zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis Wt 21, 23:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Juniorzy Zagłębia Lubin
PostNapisane: 2013 wrz Śr 11, 19:26 
Moderator

W Lubinie stawiają na młodzież
Cytuj:
Z Bogdanem Piszem, trenerem juniorów starszych (rocznik 1995 i młodsi) Zagłębia Lubin, rozmawia Jakub Pęczkowicz.

-Pana drużyna wygrała ostatnio w Centralnej Lidze Juniorów z MKS-em Kluczbork 5:0. Gracie skutecznie od początku sezonu.
-Tak, ale trzeba zwrócić uwagę, że jest to nowy zespół. W tym roku doszło wielu piłkarzy. Ponadto są na różnym stopniu przygotowania, więc musimy jeszcze sporo popracować. Na pierwszym miejscu stawiam jakość gry. Z MKS-em graliśmy wysokim pressingiem. W drugiej połowie każda nasza akcja pachniała bramką. Nie było nieprzemyślanych zagrań.

-W Lubinie przykłada się dużą wagę do szkolenia młodzieży.
-Zgadza się. Jesteśmy po Legii i Lechu wyróżniającą się szkółką. Bardzo poważnie podchodzimy do tego tematu. Szkolenie młodzieży jest obowiązkiem wszystkich drużyn.W Polsce jest wiele talentów, tylko trzeba chcieć z nimi pracować. Jeśli kluby będą się bardziej angażowały w pracę z młodymi zawodnikami, to przyniesie tylko same korzyści.

-Trzy miesiące temu ruszyła Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin. Jak dziś funkcjonuje?
-Na razie nie funkcjonuje tak jak powinna, ponieważ cały czas ją budujemy. Tworzymy profesjonalny ośrodek szkoleniowy. Do tej pory powstało jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Są też dwa trawiaste, ale póki co nie gramy na nich, bo trawa nie jest jeszcze zakorzeniona. Będzie też kolejne sztuczne boisko i następne dwa z naturalną trawą. Na dziś nie mamy gdzie się podziać przez tę budowę, ale za jakiś czas będzie się czym pochwalić.

-Dyrektorem akademii jest Richard Grootscholten. Dlaczego klub wybrał holenderską myśl szkoleniową?
-Richard stopniowo poznawał, jak funkcjonujemy. Nie wyglądało to tak, że przyszedł i od razu powiedział, jak mamy prosperować. Najpierw wszystkich poznał. Być może zarząd zdecydował się go zatrudnić, bo w przeszłości pracował w akademii Sparty Rotterdam, gdzie dobrze się spisywał. Ma dziś przedstawić swoją wizję struktury szkolenia młodzieży. Rozmawiałem z nim wiele razy i ma ciekawe uwagi.

-Klub chce dołączyć do czołowych ośrodków szkoleniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczycie też na zainteresowanie zagranicznych piłkarzy?
-Gdyby się pojawiło, nie byłoby problemów, pod warunkiem że dany zawodnik byłby lepszy od naszego. Sensem akademii jest szkolenie tutejszych graczy. Tutaj jest rywalizacja i zaawansowana selekcja. Jeśli ktoś nie daje sobie rady, to mu dziękujemy. Nie będziemy trenować zawodnika przez pięć lat, jeśli na początku widać, że nic z tego nie będzie. Ja mam w kadrze 22 piłkarzy i oni cały czas konkurują ze sobą. Z tych, którzy nie robią postępów, rezygnujemy.

-Nie boicie się konkurencji zachodnich klubów? W Warszawie już działa szkółka Barcelony.
-Nie (śmiech). Myślę, że największym zagrożeniem dla młodych piłkarzy jest grupa pseudomenedżerów, którzy są tylko zainteresowani zarabianiem pieniędzy. Jeśli młody chłopak jest szarpany i obiecuje się mu złote góry, to w ten sposób przegapi najlepszy okres w swoim życiu.

-Klub ma zamiar w przyszłości współpracować z zagranicznymi klubami?
-Myślę, że tak. Ja sam mam dobre kontakty w klubach z Czech, Francji czy Niemiec. Być może dzięki Richardowi otworzą się i holenderskie drzwi. Nie powinno być problemu. Ostatnio dostałem informację od Herthy Berlin, że chcieliby rozegrać z naszymi juniorami sparing. Jeśli nowa baza treningowa będzie zakończona, to będzie możliwość wymiany piłkarskiej w zakresie dokształcania.

