zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis Śr 22, 12:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prezes Zagłębia Lubin, Rada Nadzorcza...
PostNapisane: 2016 maja Pt 27, 11:20 

LubinekWZL napisał(a):
Troszkę spokojniej kolego, bo za bardzo tutaj agitujesz jedyną słuszną partię w tym kraju :wink:

Nikt nie robi z Dębickiego najlepszego prezesa w historii, ale zwyczajnie zarządzanie klubem, które wprowadził w swojej kadencji było takie jakie wszyscy oczekiwaliśmy.

To nie Dębicki grał w sezonie kiedy spadaliśmy z ekstraklasy tylko Jeże i Rymaniaki. Tak samo to nie Pietryszyn grał w sezonie, w którym zdobywaliśmy mistrzostwo.

A tak się składa, że Akademia powstała właśnie za kadencji Dębickiego (mam na myśli duży rozwój, akademia powstała oczywiście wcześniej), a także zatrudniono Stokowca, dzięki któremu jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

Agituję? nie żartuj sobie.

Za kadencji a przy pomocy to dwie różne sprawy.
Otóż całą zasługę za Akademię należy przypisać Holendrowi. Prezesa zasługa to podpisy na umowach i tyle. Obecny dyr. akademii spija tylko śmietankę po Holendrze, swoją drogą nie dziwne to, że w śląsku strzelały szampany jak odchodził nasz obecny dyrektor do Zagłębia ze śląska...? :)

Piszesz, że nie Pietryszyn grał, oczywiście, podobnie jak i nie Dębicki dlatego nie przypisuje mu tych sukcesów.
Różnica między tymi panami jest ogromna, jeden dałby się pokroić za Zagłębie za swojej kadencji, drugi raczej cichutko, żeby się nie narazić nikomu w Kghm.
Jeden bronił klubu w mediach, drugi unikał mediów, przynajmniej przez 95% swojej kariery.
Nie będę tu pisał o całej masie negatywów, bo musiałbym zdradzać szczegóły funkcjonowania klubu, niebotyczne pensje dla znajomych (zasłużonych), a tego nie wypada robić.
Powiem tylko tyle, cieszmy się, że go nie ma Panowie. Może kiedyś przyjdzie czas na upublicznienie niektórych spraw, ale na razie nie.
Na razie uwierzcie na słowo, był to jeden z najgorszych prezesów w Zagłębiu i całe szczęście, że go nie ma.
Niech się inne kluby teraz biją o jego zatrudnienie skoro jest takim fachowcem ;-)

p.s. nie jestem z Pisu :)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2016 maja Pt 27, 11:31 

Jak Burlikowski odchodził z Cracovii też wszyscy w Krakowie się cieszyli. Jeżeli masz takie rewelacje dotyczące działań Dębickiego to myślę, że wszyscy chcemy o tym usłyszeć, przecież nikt nie chce żeby ktoś działał na szkodę Zagłębia. I jeżeli takie działania miałyby miejsce to natychmiast taka osoba nie miałaby krzty szacunku kibiców.

Pietryszyn też tylko podpisywał. Przecież nic innego prezes nie robi. Dębicki traktował Zagłębie jako spółkę i biznes, który ma się rozwijać i odnosić sukcesy. I szczerze? Nie widzę w tym nic złego. Nie ma nic gorszego niż prezes fanatyk wpychający nosa w drużynę i decydowania o niej.

Nie lubię po prostu ogólników. Fakty, to się liczy i z tego musimy być rozliczani, a nie z jakichś tam wzajemnych animozji. :wink:

PostNapisane: 2016 maja Pt 27, 12:17 

Z Burlikowskim masz rację, większość "ogarniętych" kibiców była nastawiona sceptycznie, choćby po ostrzeżeniach chłopaków z Bydgoszczy.
Na szczęście dla nas okazał się fachowcem pełną gębą i w dużej mierze to jego zasługa.
Team S&B okazał się zbawieniem dla Zagłębia. I to ich zasługa.
Zasługą Dębickiego jest to, że im nie przeszkadzał, bo generalnie prawie nic nie robił. Nie chciał się narażać i był mało decyzyjny ogólnie mówiąc.
Co do fanatyka masz też rację, tyle, że RS takowym nie jest, więc zagrożenia nie ma. Ma klub w sercu i tyle.
Niestety nie uraczę Was rewelacjami na temat TD, bo nie uważam, aby kopanie leżącego coś dało.
Jeśli ma choć odrobinę godności, niech pożegna się z klasą i nikt nie będzie szukał dziury w całym. jak zacznie krytykować wszystkich, musi mieć świadomość, że mogą wyjść przysłowiowe "trupy z szafy" ;-)

Także reasumując: chwalić możemy Richarda Grootscholtena, Stokowca, Burlikowskiego i oczywiście PIŁKARZY!
Prezesa i jego "ekipy" nie ma za co.

