zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pn 25, 00:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zagłębie II Lubin
PostNapisane: 2014 maja Śr 21, 19:23 
Moderator

II zespół: Puchar Polski dla Zagłębia!

Cytuj:
Piłkarze trenera Pawła Karmelity pokonali w finale Okręgowego Pucharu Polski II zespół Miedzi Legnica. Dzięki zwycięstwu Miedziowi zagrają w dalszej fazie gier Pucharu Polski. Jedyną bramkę w meczu z Miedzią zdobył w 25. minucie meczu Daniel Gałach.

Bramki: 25' Gałach

Miedź: Budzyński - Ciunowicz (82' Pilarowski), Księżniakiewicz, Wosiek, Grittner - Wichłacz, Zieliński - Kulikowski (46' T. Wojciechowski), B. Szymański (46' Wójciek), P. Szymański - Wasilewski (46' Krawczun)

Zagłębie: Hładun - Malarowski (74' Dziedzina), Wojciechowski, Jach (90' Bąk), Magdziak - Kubicki, Galas - Gałach, Andrzejczak (80' Zawistowski), Hodowany (60' K. Piątek) - Jagiełło (46' Karmelita)

żółte kartki: Ciunowicz, Wichłacz - Jach

Gratulacje!

Ciekawe ilu z tych chłopaków dostanie szansę gry w pierwszym zespole w przyszłym sezonie i ilu z nich sprosta wymaganiom? Bądźmy dobrej myśli, bo niewiele więcej nam zostało.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 05:46 

Mecz był rozgrywany u nas?
Nie wiem może coś przegapiłem, ale dobrze wiedzieć.. :roll:

PostNapisane: 2014 maja Pn 26, 12:26 
Moderator

Kubicki i Jach zgłoszeni do rozgrywek

Cytuj:
Trener Stokowiec podjął decyzję o włączeniu do kadry pierwszego zespołu dwóch kolejnych zawodników z rezerw. Klub zgłosił do rozgrywek obrońcę Jarosława Jacha oraz środkowego pomocnika Jarosława Kubickiego. – Selekcja ciągle trwa i być może dojdzie jeszcze do pewnych rotacji w składzie, bo ci dwaj zawodnicy nie wywalczyli sobie na stałe miejsca w pierwszej drużynie. Obserwowaliśmy ich jednak w trzech meczach i wyróżnili się na tyle, że zasłużyli na swoje szanse – tłumaczy decyzję Piotr Stokowiec. Jarosław Jach i Jarosław Kubicki znajdą się w meczowej „osiemnastce” na mecz z Podbeskidziem.

Jarosław Jach zagra w Zagłębiu z numerem 34, z kolei Jarosław Kubicki został zgłoszony do rozgrywek z numerem 35.

PostNapisane: 2014 maja Pn 26, 13:01 
Administrator

i tak trzymac.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 maja Wt 27, 08:09 

Na Widzew dojdą kolejni. Może szansę w końcu otrzyma Daniel Gałach. Fajnie chodził w PP z Miedzianką. Niektórzy pytali o Piotra Azikiewicza. Kolega grający w II powiedział nam, że leczy jakąś kontuzje.

PostNapisane: 2014 maja Pt 30, 12:00 
Moderator

http://www.zaglebie.com/news/2014-05-30 ... rmelita-zgłoszeni-do-ligi
Cytuj:
Trener Piotr Stokowiec włączył do kadry swojej drużyny dwóch kolejnych zawodników rezerw: skrzydłowego Konrada Andrzejczaka i ofensywnego pomocnika Rafała Karmelitę. Klub na wniosek szkoleniowca zgłosił obu młodych piłkarzy do rozgrywek ekstraklasy. Andrzejczak zagra z numerem 32, z kolei Karmelita wybrał numer 36. Być może obaj zawodnicy znajdą się w meczowej „osiemnastce” na jutrzejszy mecz z Widzewem Łodź.

PostNapisane: 2014 cze So 14, 21:24 

Chłopaki wygrali 2-1 z fc śląska Moto-Jelcz Oława i wygrali PP na szczeblu dolnośląskim! Gratulacje!

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2014 cze So 14, 22:48 
Moderator

Może (jeśli przejdą pierwsze fazy) trafią na pierwszą drużynę w 1/16 finału? :D

A tak na serio, to należą się gratulacje chłopakom. Będą mieli okazję zawalczyć w centralnym PP. Co prawda na początku w rundach wstępnych, ale kto wie - może akurat kogoś przejdą?

