zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis Wt 21, 20:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Których piłkarzy klub powinien starać się zatrzymać?
PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 03:02 

Cytuj:
OGROMNA rewolucja kadrowa po zakończeniu sezonu

Istne tornado przejdzie przez Zagłębie po spadku z T-Mobile Ekstraklasy. Z klubem pożegnają się Silvio Rodić, Arkadiusz Piech, Adam Banaś, Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, David Abwo, Manuel Curto, Paweł Widanow, Elvedin Dżinić i Michal Papadopulos.
http://www.mkszaglebie.pl/www.mkszaglebie.pl?news=1178

Jeśli chcemy myśleć o powrocie do Ekstraklasy za rok to klub według mnie powinien zatrzymać:
Silvio Rodić (znakomity bramkarz, ale ciężko będzie go przekonać, poza tym trzeba wyłożyć kasę...)
Bartosz Rymaniak (w końcu kapitan i walczak)
Boris Godál (niewiadoma po kontuzji, ale może się przydać, pamiętamy, że był wartościowy)
Đorđe Čotra (widać, że mu się chce, biega i jest uniwersalny)
Elvedin Džinić (walczak, myślę, że mimo wszystko się sprawdził)
Adrian Błąd (Adi się rozwinie w 1 lidze i stanie się kimś pokroju Pawłowskiego)
Sebastian Bonecki (młody i ambitny, a przy tym widać w nim spokój na boisku, aspiracje na wzorowego defensywnego pomocnika)
Johan Bertilsson (on powinien wykreować się w 1 lidze na typowego bramkostrzelnego rozgrywającego w stylu Iwańskiego)
Arek Piech (bez szans...)

I oczywiście reszta młodych z kadry I zespołu Filip Jagiełło, Damian Kowalczyk, Krzysztof Piątek oraz powroty z wypożyczeń Arek Woźniak, Paweł Oleksy, Adrian Rakowski, plus nasi młodzi bramkarze, a resztę dokoptować z młodzieży.

Obrazek

Tytuł: Re: Których piłkarzy klub powinien starać się zatrzymać?
PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 07:58 

Zostawiłbym:

Ptak, Hładun, Godal, Rymaniak, Błąd, Bonecki, Famulski, Jagiełło, Janoszka, Kwiek, Przybecki, Wojciechowski, Kowalczyk, Krzysztof Piątek,Piech i Sabiłło, z wypożyczeń zostawiłbym Oleksego i Woźniaka, może Kozioła ? I dokoptował jakieś MĄDRE transfery, pierwszy który mi się nasuwa na myśl: Dariusz Zjawiński Dolcan Ząbki, król strzelców 1 ligi w wypadku gdyby odszedł Piech,Wacławczyk i bracia Makowie z Bełchatowa i jakąś trójkę solidnych obrońców. Tak by wyglądało moje Zagłębie na 1 ligę.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 08:22 

Mnie zastanawia po jaka cholere chcecie zatrzymac Godala? Gosc jest u nas chyba juz ze dwa lata a zagral moze z 10 meczy, sorry ale to nie jest sanatorium.

PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 09:12 

Jeśli o mnie chodzi, to ja bym zostawił - o ile sami zechcą zostać:
- Piech
- Rodić (dawno nie mieliśmy na tyle dobrego i pewnego bramkarza)
- Bertillson (ewentualnie)

Reszta składu - nasza młodzież i wychowankowie

PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 16:48 

Lupus napisał(a):
Zostawiłbym:

Ptak, Hładun, Godal, Rymaniak, Błąd, Bonecki, Famulski, Jagiełło, Janoszka, Kwiek, Przybecki, Wojciechowski, Kowalczyk, Krzysztof Piątek,Piech i Sabiłło, z wypożyczeń zostawiłbym Oleksego i Woźniaka, może Kozioła ? I dokoptował jakieś MĄDRE transfery, pierwszy który mi się nasuwa na myśl: Dariusz Zjawiński Dolcan Ząbki, król strzelców 1 ligi w wypadku gdyby odszedł Piech,Wacławczyk i bracia Makowie z Bełchatowa i jakąś trójkę solidnych obrońców. Tak by wyglądało moje Zagłębie na 1 ligę.

Waclawczyk ma zerwane wiązadła i podwójne złamanie, więc raczej do końca roku grę ma z głowy.

PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 19:23 

Na Rodica nie ma co liczyć.
Zostawiłbym: Ptaka, Hładuna, Rymianiaka, może Banasia jakby renegocjować pensję. Błąd obowiązkowo.
Chciałbym Abwo, ale już jego menago powiedział, że nie zostanie. Jednego z dwójki Kwiek-Piątek bym zostawił, żeby mieć kogoś doswiadczonego na tej pozycji.

Skład na nowy sezon:
Ptak
Rymaniak-Banaś-transfer-Oleksy
Bonecki-Piątek
transfer-Jagiełło-Błąd
Woźniak

Zostają Haberek, Hładun, K. Piątek, Rakowski...

PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 20:54 

Banaś? Ten Banaś?

PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 20:56 

Lupus napisał(a):
Zostawiłbym:

Obrazek

Na pewno ich chcesz?

PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 22:55 

MarDro napisał(a):
Jeśli o mnie chodzi, to ja bym zostawił - o ile sami zechcą zostać:
- Piech
- Rodić (dawno nie mieliśmy na tyle dobrego i pewnego bramkarza)
- Bertillson (ewentualnie)

Reszta składu - nasza młodzież i wychowankowie

Może i dobra koncepcja, jeżeli myślimy o walce o utrzymanie w I lidze. I w tej Twojej "koncepcji" prawie pewne bęcki w derbach z "otrzaskaną" w I-ligowych warunkach Miedzią. Do tego oczywiście Rodić to chyba nierealny, Piecha też trudno będzie zatrzymać.
Jeżeli naprawdę będziemy chcieli wrócić po roku do ekstraklasy to trzeba będzie zatrzymać co najmniej połowę obecnego składu (oczywiście tych lepszych, jeżeli będa chcieli zostać). Do tego może powrót niektórych z wypożyczeń - chociaż te nasze "młode gwiazdy" grają ogony w I i II lidze.

Granie tylko młodzieżą oznacza szybki spadek do II ligi, ewentualnie balansowanie na granicy I i II ligi. Popatrzcie w końcu na jakość tej "młodzieży", która u nas jest. Bo jakby tu niektórzy zapomnieli, kogo mamy do dyspozycji z tych tzw. "młodych".

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 07:39 

Ja nie wiem co wy z tym Piechem ? Dlaczego trudno, facet ma prawie 30 lat, wrócił z "wojaży" zagranicznych gdzie nic nie pokazał, ten sezon w Zagłębiu mocno średni. Dochodzi do tego fakt że ma jeszcze ważny kontrakt, traktujecie go jakby to był Messi. Myślicie że taka wielka kolejka klubów po niego się zgłosi ? Ciekawe gdzie pójdzie, do Ruchu ? Gdzie ledwo wiążą koniec z końcem, tutaj ma pewną pensję i myślę że jak będzie miał jaja pomoże zespołowi w walce o ekstraklasę.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 07:50 

Markus napisał(a):
Granie tylko młodzieżą oznacza szybki spadek do II ligi, ewentualnie balansowanie na granicy I i II ligi. Popatrzcie w końcu na jakość tej "młodzieży", która u nas jest. Bo jakby tu niektórzy zapomnieli, kogo mamy do dyspozycji z tych tzw. "młodych".

A gdzie ja pisałem, że tylko młodzieżą?

Woźniak czy Błąd to już raczej ograni są i w pierwszej lidze, i w ekstraklasie. Temu drugiemu nawet całkiem nieźle szło.

Tytuł: Re: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin (-) / 23.05.2014 g.20.30
PostNapisane: 2014 maja Pt 23, 21:37 
Moderator

Dziś chyba Stokowiec oddał hołd Lenczykowi - bez napastnika i z Kwiekiem na skrzydle, paranoja.

No nic, gramy o honor i teraz chcę zobaczyć na boisku w większym wymiarze takich zawodników jak: Bonecki, Famulski, Jagiełło, Azikiewicz, K. Piątek, Kowalczyk.

Do tego kilku doświadczonych, którzy mają szansę pozostać w Lubinie, bo granie samą młodzieżą jest bez sensu. Ja bym zostawił (nie licze Piecha, Rymaniaka, Rodicia, Przybeckiego - ich bym chciał, ale nie ma na to szans): jeden z trójki Banaś/Guldan/Bilek, Ł. Piątek, Błąd, Godal i ewentualnie Cotra. Z wypożyczeń wrócą Woźniak, Oleksy, Rakowski, którzy jakieś tam doświadczenie mają. Skład (realny!!!) na 1 ligę powinien wyglądać jakoś tak:

??? (bo Ptak to słabiak, a Hładun za młody) - Cotra (Oleksy), Banaś/Guldan/Bilek, Godal, ??? - Bonecki, Ł. Piątek (Famulski) - Błąd, Rakowski (Jagiełło), Azikiewicz - Woźniak (K. Piątek)

PostNapisane: 2014 maja Pt 23, 21:44 
Administrator

Nie nie nie, Ci którzy dostali swoją szansę w tym sezonie a jej nie wykorzystali nie powinni mieć z nami nic wspólnego w 1 lidze. Wyjątkiem są młodzi których ogrywano do 1 zespołu.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 maja Pt 23, 21:49 
Moderator

Czyli co, zupełnie nowa drużyna albo sama młodzież? W ten sposób nie tylko nie awansujemy, ale będziemy mieli problem z utrzymaniem. Zobacz co zrobił Bełchatów po spadku - nie zwalniał na potęgę. Zostali m. in. Wacawczyk, Maki, Wilusz, Poźniak - ale też starzy: Grzegorz Baran, Rachwał, Sawala.

Na kim chcesz opierać drużynę? Na rezerwach, które nie dały rady awansować z III ligi? To jakim cudem my mamy wrócić do Ekstraklasy? Gra jedenastoma juniorami to najgorsze, co w tej chwili możemy zrobić. Ja obstaję przy tym, że w wyjściowym składzie ze 3-4 doświadczonych musi zostać.

edit: Zgadzam się, że większość trzeba pogonić. Zacząć od Curto, Abwo, Vidanova, Dzinicia. W dalszej kolejności dobrych piłkarzy, takich jak Papa czy Bilek. Ale nie wylewać dziecka z kąpielą.

PostNapisane: 2014 maja Pt 23, 22:08 

Najpierw zobaczymy kto w ogóle wyrazi chęć na pozostanie w drużynie i jakie będą tego konsekwencje finansowe. Otwiera się teraz szansa na podpisanie NORMALNYCH kontraktów z nowymi zawodnikami (bo mam nadzieje, że w I lidze nie zażyczą sobie 50 tys. za pozorowanie gry). Ciekawie kiedy i czy, zarząd ogłosi strategię na przyszły sezon.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1