W końcu mamy piłkarzy na miarę Wielkiego Zagłębia i oby tak było dalej!

A jeśli ktoś ma wątpliwości co do "pracy" pana TD, niech podpyta w klubie szeregowych pracowników...
Oni wiedzą najlepiej, komu kto przyznawał premie i za co...

PostNapisane: 2016 maja Pt 27, 12:51 

No i tutaj zgadzam się w 100%. Dębickiego mi nie żal, bo zapewne jak każdy prezes nachapał się już wystarczająco :D

Każdemu z nas zależy na Zagłębiu, mam nadzieję, że Pan Sadowski będzie najlepszym prezesem od lat i tego sobie i wszystkim życzę :wink:

PostNapisane: 2016 maja Pt 27, 14:55 

Święte słowa w każdym poście @Ktosik

TD ma pewnie świadomość, że gdy zacznie działać na szkodę klubu, wówczas może mieć ciepło przez kilka tematów.

PostNapisane: 2016 maja Pt 27, 18:32 

KOtzU! napisał(a):
Nie byłem nigdy jakimś szczególnym fanem Debickiego, ale przez te parę lat niczego szczególnie nie spieprzyl

Patrząc przez pryzmat kilku jego poprzedników, jak i ogólnej "politycznej" sytuacji za jego rządów, to jest to jednak spore osiągnięcie. :)

Moje odczucia są takie, że:
1. częściowo jest to zasługa tego, że pozostawił rzeczy samym sobie (nie wtykając paluchów w działające tryby),
2. częściowo to zasługa nie jego osobiście, tylko ludzi zatrudnionych w klubie (co pośrednio jest zasługą Dębickiego, a po części patrz punkt 1.).

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do miernoty, więc "średni" poziom wydaje się nam lepszy niż w rzeczywistości.

Moja ocena w skali "szkolnej" 1-6: 4+

PostNapisane: 2016 maja Pt 27, 20:12 
Moderator

Cytuj:
Kod:
http://www.zaglebie.com/news/2016-05-27/prezes-o-przygotowaniach-do-nowego-sezonu

Krótko po objęciu stanowiska prezes zarządu Robert Sadowski nakreśla plan pracy na najbliższe tygodnie. Niebawem Miedziowi rozpoczną przygotowania do nowego sezonu i mają być gotowi do kolejnych wyzwań. Zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

Za miesiąc piłkarze Zagłębia wrócą do gry, Miedziowi mierzyć się będą w europejskich pucharach. Ile czasu prezes potrzebuje, by wdrożyć się w obowiązki i nadzorować przygotowania?
Robert Sadowski: - Wdrażanie do obowiązków przebiega szybko, bo po otrzymaniu nominacji omówiłem pierwsze kwestie z Radą Nadzorczą. Poczyniłem pewne ustalenia z dyrektorem sportowym, a w najbliższym czasie spotkam się z trenerem. Kwestia przygotowań jest pod pełną kontrolą, zespołem zajmuje się grono fachowców, którzy wiedzą, jak pracować z drużyną. Ustalani są sparingpartnerzy, znamy miejsce i czas obozu, czekamy na losowanie pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europejskiej. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi zawodnikami, którzy mają wzmocnić zespół, mając świadomość, że drużyna potrzebuje dopływu „świeżej krwi”, bo rywalizował będzie na trzech frontach: w europejskich pucharach, w lidze i Pucharze Polski. Do każdego spotkania podejdziemy w profesjonalny sposób. Zagłębie ma godnie reprezentować barwy, swoich kibiców i Polskę. Dojdzie do pewnej reorganizacji pracy w klubie, nie będą to jednak drastyczne ruchy kadrowe, mam pomysł, by Zagłębie nadal się rozwijało, a nasza praca była bardziej efektywna.