Oprócz nas w najbliższych rozgrywkach PP szansę na wystawienie dwóch drużyn będzie mieć jeszcze tylko Stal Rzeszów, jeśli jej rezerwy utrzymają korzystny wynik (2:1) w drugim meczu finałowym z JKS Jarosław ;)

Pamięta ktoś, czy kiedyś była taka sytuacja, żebyśmy wystawiali dwie drużyny w PP? Pytanie, czy klub nie wycofa rezerw z rozgrywek w obawie przed kosztami lub tym, że zajdą wyżej niż pierwsza drużyna :D

PostNapisane: 2014 cze Cz 26, 13:10 
Moderator

I po losowaniu.

W rundzie przedwstępnej rezerwy trafiają na Chrobrego, a po ewentualnym awansie na Jarotę/Motor. Bardzo ciężkie losowanie dla chłopaków. Szkoda, bo przy odrobinie szczęścia można było po jednym wygranym meczu awansować już do trzeciej rundy rozgrywek, a tak skończy się tylko na jednym meczu.

PostNapisane: 2014 cze Cz 26, 14:29 
Administrator

ale mozna pokusic sie o niespodzianke i zrobi sie ciekawie.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 lip Pn 07, 16:50 
Moderator

http://www.zaglebie.com/news/2014-07-07/rezerwy-wracają-do-treningów - Rezerwy wracają do treningów

W przyszły poniedziałek do treningów wrócą zawodnicy KGHM Zagłębia II Lubin. Miedziowi trenowali będą na własnych obiektach, a już 19 lipca podopieczni Pawła Karmelity zmierzą się z Chrobrym Głogów w meczy rundy przedwstępnej Pucharu Polski.

PostNapisane: 2014 sie So 09, 20:24 

W pierwszej kolejce Zagłębie II Lubin pokonuje na wyjeździe KP Brzeg Dolny 1-2.

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2014 gru Pn 08, 11:16 

Komplet wyników rundy jesiennej:

1 kolejka:
KP Brzeg Dolny 1-2 Zagłębie II Lubin / 9 sierpnia, 17:00
bramki: Mateusz Szczur 78 (k) - Konrad Andrzejczak 61, Mateusz Szczur 90 (s)

2 kolejka:
Zagłębie II Lubin 0-0 Polonia Trzebnica / 16 sierpnia, 16:00

3 kolejka:
Dąb Przybyszów 1-4 Zagłębie II Lubin / 20 sierpnia, 17:00
bramki: Radosław Szafer 6 - Damian Kowalczyk 20 (k), 83, Filip Jagiełło 22, Bartosz Jaroszek 34

4 kolejka:
Zagłębie II Lubin 2-3 Formacja Port 2000 Mostki / 23 sierpnia, 16:00
bramki: Filip Jagiełło 33, 38 - Adrian Świątek 63, 81, Piotr Okuniewicz 68

5 kolejka:
Polonia-Stal Świdnica 1-0 Zagłębie II Lubin / 30 sierpnia, 17:00
bramki: Rafał Luber 52

6 kolejka:
Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski) 0-2 Zagłębie II Lubin / 6 września, 11:00
bramki: Konrad Andrzejczak 52, 54

7 kolejka:
Zagłębie II Lubin 1-2 UKP Zielona Góra / 13 września, 16:00
bramki: Łukasz Janoszka 20 - Piotr Andrzejczak 11 (k), Łukasz Ziętek 63

8 kolejka:
Bielawianka Bielawa 1-4 Zagłębie II Lubin / 1 października, 16:00
bramki: Tomasz Zieliński 31 - Damian Kowalczyk 26, Rafał Karmelita 65, Robert Dziedzina 73, Maciej Kowalski-Haberek 78

9 kolejka:
Zagłębie II Lubin 3-1 KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie / 21 września, 13:00
bramki: Łukasz Janoszka 11, Filip Jagiełło 33, Konrad Andrzejczak 74 - Marcin Wasilewski 63

10 kolejka:
MKS Oława 1-1 Zagłębie II Lubin / 27 września, 15:00
bramki: Radosław Florczyk 90 - Damian Kowalczyk 63

11 kolejka:
Zagłębie II Lubin 6-1 Ślęza Wrocław / 5 października, 13:00
bramki: Karol Żmijewski 27, Kamil Maternik 35 (k), Mateusz Morys 37, Artur Siemaszko 69, 90, Wojciech Galas 85 - Piotr Niewieściuk 42

