zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 sie Pn 21, 12:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: A ogórki rosną...
PostNapisane: 2007 cze So 09, 14:13 
Moderator

Tamat ten ma na celu przede wszystkim odciazyc oblegany w przerwie miedzy sezonami topic "Transfery"
W tym miejscu wymieniamy poglady dotyczace wszystkiego co dzieje sie wokol klubu w tzw. sezonie ogorkowym ;-)

Na pierwszy rzut, jako iz w temacie transfery pojawil sie watek zwiazany z Kocotem, ktory reprezentowal w ostatnim czasie barwy G. Polkowice... dwie sprawy zwiazane z tym klubem.
Ostatnimi czasy pojawilo sie sporo informacji, jakoby Zaglebie w obliczu odejscia Mariusza Liberdy bylo zainteresowane pozyskaniem wartosciowego zmiennika w jego miejsce...
Stad moje pytanie o postac Kuby Szmatuly, jego dyspozycje i przynaleznasc klubowa (z tego co pamietam zawodnik byl wypozyczony z Zaglebia - o ile stan sie nie zmienil)

Innym watkiem, ktory chcialem poruszyc przy okazji Gornika, jest napastnik wystepujacy w jego barwach, tj. Kamil Witkowski. Swego czasu powstalo wiele szumu na temat jego osoby i ewentualnego przejscia do klubu pierwszoligowego. Do walki o jego pozyskanie stanely glownie dwa kluby. Zagłębie i GKS. Sprawa jednak dziwnie ucichla (bodajze z powodu kontuzji zawodnika).
W chwili obecnej wydaje sie, ze temat zostal odgrzany, o czym sugeruje serwis ksgornik.lh.pl
http://www.ksgornik.lh.pl/news.php?id=1775
Sprawa jest o tyle ciekawsza, ze zawodnika mozna pozyskac za darmo...

Mam nadzieje, ze ktos bedacy blizej polkowickiego klubu (a takich osob znajduje sie sporo na naszym forum) szerzej przedstawi nurtujace mnie kwestie.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dysksji!

EDIT

Kolejny ciekawy temat z cyklu zza miedzy ;-)
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=8279

Oczywiscie nie zalicza sie do transferow typu "na lige mistrzow", ale moze stanowic melodie przyszlosci... Ponadto poza Portugalia warto czasami takze zerknac i za miedze, czego przykladem moze byc np. Marcin Robak.

Dla podparcia tezy kilka cytatow wynalezionych w necie:
Cytuj:
Jedenastka 32. kolejki II ligi według Sportowych Faktów
Na bohatera kolejki wyrósł natomiast młody Marcin Garuch, który dysponując olbrzymią szybkością - pomimo kiepskich warunków fizycznych - zdobył w sobotę dwie bramki w meczu z Polonią.

Marcin Garuch (Miedź Legnica): Filigranowy junior Miedzi przebojem wdarł się do składu i wydaje się, że długo może go nie opuścić. W sobotę zaaplikował dwie bramki pretendującej do Ekstraklasy Polonii, a już tydzień wcześniej doskonale radził sobie z obrońcami Górnika Polkowice. Czyżby na drugoligowym froncie pojawił się wielki talent?

http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... 6302&kom=1

Cytuj:
Utalentowany, młody pomocnik na boiskach drugoligowych rozegrał 6 spotkań. Wszystkie były ostatnimi w barwach Miedzi. Ma na swoim koncie wspomniane wcześniej dwa gole zdobyte przeciwko Polonii Warszawa. Miedź spada do trzeciej ligi, a Garuch nie ma jeszcze profesjonalnego kontraktu. Czy pomimo tego pozostanie w swoim klubie?