Prezes Zagłębia ma bogaty bagaż doświadczeń, bo pracuje w klubie już ponad 11 lat…
- Od wszystkich pracowników starałem się wyciągać to, co mają najlepszego. Uczyłem się od kolejnych prezesów zarządzania, ich atutów osobowościowych, umiejętności podejmowania decyzji. Obserwowałem i podnosiłem zawodowe kwalifikacje. Te doświadczenia pozwolą mi w sposób płynny i spokojny objąć stanowisko prezesa. Liga się zmienia, rywale się rozwijają organizacyjnie, więc i my potrzebujemy pewnych zmian. W zeszłym sezonie osiągnęliśmy bardzo dobry wynik sportowy, wszyscy jesteśmy zadowoleni z brązowego medalu. Priorytetem oczywiście jest zapewnienie optymalnych warunków do pracy dla pierwszej drużyny. Ale klub musi się rozwijać na wielu płaszczyznach. Sztab pierwszej drużyny zostanie rozszerzony, by trenerzy mieli większy komfort pracy. Naturalnie fanów najbardziej interesują kwestie kadrowe i będziemy dążyli, by Zagłębie było silne, oczywiście w ramach określonego budżetu. Nie chcę składać deklaracji, po kilkunastu pierwszych kolejkach będziemy mądrzejsi. Będziemy na bieżąco reagowali, by końcowy wynik sportowy był jak najlepszy.

Zagłębie ma być silne kadrowo. Co z Filipem Starzyńskim? Wiadomo, że brązowy medal wywalczyła grupa zawodników, ale „Figo” był ważnym trybem tej dobrze funkcjonującej maszyny.
- Jesteśmy przygotowani na kilka wariantów. Najbardziej optymalny, to taki, który zakłada pozostanie zawodnika. Mamy jednak na uwadze, że Filip Starzyński może nie być naszym zawodnikiem od 1 lipca. Pewne decyzje zostały już podjęte, by poradzić sobie z tą sytuacją. Mam nadzieję, że najbliższe dwa tygodnie przyniosą rozwiązanie. Jeśli Filip znajdzie się w kadrze na Mistrzostwa Europy, to może nie być dostępny dla sztabu na pierwsze mecze pucharowe. Trener Stokowiec zdaje sobie z tego sprawę. Jesteśmy jednak na tyle mocni kadrowo, że poradzimy sobie z tą sytuacją. Mamy mocną grupę, która jest ze sobą i tworzy prawdziwy kolektyw. Te spotkania dadzą też obraz stanu, na jakim poziomie sportowym jest drużyna, na tle europejskich rywali. Priorytetem jest to, by kibice wychodzili ze stadionu zadowoleni.

Prezes Zagłębia, z racji wcześniejszych obowiązków, ma największą wiedzę w kwestii sprzedaży karnetów na przyszły sezon.
- W zasadzie wszystko jest już przygotowane. Potrzebujemy potwierdzenia terminarza meczów ligowych, by poznać rywali w rundzie jesiennej Ekstraklasy. Do tego dojdą mecz Pucharu Polski i najprawdopodobniej 2 zostaną włączone gratis do karnetu. Posiadacz karnetu będzie mógł nieodpłatnie wejść na pierwszy eliminacyjny mecz do europejskich pucharów, kolejne bilety dokupi z rabatem. Najpóźniej 13 czerwca rozpoczniemy sprzedaż karnetów i voucherów na karnety dla wszystkich kibiców indywidualnych oraz z firm całego regionu. W najbliższym czasie rozszerzymy sieć dystrybucji biletów o kolejne punkty na terenie Dolnego Śląska i w innych województwach. Bilety na mecze Zagłębia mają być łatwo dostępne, by kibice mogli się cieszyć oglądanie drużyny przez 90 minut, a nie stali w kolejkach pod stadionowymi kasami.

Po ponad 11 latach praca w Zagłębiu nadal cieszy?
- Nigdy nie czułem zawodowego wypalenia. Jestem dumny z pracy w Zagłębiu, z historii naszego klubu. Pracuję tutaj 11 lat i czuję się tylko mocniej związany z Zagłębiem Lubin. Mam w głowie mnóstwo pomysłów, by klub szedł do przodu i wspólnie ze swoimi pracownikami, zamierzam je wdrażać. Nasze Zagłębie ma dawać powody do satysfakcji i radości. Daleka droga do tego, bym odczuł całkowitą satysfakcję i nie traktował klubu jako wyzwania.