12 kolejka:
Piast Żmigród 1-3 Zagłębie II Lubin / 11 października, 15:00
bramki:Krzysztof Michalski 68 - Damian Kowalczyk 27, Artur Siemaszko 72, Karol Żmijewski 90

13 kolejka:
Zagłębie II Lubin 3-1 Karkonosze Jelenia Góra / 19 października, 13:00
bramki: Damian Kowalczyk 32, Marcin Pacan 51 (s), Bartosz Jaroszek 66 - Marcin Pacan 88 (k)

14 kolejka:
Foto-Higiena Gać 1-2 Zagłębie II Lubin / 25 października, 15:00
bramki: Dawid Pożarycki 18 - Maciej Kowalski-Haberek 63, Jan Wojciechowski 74

15 kolejka:
KS Stilon Gorzów Wielkopolski 4-2 Zagłębie II Lubin / 31 października, 14:00
bramki: Paweł Posmyk 28, 67, Kordian Ziajka 45, 83 - Karol Hodowany 32, Robert Dziedzina 40

16 kolejka:
Lechia Dzierżoniów 2-0 Zagłębie II Lubin / 8 listopada, 14:00
bramki: Bartosz Jaroszek 25 (s), Łukasz Maciejewski 82

17 kolejka:
Zagłębie II Lubin 1-5 Śląsk II Wrocław / 16 listopada, 13:00
bramki:Kamil Sabiłło 48 - Waldemar Gancarczyk 8 (k), 55, Karol Angielski 72, 86, Konrad Kaczmarek 77

18 kolejka:
Zagłębie II Lubin 0-0 KP Brzeg Dolny / 22 listopada, 13:30

Po siedemnastu kolejkach rundy jesiennej i jednej kolejce reqanżowej Zagłębie II Lubin w tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej zajmuje 6-stą pozycję z dorobkiem 30 pkt.
Bilans meczów: ogółem 9-3-6 (razem 18); u siebie 3-2-3 (razem 8 ); na wyjeździe 6-1-3 (razem 10)
Bilans bramkowy: ogółem 36-26; u siebie 16-13; na wyjeździe 20-13
Widać, że na wyjeździe chłopaki radzą sobie lepiej niż w domu.

W tabeli prowadzi Formacja Port 2000 Mostki - 45 pkt (bilans:14-3-1, bramki:55-18)
Na drugim miejscu Lechia Dzierżoniów - 44 pkt (bilans:14-2-2, bramki:37-15)
Na trzecim miejscu Ślęza Wrocław - 36 pkt (bilans:11-3-4, bramki:36-22)

Najlepszym strzelcem Naszych rezerw jest: Damian Kowalczyk - 6 bramek.
Pozostali strzelcy: Konrad Andrzejczak, Filip Jagiełło - 4 bramki,
Artur Siemaszko - 3 bramki,
Robert Dziedzina, Łukasz Janoszka, Bartosz Jaroszek, Maciej Kowalski-Haberek, Karol Żmijewski- 2 bramki,
Wojciech Galas, Karol Hodowany, Rafał Karmelita, Kamil Maternik, Mateusz Morys, Kamil Sabiłło, Jan Wojciechowski - 1 bramka.

Na podstawie 90 minut.pl

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2015 mar Wt 03, 13:01 

Wywiad z trenerem II zespołu Pawłem Karmelitą:

Cytuj:
II zespół Zagłębia przebywa w Lubinie, gdzie przygotowuje się do rundy rewanżowej III ligi. My podpytaliśmy trenera Pawła Karmelitę o pierwszą rundę tego sezonu, aktualne przygotowania oraz plany na nadchodzące tygodnie.

Jak wyglądają przygotowania do rundy wiosennej. Zakończył się już pewien etap przygotowań?
Paweł Karmelita, trener II drużyny Zagłębia: Nasze działania mają formę kompleksową, która oparta była o motorykę. Teraz znacznie więcej pojawi się elementów taktycznych. Aktualnie skupiamy się na organizacji gry obronnej, a dokładniej na przejściu z ataku do obrony po stracie piłki. To są elementy, na które zwraca się bardzo dużo uwagi: atak-obrona, obrona-atak. Wydaje mi się, że byłoby to błędem, gdybyśmy nie doskonalili się w tym aspekcie. Pierwsza drużyna nad tym bardzo mocno pracuje, dlatego takie zagadnienia pojawiają się u nas na treningach. My jako sztab II drużyny jesteśmy w ścisłym kontakcie z trenerami I zespołu, znamy ich zadania i wykorzystujemy pomysły taktyczne stosowane w "pierwszym" Zagłębiu.