-Nie uważa Pan, że do tej pory drużyny młodzieżowe były w Polsce zaniedbywane?
-Były i to bardzo poważnie. To wszystko było postawione na głowie. Prezesi i trenerzy interesowali się tylko wynikami pierwszego zespołu. Piłkarskie młodzieżówki ciągle kuleją. To jest pokłosie tego, że nikt nie myśli o szkoleniu racjonalnie. W Czechach i Niemczech też był taki problem, ale się zreflektowali i zaczęli to prostować. U nas najszybszym lekarstwem na słabe wyniki było kupienie 4-5 zawodników i opieranie na nich gry. Mamy w kraju demograficzny niż piłkarski.

-Kibice często nie wiedzą, kto jest trenerem juniorskich sekcji ani kto w nich gra.
-To prawda, ale to jest dobre, bo młodzi widzą, że jeśli się będą wyróżniać, to mogą trafić do pierwszego zespołu. Pytanie tylko, czy się wybiją. Mało jest takich, którzy chcą grać w pierwszym składzie seniorskiej drużyny, a potem walczyć o powołanie do kadry. U nas spełnieniem marzeń jest wyjazd za granicę i tyle. Nie ma takiego zęba, zaangażowania. Trzeba od trampkarzy budować w zawodnikach poczucie, że mają być najlepsi.

-Dobre wyszkolenie młodzieży powinno być podstawą budowania reprezentacji.
-Ja mam zawodników w takim wieku, że powinni grać już na poziomie piłki seniorskiej. Tymczasem niektórzy mają nadal spore braki. Nie mogę uczyć ich gry kombinacyjnej, bo na przykład nie mają techniki. Jak ktoś ma swobodnie grać, jeśli nie potrafi opanować piłki? Nie może tak być, że ustawiamy się na boisku i czekamy na ruch przeciwnika. Jeśli przyjeżdża dana drużyna, która ma swój styl, to będzie chciała nam go narzucić od początku. Siedzę trochę w piłce i wiem, że musimy się uzbroić w cierpliwość. Szkolenie młodzieży jest podstawą do budowania reprezentacji, bo bez nich za jakiś czas nie miałby kto grać w barwach narodowych.

-Zagłębie oszlifowało talent Piotra Zielińskiego, który dziś gra w Udinese i coraz częściej pojawia się w kadrze.
-Widać, że ten chłopak jest jednym z tych, którzy chcą się ciągle rozwijać. Stara się kreować grę w reprezentacji i myślę, że powinien regularnie w niej grać.

Pan Pisz sam sobie trochę przeczy. Najpierw mówi, że nie ma miejsca dla słabych i dla tych co nie robią postępów, a potem przyznaje, że ma zawodników, którzy powinni grać w seniorach, ale nie potrafią przyjąć piłki. Kopanie w juniorach jeszcze jakoś wychodzi, ale taki zawodnik po kilku latach w klubie, niby młody zdolny, nie może przebić się do gryw pierwszym zespole, bo jest po prostu słabszy niż inni. Czy tak właśnie było/jest z Woźniakiem, Błądem czy Rakowskim?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2013 lis N 10, 20:30 

Cytuj:
Bundesliga: 17-latek bohaterem Stuttgartu

Stuttgart pokonał Freiburg 3-1 (2-0), a dwa gole dla zwycięzców strzelił młody skrzydłowy Timo Werner. Goście awansowali na ósme miejsce, a gospodarze są na miejscu barażowym.

źródło: 90minut.pl

Przykład tego, co dzięki fantastycznej w ostatnim czasie pracy szkoleniowo-selekcyjnej w Lubinie nie będzie szybko możliwe.
Choć niektórzy twierdzą, że :) Nothing is impossible
Może w końcu gówniarze zamiast kupować kolejne torebki, w pierwszej kolejności zaczną podnosić swoje umiejętności.
Charakteru nie wyciągnie się z modnej torebki, czy pijąc łychę z kumplami. Charakter buduje się latami ciężką pracą i dzięki fachowcom, który potrafią nauczyć piłki i szacunku do tejże ciężkiej pracy.

PostNapisane: 2013 lis Wt 12, 22:45 
Administrator

takie tam... :|

Igor Łasicki podpisał kontrakt z Napoli

Piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski Igor Łasicki podpisał profesjonalny kontrakt z Napoli - poinformował szef skautingu PZPN Maciej Chorążyk. 18-letni obrońca występował dotychczas w barwach włoskiego klubu w rozgrywkach dla zawodników do lat 20.