PostNapisane: 2016 cze Cz 02, 14:14 

Prezes nie grał na boisku i nie gra. Za jego rządów spadliśmy, ale to on sprzątał po poprzednikach, Panach Bestrzyńskim i Kozińskim. Za jego kadencji był awans i piąty medal w historii klubu. Śmieszą mnie opinie, że przed sezonem zapowiadał walkę utrzymanie, a co miał zapowiadać ? Walkę z Legią o mistrzostwo ? Lepiej jest się miło zaskoczyć niż nie miło rozczarować. Już przez parę lata banda poprzedników z trenerkami obiecywała nam puchary, wielkie gwiazdy i świetnych piłkarzy. Może i Dębicki był nijaki, ale w trzy lata jego prezesury coś dobrego się wydarzyło. Zobaczymy co zrobi i jakie sukcesy będzie miał jego następca, a sukcesów życzę mu w każdym sezonie.

PostNapisane: 2016 cze Cz 02, 21:23 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Prezes Zagłębia Lubin: Prowadzimy rozmowy z zawodnikami grającymi w Polsce

Robert Sadowski kilka dni temu został nowym prezesem KGHM Zagłębia Lubin. W rozmowie z WP Sportowe Fakty opowiada o celach na przyszły sezon, transferach i atmosferze w zespole.

WP Sportowe Fakty: Jak oceni pan poprzedni sezon?
Robert Sadowski: - Najbardziej skuteczna była końcówka - ostatnie pięć z rzędu zwycięstw, dało nam wysokie miejsce w tabeli - brązowy medal. Jestem zadowolony z wyniku i postawy drużyny, wiem też, że dobrą pracę wykonał sztab szkoleniowy.

Po rundzie zasadniczej wierzył pan w europejskie puchary dla Zagłębia Lubin?
- Wierzyłem w górną ósemkę, ale polska liga jest bardzo wyrównana. Potwierdził to zresztą sezon zasadniczy, po pierwszej części były minimalne różnice pomiędzy zespołami - i po podziale punktów to jeszcze bardziej się zatarło. Zagłębie miało więc szansę na to, żeby zbliżyć się do miejsc gwarantujących udział w eliminacjach do Ligi Europy.

Indywidualnie wyróżniłby pan kogoś?
- Największym naszym atutem w Ekstraklasie i I lidze była atmosfera w szatni, którą udało się stworzyć. Wszyscy czuli się częścią zespołu i należą się za to wielkie brawa całej drużynie. Atmosfera przełożyła się na sukcesy zarówno w I lidze, jak i w samej Ekstraklasie. Indywidualnie z pewnością należy pochwalić tych, co debiutowali w dorosłej piłce, czyli: Jarka Kubickiego, Krzyśka Piątka, Jarka Jacha. Młodym chłopakom należą się słowa uznania, że tak szybko odnaleźli się w Ekstraklasie. Nie oszukujmy się jednak, że bez doświadczonych zawodników, jak: Lubomir Guldan czy Maciej Dąbrowski lub wiosną Filip Starzyński, nie byłoby tego sukcesu. Trzeba też wspomnieć o Łukaszu Janoszce, który bardzo fajnie odbudował swoją dyspozycję i dawał naszej drużynie tę jakość, jakiej oczekiwaliśmy. Dobra gra całego zespołu spowodowała, że i na innych pozycjach wszystko funkcjonowało bardzo dobrze. Może nie mieliśmy jednego lidera, który strzeliłby większą ilość bramek, to jednak wyrównana rywalizacja pomiędzy Krzyśkiem Piątkiem a Michalem Papadopulosem często dawała nam punkty.

Mówi pan o Piątku, Jachu czy Kubickim, czyli projekt akademii piłkarskiej Zagłębia Lubin. Rozumiem, że pan jako nowy prezes nie porzuca pan tego pomysłu?
- Najgorszą możliwą decyzją byłoby zaprzestanie tego projektu. Chcemy go rozwijać i cały czas to robimy. Z każdym kolejnym rokiem będziemy lepsi. Właśnie kończymy przebudowywać budynek bursy. Chcemy, by nasi wychowankowie mieszkali razem, w jednym miejscu. To również poprawi trening z oraz atmosferę pomiędzy samymi piłkarzami.