Mierzycie się ostatnio nie tylko z nowymi zadaniami, ale również z brakiem zawodników lewonożnych.
Prawda. Jest to dla nas pewne utrudnienie, ale przede wszystkim jest to utrudnienie dla zawodników, którzy będą grali na pozycjach, które tego wymagają. Traktujemy to w formie wyzwania, musimy sobie z nim poradzić. Kolejnym tematem jest nieliczna grupa zawodników. Zdziesiątkowały nas choroby, które panują w Lubinie. Dochodzą również pomeczowe kontuzje. Treningi muszą być dostosowane do liczby zawodników wychodzących na zajęcia. Wiadomo, że w grupie "11 na 11" zrobi się idealny trening taktyczny, w momencie braku przeciwnika etap trenowania pewnych elementów się wydłuża.

W ogóle sezon 2014/2015 dla naszej drugiej drużyny można określić jako trudny. Rozmawialiśmy o problemach, ale z pewnością są jakieś pozytywy.
Znajduję bardzo wiele pozytywów. Zajmujemy aktualnie 6 miejsce w tabeli, ale w trakcie rundy jesiennej zagraliśmy wiele wspaniałych meczów, po których byliśmy dumni z postawy indywidualnej zawodników oraz całego zespołu. Zmiany sprawiają, że nie jesteśmy zagrać w każdy meczu w ten sam sposób. Dla nas zauważalny jest postęp wielu zawodników. Ten rok nauczył nas, że nie ma ludzi niezastąpionych. Jedni odchodzą, w ich miejsce pojawia się inni, którzy byli za plecami tych pierwszych. Okazuje się, że są oni równie wartościowymi zawodnikami. Po takim doświadczeniu nigdy z moich ust nie padnie stwierdzenie o jakimś piłkarzu, że jest niezastąpiony, chyba, że to jest Messi (śmiech). Trudne sytuacje wyzwalają dodatkową ambicję i determinację u chłopaków. Chcą pokazać wszystkim osobą patrzącym z boku: "Zobaczcie ja też jestem wartościowy, na mnie też warto stawiać". Chłopcy są ciągle młodzi i widać progres, a okres przygotowawczy pokazał nam nowe oblicze zawodników. Znaleźli w sobie motywację, nawet ci, którzy zostali przesunięci z I drużyny do nas. Wielu chłopaków gra na bardzo dobrym poziomie. Piłkarze w kadrze w 100% zastępują tych, których nie ma. Treningi mają taki poziom, że trener cieszy się kolejnymi zajęciami. Trening nie jest problemem, a radością. Zawodnikom można przygotowywać coraz trudniejsze wyzwania, wprowadzać nowe elementy, a oni to będą realizować.

Rola trenera II zespołu wydaje się nie być wdzięczna. Codziennie może coś zaskakiwać. Zawodnicy przechodzą do I zespołu, część potrzebna jest w rozgrywkach CLJ. Jak to wygląda w opinii trenera?
Jest na to odpowiedź, którą my trenerzy często słyszymy: "Taka jest specyfika pracy w II drużynie". Po kilku latach pracy przyzwyczailiśmy się, że głównym celem jest praca indywidualna z zawodnikiem, a nie zrobienie wyniku. Na tym się mocno skupiamy, a jeśli pojawi się wynik zespołowy, to jest konsekwencja pracy indywidualnej. Nie mamy stałej kadry, ta drużyna non-stop się zmienia, zawodnicy migrują. Odchodzą zawodnicy do I zespołu, również do nas wracają. Traktujemy to jako wyzwanie, to zmusza nas do ciągłego kreatywnego myślenia i tworzenia. To jest specyfika drugiej drużyny, ale jest to fajne wyzwanie. Jeśli trener wyjdzie z tego cało, z pewnością na tym nie straci, a może wiele zyskać.

Chyba nie każdy trener może być szkoleniowcem II drużyny?
Ja bym tego nie powiedział. To są rzeczy stałe, które są związane z modelem pracy w naszym klubie. Tak ma wyglądać druga drużyna według naszej filozofii i my jako trenerzy w 100% się w to komponujemy.