Jak dodał we wpisie na Twitterze Chorążyk, kontrakt ma obowiązywać cztery lata, a ze strony klubu dokument parafował prezes Aurelio De Laurentiis.

Łasicki ma za sobą grę m.in. w młodzieżowej drużynie Zagłębia Lubin; poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do ekipy z Neapolu, występując w jej barwach we włoskim odpowiedniku Młodej Ekstraklasy. W ubiegłym roku wraz z drużyną narodową dotarł do półfinału mistrzostw Europy do lat 17, w którym Niemcy wygrali 1:0.

Po 12 kolejkach zespół Napoli, z 28 punktami, zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. Poprzedni sezon ukończył na drugiej pozycji w Serie A.

http://goo.gl/5pYWEF
http://www.zaglebie.com/search/node/%C5%82asicki

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2013 lis Śr 20, 17:57 
Administrator

Łasicki wierzy, że w tym sezonie zadebiutuje w Serie A

Igor Łasicki przekonał do siebie działaczy SSC Napoli i podpisał profesjonalny kontrakt z wicemistrzem Włoch. Teraz młodzieżowy reprezentant Polski chce przekonać do siebie trenera pierwszego zespołu Napoli, Rafę Beniteza. Pierwszy kontakt między piłkarzem a szkoleniowcem miał już miejsce. Łasicki nie ukrywa, że dzięki postawie Beniteza czuje się mocno zmotywowany do ciężkiej pracy.

Według Łasickiego to właśnie dzięki Benitezowi podpisał on profesjonalną, czteroletnią umowę. Poprzedni trener Napoli, Walter Mazzari, nie zwracał większej uwagi na młodych graczy, występujących na co dzień w zespołach juniorskich i Primaverze (drużynie młodzieżowej) - przyp. WP). Różnica w podejściu do młodych zawodników starego i nowego trenera Napoli jest zdaniem Łasickiego bardzo widoczna.

- Mazzari brał zawodników z Primavery do treningów z pierwszym zespołem tylko w przypadku kontuzji. Poza tym nie zwracał na nas, młodych, większej uwagi. Nie przychodził na mecze, treningi, a przecież mieliśmy wyniki, graliśmy w finale młodzieżowego Pucharu Włoch z Juventusem Turyn - wskazuje Polak.

Benitez od razu zachwycił Łasickiego, który do Włoch wyjechał w ubiegłym roku.

- Przy pierwszym spotkaniu skrócił dystans: - Cześć, jestem Rafa Benitez. Jak się masz? Staraj się najlepiej, jak potrafisz - usłyszałem kiedy się mu przedstawiłem. Szok - wspomina były piłkarz młodzieżowej drużyny Zagłębia Lubin.

Łasicki podkreśla, że Benitez nie tylko umie się porozumieć z młodymi piłkarzami, lecz także faktycznie zwraca uwagę na to, jak prezentują się w czasie treningów, co potrafią a nad czym jeszcze muszą popracować. Podczas zajęć Polak popełnił błąd. Wówczas trener zatrzymał grę i wytłumaczył co robi źle. - Pomyślałem najpierw, że to może niedobrze, ale po chwili zrobił to samo po błędzie Higuaina. Bardzo szybko mnie do siebie przekonał i podbudował - opowiada.

Treningi Primavery są obecnie monitorowane przez sztab Beniteza, nagrywane i analizowane. - Benitez w poprzednich klubach nie bał się stawiać na młodych zawodników. Sprawdziłem, że nawet w Chelsea dał zagrać w ubiegłym sezonie w Premier League i Lidze Europy Nathanowi Ake, mojemu rówieśnikowi. Myślę, że w tym sezonie trzech, czterech zawodników ma szansę na debiut w Serie A - optymistycznie kończy Łasicki.

http://goo.gl/ysGWvq

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2013 gru Śr 11, 14:23 

Dobre wieści zaś płyną z prześledzenia tabel i wyników zespołów młodzieżowych Zagłębia Lubin, które zostały opublikowanie w ostatnim numerze Naszego Zagłębia.
Zagłębie na koniec rundy zajęło pierwsze miejsca tylko w 2 na 10 rozgrywek, w których uczestniczą nasi trampkarze, młodzieżowcy i juniorzy.
Można podsumować, że jest postęp, bo wyniki zespołów przestały być ważne i chyba w końcu stawiamy na INDYWIDUALNOŚCI.