Zmieńmy temat i trochę podywagujmy. 20 czerwca odbędzie się losowanie kwalifikacji do Ligi Europy. Zapytam na przekór - do jakiego kraju nie chciałby pan lecieć?
- Wiadomo, że im bardziej oddalone państwo, tym trudniej jest zorganizować lot w rozsądnej cenie. Kwestie finansowe są zawsze bardzo ważne i nie można o nich zapominać. Pieniądze oczywiście nie przeszkodzą nam w profesjonalnych przygotowaniach. Do startu w Lidze Europy przygotowujemy się już od kilku tygodni. Jesteśmy w kontakcie z firmami czarterującymi samoloty, załatwiamy kolejne formalności. Musimy pamiętać, że na miejscu zawodnicy muszą mieć do dyspozycji odpowiednie zaplecze, odpowiednie posiłki.

Nie boi się pan klątwy europejskich pucharów? Poprzedni sezon był znakomity, trzecie miejsce, ale dwa mecze w pucharach mogą zupełnie zmienić klimat wokół Zagłębia.
- Wydaje mi się, że tutaj spore znaczenie będzie miała atmosfera w szatni. Drużyna jest na tyle silna wewnętrznie, że trudniejszy start, nie powinien odbić się na dyspozycji zespołu dalszej części sezonu. Wszyscy czekamy na kolejny sezon z optymizmem. Nie zakładamy negatywnego scenariusza. Czekamy na losowanie 20 czerwca i mamy nadzieję, że pozytywnie zaznaczymy nasz udział w Lidze Europy.

Jasnego celu nie stawia pan przed drużyną?
- One zostaną postawione zespołowi oraz sztabowi w momencie, kiedy zamkniemy kadrę pierwszej drużyny. Wtedy będziemy działać na faktach. Myślę, że nie będzie dużo transferów wychodzących z klubu. Natomiast cały czas pracujemy nad wzmocnieniem zespołu. Duże znaczenie będzie miało to, jak nowi piłkarze zafunkcjonują w drużynie. Nie ukrywamy, że liczmy na wewnętrzną rywalizację. Wychowankowie akademii oraz piłkarze, którzy dotychczas nie odgrywali pierwszoplanowych ról, mają naciskać na dotychczasowych pewniaków do gry.

O ilu wzmocnieniach mówimy?
- Z całą pewnością nie będziemy szli w ilości hurtowe. Zespół jest na tyle mocny kadrowo, że nie potrzeba wielu wzmocnień. Myślę, że będą to 2-3 transfery, może cztery. Będzie uzależnione to od tego, jak duża liczba zawodników Zagłębia odejdzie z klubu.

Odszedł Luis Carlos. Ktoś jeszcze lada dzień może opuścić Lubin?
- Dwóch lub trzech zawodników może jeszcze opuścić drużynę

Rozmawiamy o zawodnikach z pierwszej jedenastki czy o tych, którzy grali mniej?
- Odejść mogą zawodnicy, z których usług rzadziej korzysta trener. Oczywiście zespół mogą opuść podstawowi piłkarze, oni jednak mają wpisane kwoty odstępnego. Jeśli potencjalny nabywca wpłaci ustaloną sumę, zgodzimy się oczywiście na transfer.

Na jakim etapie są rozmowy z Lokeren w sprawie Starzyńskiego?
- Nie jest tajemnicą, że złożyliśmy naszą transferową propozycję. Czekamy na odpowiedź. Myślę, że włodarze Lokeren czekali na informację czy trener Nawałka powoła Filipa do 23-osobowej kadry, czy nie. Dzisiaj już wiemy, że Filip jedzie na Euro. Pewnie to wpłynie na oczekiwania Belgów, ale myślę, że nasza oferta była na tyle konkretna, jednoznaczna i czytelna dla drugiej strony, iż wiedzą, na jakich warunkach finansowych jesteśmy skłonni pozyskać piłkarza. Uważam, że najbliższy tydzień powinien przynieść rozwiązanie w tej kwestii. Zdajemy sobie sprawę, że Filip i tak nie rozpocznie rywalizacji od I czy II rundy eliminacji Ligi Europy, musimy mu zapewnić komfort wypoczynku po sezonie.