http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=198004

Cytuj:
Garuchowi szansę dał nowy trener Miedzianki Janusz Kubot. Marcin wystąpił przez ostatni kwadrans meczu z Unią Janikowo, a w następnym - z Lechią Gdańsk -wyszedł już w podstawowym składzie. Kibice, widząc go na rozgrzewce, nie wierzyli własnym oczom. Ale później, gdy Garuch walczył jak równy z równym z wyższymi od siebie o dwie głowy przeciwnikami, docenili jego grę. Kiedy opuszczał boisko po 65 minutach, żegnała go owacja na stojąco.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=44993

Ostatnio edytowano 2007 cze So 09, 14:39 przez u_bahn, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze So 09, 15:40 

Skoro Kamil Witkowski jest do wzięcia za darmo, to grzechem było by tego nie wykorzystać. Ryzyko niewielkie, bo przecierz pieniędzy kto wie jakich chcieć nie będzie, a że jest młody to i chętni na odkupienie się znajdą.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze So 09, 15:41 

No wlasnie spoko ze taki temat sie pojawil!!A wkoncu Kuba Szmatula i Przemek Kocot teraz im sie konczy wypozyczenie bo mysle ze przydali by sie np niemusieli bysmy duzo pieniedzy wydawac na bramkarza typu Kotorowski Pawełek czy Ptak.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze So 09, 15:42 

Co do Garucha to miałem okazję grać przeciwko niemu. Było to w b-klasie. Z początku gdy widziałem go na rozgrzewce to myślałem , że przyjechał na mecz i rozgrzewa się razem z ojcem :). Gdy zobaczyłem go , że gra w pierwszym składzie to byłem w szoku. A jeszcze w większym byłem jak zobaczyłem jak gra. wkręcał naszych "drągali" w ziemię jak tylko chciał. nie mówiąc ile bramek strzelił :).

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze N 10, 09:13 

a co myślicie żeby dać wreszcie szanse Carlosowi Serra? podobno ładny mecz w rezerwach zagrał:) co do Golińskiego się zgadzam, że się przyda. . . Edson nie do nas bo to gwiazda i stary:) na lewą obrone może Seweryna Gancarczyka:) Szkoda Piszczka ale cóż chłopiak miał się rozwinąć u nas. . . W ataku Chmiest i ten Brazylijczyk:) to by byly dobre wzmocnienia moim zdaniem:) Nie wierze że Augustyn czy Niedzielan by do nas przeszli:P

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze N 10, 11:13 
Moderator

Żuber napisał(a):
a co myślicie żeby dać wreszcie szanse Carlosowi Serra? podobno ładny mecz w rezerwach zagrał:)

Spokojnie... dajmy mu jeszcze chwile. Chociaz wczoraj faktycznie zagral bardzo dobre zawody i w defensywie przycmil M. Zytko...
Bramka z rzutu roznego tez niczego sobie. Z chlopaka bedzie jeszcze pozytek.
Zastanawia mnie tylko jedno... co stalo sie w drugiej polowie... Kontuzja czy brak sil zeby rozegrac pelne spotkanie? Bowiem dwa razy sygnalizowal zmiane, a zostal sciagniety dopiero po tym, jak padl na murawe...

EDIT

A tak z innej beczki...

Wracajac do tematu Witkowskiego... Pasy wlaczyly sie do walki o podpis na kontrakcie...
http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=198541

Ostatnio edytowano 2007 cze N 10, 17:19 przez u_bahn, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 08:37 
Moderator

u_bahn napisał(a):

A tak z innej beczki...

Wracajac do tematu Witkowskiego... Pasy wlaczyly sie do walki o podpis na kontrakcie...
http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=198541

i chyba walkę wygrały

http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=198747

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 12:20 

Honduras - Meksyk 2:1 (0:1): Costly 59, 90 - Blanco 29

Lech kupił peruwiańskiego super snajpera więc może nasi działącze równiez powinni wybrać kierunek płd. amerykański..?

ale z żądzy."