PostNapisane: 2014 cze Śr 25, 16:27 
Moderator

Ciekawostka dotycząca rozgrywek CLJ. Nasi juniorzy w 1/4 finału dwukrotnie przegrali z Wisłą Kraków (2:0 i 3:1). Ja z początku uznałem to za porażkę, ale teraz patrzę na to inaczej.

Wisła rozjechała w półfinale Lecha (5:1 i 1:1), a w finale najpierw wygrała z Cracovią 2:1, a teraz... prowadzi 7:0. Nasz wynik nabiera dużo lepszego wydźwięku i chciałbym, żeby ludzie z tej drużyny zaczęli wchodzić do pierwszego zespołu przynajmniej w takiej liczbie, jak pod koniec poprzedniego sezonu.

edit: O, już 8:0

PostNapisane: 2014 sie So 09, 20:27 

W CLJ starszych udanie zaczynamy sezon zwycięstwem w Lubinie 3-0 nad UKP Zielona Góra.

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2014 gru Pn 08, 12:52 

Komplet wyników w rundzie jesiennej Centralnej Ligi Juniorów (grupa zachodnia):

1 kolejka:
Zagłębie Lubin 3-0 UKP Zielona Góra / 9 sierpnia, 14:00
bramki: Eryk Sobków 43, Karol Żmijewski 54, Damian Oko 56 (k)

2 kolejka:
Pogoń Szczecin 0-4 Zagłębie Lubin / 17 sierpnia, 14:00
bramki: Adrian Nowacki 1, Paweł Żyra 45, Maciej Szwedyk 84, Eryk Sobków 90

3 kolejka:
Zagłębie Lubin 0-1 Górnik Zabrze / 23 sierpnia, 13:00
bramki: Adrian Sikora 5

4 kolejka:
Olimpia Grudziądz 0-8 :!: Zagłębie Lubin / 30 sierpnia, 12:00
bramki: Paweł Żyra 6, Paweł Bieliński 16, 40, Eryk Sobków 29, 31, 70, 77, Karol Żmijewski 68

5 kolejka:
Zagłębie Lubin 9-1 :!: MKS Kluczbork / 6 września, 13:00
bramki: Eryk Sobków 8, 30, 54 (k), 55, Paweł Żyra 24, 90, Patryk Mucha 52, Adrian Rejmak 86, 90 - Błażej Pawlak 78

6 kolejka:
Śląsk Wrocław 0-3 Zagłębie Lubin / 13 września, 12:00
bramki: Paweł Bieliński 78, Eryk Sobków 84, Karol Maliszewski 90

7 kolejka:
Zagłębie Lubin 1-4 Lech Poznań / 20 września, 13:00
bramki: Eryk Sobków 59 - Krzysztof Gładosz 44, 74, Krystian Sanocki 49, Robert Janicki 77

8 kolejka:
KS Stilon Gorzów Wielkopolski 0-6 Zagłębie Lubin / 28 września, 16:00
bramki: Adrian Rejmak 33, Eryk Sobków 50, 54 (k), Damian Pawłowski 75 (k), Adrian Nowacki 81, Karol Żmijewski 88

9 kolejka:
Zagłębie Lubin 2-0 Bałtyk Koszalin / 4 października, 13:00
bramki: Paweł Żyra 58, Eryk Sobków 90

10 kolejka:
Ruch Chorzów 1-0 Zagłębie Lubin / 11 października, 12:00
bramki: Kamil Szczygieł 29

11 kolejka:
Zagłębie Lubin 3-1 Zawisza Bydgoszcz / 18 października, 13:00
bramki: Paweł Żyra 12, Eryk Sobków 24 (k), Patryk Mucha 60 - Arkadiusz Gajewski 34

12 kolejka:
Odra Opole 1-0 Zagłębie Lubin / 26 października, 14:00
bramki: Marcin Niemczyk 90

13 kolejka:
Zagłębie Lubin 2-2 Arka Gdynia / 31 października, 12:00
bramki: Eryk Sobków 28, 62 - Dawid Pobłocki 4, Maksymilian Hebel 85

14 kolejka:
Zagłębie Lubin 1-3 Lechia Gdańsk / 8 listopada, 13:00
bramki: Eryk Sobków 24 - Karol Zieliński 6, 13, 88