Teraz w gronie I drużyny znajdują się nowi zawodnicy, którzy funkcjonowali w drugiej drużynie. Można już ich jakoś scharakteryzować?
Ja nie chcę, by odbierano młodych zawodników przez pryzmat pracy ze mną. Oni są tam, bo pracowali z wieloma trenerami w naszym klubie. Ja mam szczęście, że pracuję w przedostatnim ogniwie czyli w II drużynie. Oni nie przyszli od trenera Karmelity. W swojej karierze prowadzeni przez wielu szkoleniowców. Nie mam zamiaru "spijać śmietanki" z tego, że zawodnicy są tam, bo ze mną pracowali. Ktoś wcześniej musiał ich nauczyć wiele rzeczy.
Nie chcę określać poszczególnych zawodników w I drużynie, bo oni ciągle się rozwijają. Trzeba wierzyć w to, że robią to tylko w pozytywnym świetle, wykorzystają swój czas pobytu w I drużynie, staną się podstawowymi zawodnikami Zagłębia, które będzie grać w Ekstraklasie. Część jest wartościowymi piłkarzami walczącymi o Ekstraklasę, tak mogą stać się ważnymi elementami drużyny grającej w najwyższych rozgrywkach. Za chwilę dołączą do nich kolejni. Wraz ze wszystkimi trenerami robimy wszystko, by trafiali do tej grupy kolejni zawodnicy właściwie przygotowani do gry w I drużynie.

Wielu chłopakom nie udaje się zrobić kariery na miarę swoich oczekiwań, trenerów czy kibiców. Przez wiele lat była możliwość trenowania licznej grupy zawodników. Szkoleniowcy śledzą co się dzieje u swoich byłych piłkarzy?
Oczywiście. Każdy trener trzyma kciuki za chłopaków, którymi mógł pracować. Cieszę się, że części udaje się grać na wysokim poziomie. Nie wszyscy znaleźli sobie miejsce w piłce nożnej, ale mam nadzieję, że poradzili sobie w życiu i znaleźli swoje miejsce. Kilka lat jestem trenerem II drużyny, ale znam starszych zawodników, którzy pracowali z Adamem Buczkiem i Tomaszem Bożyczką i z nimi jest podobnie. Jest kontakt i trzymamy za nich kciuki, bo jest to dość liczne grono zawodników. Nie o wszystkich się pamięta, ale miło jest przeczytać nazwisko w prasie, przypomnieć sobie o nim i widzieć, że dalej istnieje w piłce nożnej.

Praca trenera wymaga sporo poświęcenia i dużych nakładów czasu. Musi być jakiś sposób na regenerację. Co trener piłki nożnej robi w wolnym czasie?
Mam mało czasu wolnego. Trochę czasu mam dla rodziny, a staram się sporo czasu poświęcać nauce. Postawiłem sobie cel: podszkolić język angielski. Jest tyle materiałów szkoleniowych w innych językach, że sama analiza poświęca mnóstwo czasu. Każdy z nas, trenerów, na kimś się wzoruje. To nie jest tak, że jesteśmy kreatorami. W zeszłych dwóch sezonach swoje pomysły czerpałem z gry Borussii Dortmund. Obecnie jestem na etapie analizy Bayernu Monachium, ale z czasów Jupp Heynckesa. Oni grali w ustawieniu takim, który odpowiada modelowi wprowadzonemu w naszym klubie. Taka analiza, tworzenie klipów, prezentacji wymaga mnóstwo czasu.

A na urlopie? Wędkowanie, wędrówki górskie?
Na urlopie byłem pierwszy raz od trzech lat w ubiegłym roku. Wybraliśmy się na dwutygodniowe wakacje. Nie pamiętam ostatniego wyjazdu na narty, a w sezonie nie ma czasu. W momencie sezonu narciarskiego, my w sobotę gramy mecz, trochę też czasu trzeba poświęcić rodzinie. Gdy gramy w niedzielę mecz, to w sobotę musi być trening i brakuje tego czasu, by przejść góry. Mogę powiedzieć, że planujemy z żoną, ale trzeba na to wszystko trochę poczekać (smiech). Długo czekaliśmy na wspólne wakacje, doczekamy się i wyjazdu w góry.

:arrow: Paweł Karmelita: Nie ma ludzi niezastąpionych

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2015 mar Wt 24, 21:29 
Moderator

http://www.zaglebie.com/news/2015-03-24/ii-zespół-udany-początek-rezerw-video
Cytuj:
Piłkarze II zespołu prowadzeni przez trenera Pawła Karmelitę wzięli przykład z seniorów i równie dobrze zainaugurowali rozgrywki III ligi. Zobacz wszystkie bramki strzelone przez drugą drużynę w tym roku.

w linku materiał wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=9DA1AK072uo

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1