarzuty.

2 listopada 2014 godz. 14:41 - Staruch
Jak zechce, to odpowie
A smród i tak się będzie ciągnął za wami...

Nie wiem na ile w tym prawdy, ale coś w tym jest...
http://www.nowylubin.pl/node/92

PostNapisane: 2014 lis N 02, 21:08 

MarDro napisał(a):
Utwierdzasz mnie tylko w tym, co napisałem wyżej.
Łykasz jak pelikan wszystko, co ci ktoś podsunie.

Wszystko co napisałem jest prawdą! Zejdz więc na ziemię i ochłoń, bo zaczynasz robić za pożytecznego idiotę, chyba, że świadomie bronisz czyjegoś interesu.

Rzecznik miasta:
"Jeżeli ktoś w Klubie czuje, że to jest lepsze wyjście, żeby miasto przejęło Klub to czekamy na taką propozycję i jak trzeba będzie to oczywiście przejmiemy Zagłębie. To jednak musi być to propozycja z tamtej strony. Na razie takiej oficjalnej propozycji nie mamy."

http://naszlubin.pl/sport/5733-czy-mias ... ojeni.html

Poza tym po co ten twój elaborat o tym jak to 140 milionów długu miasta to fenomenalne osiągnięcie? Jesteś politykiem, który czaruje ludziom świat?
140 milionów to 140 milionów jak to ma pomóc w utrzymaniu klubu? Dla mnie jako kibica to informacja, która utwierdza w przekonaniu, że przejęcie przez samorząd Zagłębia to nie jest dobre rozwiązanie. Długi będą narastały, a sponsorska kasa z kombinatu prędzej czy później się skończy.

PostNapisane: 2014 lis N 02, 21:46 

MarcoV napisał(a):
Wszystko co napisałem jest prawdą!
[...]
Poza tym po co ten twój elaborat o tym jak to 140 milionów długu miasta to fenomenalne osiągnięcie?

A no właśnie po to, aby pokazać, że nie jest prawdą wszystko co napisałeś.

Skoro ktoś w pierwszym akapicie powołuje się na nieprawdę, (którą tak łatwo udowodnić), to cała reszta ma wartość papieru toaletowego.

Ja się powołałem na konkrety poparte źródłami - obiektywnymi (niezależnymi, spoza Lubina).
Jedyne na co ty się powołujesz, to gra słów.

Ostatnio edytowano 2014 lis N 02, 21:50 przez MarDro, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2014 lis N 02, 21:49 

Gdzie napisałem nieprawdę, ty masz jakies problemy z rozumieniem?

PostNapisane: 2014 lis N 02, 21:53 

MarcoV napisał(a):

No może nie napisałeś bezpośrednio, ale się na to powołujesz...
I po co te nerwy?

Ostatnio edytowano 2014 lis N 02, 21:58 przez MarDro, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 2014 lis N 02, 21:56 

MarDro napisał(a):
MarcoV napisał(a):

No może nie napisałeś bezpośednio, ale zacytowałeś...

Tak dokładnie - zacytowałem. To nie ja odpowiadam za to co mówi rzecznik miasta.

PostNapisane: 2014 lis N 02, 22:00 

MarcoV napisał(a):
Tak dokładnie - zacytowałem. To nie ja odpowiadam za to co mówi rzecznik miasta.

I znowu błąd. Nie słyszałeś co mówił rzecznik miasta, tylko co napisał jakiśtam ktośtam.

PostNapisane: 2014 lis N 02, 22:08 

MarDro napisał(a):
MarcoV napisał(a):

I znowu błąd. Nie słyszałeś co mówił rzecznik miasta, tylko co napisał jakiśtam ktośtam.

Jakie znowu? :lol: Człowieku co ty masz za fazy?

Już ci powiedziałem, ja nie jestem politykiem, nie mam dostępu do ścisłego jądra. Nie jestem w stanie zweryfikować czy miedziowe.pl mija się z prawdą czy nasz lubin mija się z prawdą czy lubin.pl mija się z prawdą. Widzę natomiast, że ty doskonale wiesz, który portal należy do kogo i kogo należy słuchać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1