15 kolejka:
Warta Poznań 1-2 Zagłębie Lubin / 16 listopada, 12:00
bramki: Patryk Zandecki 83 - Eryk Sobków 85, Paweł Bieliński 90

16 kolejka:
UKP Zielona Góra 0-1 Zagłębie Lubin / 23 listopada, 13:00
bramki:Dominik Jończy 67

17 kolejka:
Zagłębie Lubin 5-1 Pogoń Szczecin / 29 listopada, 13:00
bramki: Eryk Sobków 5, Paweł Żyra 24, Patryk Mucha 41, Karol Maliszewski 73, Kacper Szymankiewicz 81 - Rafał Maćkowski 51

Po siedemnastu kolejkach juniorzy starsi Zagłębia Lubin w tabeli zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 34 pkt.
Bilans meczów: ogółem 11-1-5 (razem 17); u siebie 5-1-3 (razem 9 ); na wyjeździe 6-0-2 (razem 8 )
Bilans bramkowy: ogółem 50-16; u siebie 26-13; na wyjeździe 24-3
Na osiem meczy na wyjeździe tylko trzy stracone bramki! Druga defensywa w lidze za Lechią Gdańsk. Trzecia siła w napadzie za Lechem (61 bramek) i Górnikiem (50 bramek)
Na pięć porażek składają się trzy minimalne różnicą jednej bramki. 0-1 z Górnikiem w Lubinie oraz z Ruchem i Odrą Opole po 1-0 na wyjeździe.
Do tego dochodzi dotkliwe lanie od Lecha u w Lubinie 1-4 i wyraźna porażka z Lechią 1-3 też w Lubinie.

W tabeli prowadzi Lechia Gdańsk - 39 pkt (bilans:12-3-2, bramki:29-7)
Na drugim miejscu Lech Poznań - 39 pkt (bilans:12-3-2, bramki:61-23)
Na trzecim miejscu GórnikZabrze - 38 pkt (bilans:12-2-3, bramki:54-22)

Najlepszym strzelcem Naszych rezerw i całej CLJ jest: Eryk Sobków - 21 bramek! (w grupie wschodniej CLJ najlepsi strzelcy mają po 14 goli)
Pozostali strzelcy:
Paweł Żyra - 7 bramek,
Paweł Bieliński - 4 bramki,
Patryk Mucha, Adrian Rejmak, Karol Żmijewski - 3 bramki,
Karol Maliszewski, Adrian Nowacki - 2 bramki,
Dominik Jończy, Damian Oko, Damian Pawłowski, Maciej Szwedyk, Kacper Szymankiewicz - 1 bramka.

Na podstawie 90 minut.pl

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2015 kwi Pt 03, 13:58 

Nikt tutaj nie pisze o juniorach a wypadałoby ale zrugać. Tydzień temu porażka u siebie w derbach ze Śląskiem a wczoraj nasi młodzi kopacze skompromitowali się przegrywając z Lechem 0:6. Były lata gdzie rok w rok te ekipy juniorskie walczyły o czołowe miejsca w Polsce. Od kilku lat nie potrafimy wejść do ścisłego finału mistrzostw. Niby akademia, niby piękne obiekty a wyników brak.

http://www.90minut.pl/liga/0/liga7573.html

PostNapisane: 2015 gru Cz 03, 22:09 

Juniorzy Zagłębie Lubin zakończyli rok ośmioma zwycięstwami z rzędu, plasując się na trzecim miejscu. Miedziowi w ostatnim meczu tego roku pokonali w derbach Śląsk 4:0 ! Jest to pozytywna informacja, zwłaszcza że tam upatrujemy kolejnych, którzy będą atakowali ścisłą kadrę pierwszej drużyny.

http://www.90minut.pl/liga/0/liga8121.html

PostNapisane: 2016 maja So 21, 19:04 

Strasznie zaniedbany temat a dzieje się wiele. Juniorzy starsi zakończyli sezon tylko na trzecim miejscu i nie dostali się do półfinałów:

http://www.90minut.pl/liga/0/liga8121.html

Za to juniorzy młodsi miażdżą swoją ligę i pewnie zmierzają do półfinałów:

http://www.90minut.pl/liga/0/liga8671.html

Pewnie Stokowiec u jednych i u drugich obserwuje przyszłych zawodników pierwszego składu, bo pewnie jest z czego wybierać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1