Wypożyczenie Starzyńskiego również wchodzi w grę?
- Oferta była wielowariantowa, decyzja należy do Lokeren. Zobaczymy, z jakim odbiorem ze strony Belgów spotka się nasza propozycja. Ja jestem pozytywnie nastawiony, ale gotowy do podjęcia kolejnych negocjacji, lub zrealizowania innych wariantów.

Warianty "B", "C" i "D" to gracze z Polski?
- Skupiamy się na zawodnikach, których obserwujemy od dłuższego czasu. Nie jest tajemnicą, że pozycja rozgrywająca jest ważna dla naszego zespołu i jeszcze przed pozyskaniem Starzyńskiego rozpatrywaliśmy kilka innych kandydatur.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych podpisanych umów?
- Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy, w niektórych przypadkach negocjacje są już zaawansowane. Są to zawodnicy, których obserwujemy od dłuższego czasu. Nie będą to postacie anonimowe w polskiej piłce, bo interesują nas piłkarze znani z gry na polskich boiskach.

(źródło: sportowefakty.wp.pl/Bartosz Zimkowski)

PostNapisane: 2016 lip Wt 19, 20:49 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Prezes Zagłębia Lubin: Interesują nas gracze 19-22 lata

Prezes KGHM Zagłębia Lubin Robert Sadowski przyznał, że nie przedstawił drużynie oczekiwań na nowy sezon. Swoją decyzję tłumaczy niezamkniętą kadrą, a od tego będzie dużo zależało.

- Cel określimy 1 września, jak zamkniemy kadrę. Dzisiaj to jest gdybanie, nie wiemy jaką będziemy mieli my, a jaką przeciwnicy. Wtedy będziemy rozmawiali wraz ze sztabem, piłkarzami, jaki jest cel minimalny, a jaki maksymalny - mówi Robert Sadowski, który od kilku tygodni piastuje funkcję prezesa KGHM Zagłębia Lubin.

Miedziowi sięgnęli latem po dwóch zawodników - Sebastiana Maderę oraz Daniela Dziwniela. Za obu nie trzeba było płacić. Jednak największą część budżetu Miedziowi trzymają na Filipa Starzyńskiego. Jeszcze niedawno wydawało się, że stanowiska Lokeren i Zagłębia są zbyt odległe, żeby porozumieć się, ale teraz ściągnięcie "Figo" jest jak najbardziej możliwe.

Sadowski jest jednak zadowolony z pozyskania Dziwniela. - Cieszmy się, że doszedł Dziwniel, ponieważ pozycja lewego obrońcy była deficytowa. Nie mamy takiego zawodnika w akademii, który w najbliższym czasie byłby w stanie rywalizować z Cotrą. Wprawdzie Dziwniel jest po poważnej kontuzji, ale moim zdaniem ma wielki potencjał i jak tylko dojdzie do pełni formy, to będzie może nawet pierwszym lewym obrońcą - zapowiada prezes.

Zagłębie cały czas rozgląda się po rynku transferowym i pod uwagę bierze przede wszystkim zawodników z polskiej ligi. - Są też inne opcje niż transfery definitywne czy wypożyczenia. Można się zawodnikami dzielić, wymieniać czy rozliczać się w inny sposób. Oczywiście sami piłkarze muszą się jeszcze zgodzić, ale wszystkie te rozwiązania bierzemy pod uwagę. Skupiamy się na tym co robiliśmy wcześniej, czyli najbardziej interesują nas gracze 19-22 lata z pewnym doświadczeniem w Ekstraklasie - mówi Sadowski.

Zauważa, że do końca roku Zagłębie może rozegrać bardzo dużo spotkań i kadra musi być wystarczająco szeroka. Pod uwagę bierze ewentualny awans nawet do fazy grupowej Ligi Europy. W Lubinie w ostatnim czasie przyzwyczaili, że są przygotowani na różne opcje - nawet te mało realistyczne.

- Dużo będzie zależało od tego jakie będą wyniki w eliminacjach do Ligi Europy. Przy szczęśliwym wyjściu do fazy grupowej, to czekałoby nas sześć dodatkowych meczów do końca roku, a ewentualne zwycięstwa w Pucharze Polski to dodatkowe 2-3 spotkania. Potrzebujemy wzmocnień na skrzydle oraz w napadzie - zakończył Robert Sadowski.