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 12:35 

Mój "ogórek" dotyczy strony ZL. Ogólnie mamy do czynienia z konkretną pracą, dzięki której, niemalże na bieżąco, wiemy co w ZL piszczy. Mam, jednak, naprawdę małe kamyczki, które wrzucę do tego ogródka. Otóż:
- brakuje mi możliwości komentowania news'ów pod tekstem,
- zamieszczane są informacje o osobach,o których nie chcę nawet pamiętac, że grali w Lubinie - dotyczy to przede wszystkim inf. o urodzinach np. takich osób jak: G. Lewandowski, A. Andruszczaka, o panu R. nawet nie wspomnę,
Pewnie JJ da mi żółtko za zaśmiecanie,bo wiem, ze moge napisac to w mailu do administratora strony, ale chce poznać Wasze zdanie na ten temat.

na zoltko sie tylko nadaje dlatego ze nie jest zamieszczone w odpowiednim dziale - mamy do tego dzial techniczny
poza tym.... calosc jest w miare sensowna :)

Ostatnio edytowano 2007 cze Pn 11, 13:12 przez OuRo, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 13:17 

JJ nie da. Temat jest o goórkach przecież :)
W ogóle to widze, że mam opinię złego policjanta a ja sympatyczny jestem.

1 Komentowanie newsów. Gdzieś już o tym było. Nie ma i nei zanosi się na taką mozliwość z uwagi na poziom zamieszczanych komentarzy. Jaki poziom? Poczytj komentarze pod większością newsów na zaglebie.org albo dowolnym portalu. Prędzej czy później sprowadza się to do mało merytorycznych wyzwisk oponentów.

2 Czy nam się podoba czy nie "pan R." czy Andruszczak tworzą historię tego klubu. Ocena czy ich wkład był pozytywny czy nie to już inna bajka.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 13:37 

Ja pisałem o tym w Dziale Technicznym. JJ, po pierwsze można zastosować cenzurę na słowa obraźliwe, po drugie można też zrobić, żeby każdy komentarz zatwierdzał admin :mrgreen: Poza tym większość serwisów piłkarskich tak ma, za komentarze odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, a nie serwisy.
Ja jestem ZA :!:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 14:23 

Co do komentarzy...mam tego świadomość. Jednak uważam, że dobrze byłoby umożliwić wypowiedzenie się pod danym tytułem ( stosujac środki, o których pisał Czarny). Natomiast co do informacji o byłych piłkarzach...pamietasz przypadek Zbyszka Murdzy?...pewne osoby, mimo że tworzyły historię Zagłębia można traktować jako "persony bez gratów".

Ostatnio edytowano 2007 cze Pn 11, 14:24 przez OuRo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 16:43 
Moderator

OuRo napisał(a):
Co do komentarzy...mam tego świadomość. Jednak uważam, że dobrze byłoby umożliwić wypowiedzenie się pod danym tytułem ( stosujac środki, o których pisał Czarny). Natomiast co do informacji o byłych piłkarzach...pamietasz przypadek Zbyszka Murdzy?...pewne osoby, mimo że tworzyły historię Zagłębia można traktować jako "persony bez gratów".

Co do komentarzy bylo to juz kilka krotnie poruszane na forum...
Jednym z argumentow byl fakt, iz strona jak i ZL naleza do grupy kapitalowej KGHM, ktory to nie dopuszcza mozliwosci biezacego komentowania informacji w swoich serwisach internetowych... ile w tym prawdy, nie wiem.. nie pamietam...? ;-)
Osobicie tak jak wiekszosc moderatorow jestem przeciwny takowej mozliwosci, przede wszystkim ze wzgledu na fakt, jaki przedstawil JasioJasio. Zadne dodatkowe srodki w postaci moderacji itp. nie wchodza w gre...
Malo kto ma zamiar dopuscic do sytuacji, ktora to echem odbila sie w ogolnopolskiej prasie... powodujac spore zamieszanie i nieprzyjemnosci dla kilku osob zarzadzajacych serwisem. Ale to juz inna para kaloszy.
Poza tym od czego jest forum...? Kto wam broni zalozyc odpowiedni temat zwiazany z publikowanym niusem na stronie i dyskutowac o nim na forum??? Ja nie widze zadnych przeszkod...