(źródło: Bartosz Zimkowski/sportowefakty.wp.pl)

PostNapisane: 2016 lip N 31, 18:27 

Szkoda, że nasz zarząd odpuścił temat Dąbrowskiego. Jak słychać, było można go zatrzymać. Trzeba było tylko kontrakt renegocjować. Podnieść oczywiście płacę i też np. zmienić zapis odstępnego na np. przynajmniej 1 mln euro. A przy biernej postawie zarządu Dąbrowski zasili naszego konkurenta za śmieszne 300 tysięcy euro.

To jest przecież oczywiste, że gwiazdy zespołu i piłkarze decydujący niejednokrotnie o wynikach MUSZĄ zarabiać więcej - tak jak np. Starzyński czy właśnie Dąbrowski.

Nie było kasy na podwyższenie gaży dla Dąbrowskiego? Trzeba było oddać za darmo np. Rakowskiego do jakiejś II ligi i pieniądze na podwyżkę dla Dąbrowskiego by się znalazły. Jak dla mnie to duży błąd zarządu. Jest oczywiście Jach, ale to jeszcze nie ta klasa. No i przy Dąbrowskim nawet przez następne pół roku by się jeszcze dużo mógł nauczyć. Dąbrowski pewnie trafi do reprezentacji w najbliższym czasie i jego wartość jeszcze wzrośnie. Także jeżeli były jakiekolwiek możliwości zatrzymania Dąbrowskiego to tak trzeba było zrobić.

PostNapisane: 2016 lip N 31, 19:35 

Dabros sam przyznal, ze chodzilo o kase. A nie sadze, ze stac nas na rywalizowanie z Legia jesli chodzi o pensje, tym bardziej, ze taka teraz bedzie polityka klubu.

PostNapisane: 2016 lip N 31, 21:57 

pachol napisał(a):
Dabros sam przyznal, ze chodzilo o kase. A nie sadze, ze stac nas na rywalizowanie z Legia jesli chodzi o pensje, tym bardziej, ze taka teraz bedzie polityka klubu.

Oczywiście że chodzi o kasę, to chyba wszyscy wiedzą. Ale Dąbrowski by pewnie u nas został, gdyby dostał podwyżkę. I za np. rok byśmy go sprzedali za dużo więcej niż 300 tys. Polityka klubu powinna być elastyczna, a nie że teraz taka jest. Lepiej takiemu piłkarzowi zapłacić teraz więcej za grę - bo na to zasługuje - i za jakiś czas sprzedać za dobre pieniądze. A nie jak teraz prawie za darmo i do tego jeszcze do głównego rywala o najwyższe cele w lidze.
Jak już pisałem wystarczy Rakowskiego zwolnić i będą środki na Dąbrowskiego. A z późniejszego transferu Dąbrowskiego będzie na pewno niezła kasa, za Rakowskiego tyle nie zarobimy na pewno.

PostNapisane: 2016 lip N 31, 23:45 

Za Rakowskiego to nigdy nic nie zarobimy..on tu będzie grał..aż do sportowej emerytury! :shock:
Z resztą wypowiedzi Markusa pełna zgoda...ale jak w życiu bywa..kij ma zawsze dwa końce i chętnie wysłuchał bym szczerej wypowiedzi Dąbrowskiego na temat jego przejścia do Warszawy..a tak to snujemy domysły..

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2016 sie Pn 01, 06:05 
Moderator

bolo69 napisał(a):
...ale jak w życiu bywa..kij ma zawsze dwa końce...

A ja zacznę od 3-go końca tego kija :wink: .

Jeszcze nie tak dawno przerabialiśmy kominy płacowe i co? I drużyna była kompletnie frędzelek. Chcecie powtórki?

Wreszcie nastała normalność, jest monolit w drużynie, jest wizerunek klubu o 180 stopni inny niż 2 lata temu (Lubin teraz jest na ustach całej Polski), przyszły sukcesy sportowe. A to wszystko właśnie dzięki rozsądnej polityce klubu.

P.S. Pewnie, że szkoda Dąbrowskiego. Ale gdyby to nie była Legia a np. Lokeren :D , to większość z Was inaczej by do tego transferu podchodziła.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1