Co do historii, to jest jaka jest... znamy jej niewiele, bo ledwie kilkanascie lat wstecz... reszta to jedna wielka mgla... Dlatego uwazam, ze nalezy o nia dbac jakkolwiek bylo w przeszlosci...
Co do "person bez gratow"... oczywiscie mozna... ale jakie kryterium stosowac? W przypadku pana Z. i pana F. kryterium jest jasne... i moze tylko tego sie trzymajmy...

PS. ja wiem, ze temat jest o ogorkach... ale raczej o tym mlodych, ktore dopiero rosna ;-) natomiast jesli chodzi o konserwowe i ich opakowanie (czyt. strona i forum) proponuje prowadzic dalsza dyskusje w watku jak ponizej.
http://www.zaglebie-lubin.pl/forum/view ... 1680#61680

Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 22:20 

Być może - podkreslam! - być może Zibi ma za pazurkami sprawę kupionego meczu z Polarem. Być może, bo wyrok nie zapadł, zatem nikt nie ma prawa twierdzić, że Murdza jest winien w tej sprawie.

Druga rzecz to pamięć kibica. Jak widać krótka jest, ja pamiętam jak cały stadion ryczał "Murdza" gdy Zibi strzelał bramki dla Zagłębia.

Rzeczywistość nie jest czarna albo biała, bywa też szara.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 cze Pn 11, 23:20 

Temat ten, tak jak napisał u_bahn w pierwszym poście, ma na celu głównie odciążyć istniejący, oblegany topic o transferach. A daje on dużo możliwości swobodnych dywagacji, zgłaszania listy życzeń, proponowania nowych zawodników do Zagłębia. Czyli to, czego nie daje właśnie oficjalny temat o transferach - tam niektóre życzeniowe posty lub nie poparte żródłem mogą być usuwane (aby nie zaśmiecać). Proponuję więc też nie zaśmiecać tego tematu, aby nie stał się z czasem bezużyteczny. To jest temat też o transferach, tylko trochę luźniej potraktowany - z większą możliwością swobodnej wypowiedzi. A co tu najlepiej pisać? WSZYSTKO - ALE NAJLEPIEJ, ABY BYłO TO W MIARĘ ZGODNE Z INTENCJĄ ZAłOŻENIA TEGO TEMATU, a więc np.:
1. Ogólnie - kogo widzielibyście w składzie Zagłębia w nowym sezonie. Oczywiście w miarę w ramach zdrowego rozsądku i naszych możliwości.
2. Którzy piłkarze z polskiej ligii kończą właśnie swoje kontrakty w swoich klubach - są do wzięcia i uważacie, że mogliby się nam przydać.
3. Piłkarze z niższych lig - kto i dlaczego do Zagłębia?
4. Piłkarze z lig zagranicznych - może jakiś król strzelców z Afryki lub Azji jest do wzięcia? Albo nawet z jakiejś ligi w Europie? Albo jakiś pomocnik lub obrońca w naszym zasięgu finansowym? A my o tym nie wiemy.
5. Kogo już przegapiliśmy, bo właśnie podpisał kontrakt z innym klubem?
6. Itp., itd.

Tych propozycji tu można wypisać jeszcze więcej - proponuję tu pisać właśnie wokół tych tematów transferowych. Taki był zamysł autora tego tematu. I nie rozmywać głównego wątku innymi mało znaczącymi. A temat naprawdę jest ciekawy i takiego jeszcze nie mieliśmy na forum - tu można podpowiedzieć władzom Zagłębia kogo kupić, można "wynaleźć" gdzieś nawet bardzo daleko zawodnika pasującego do Zagłębia, można BEZ OGRANICZEŃ dzielić się swoimi opiniami w temacie kogo kupić a kogo nie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 145  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1