zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 cze Pt 22, 23:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: A ogórki rosną...
PostNapisane: 2017 sie So 05, 16:35 

Bo pewnie dostał karę za korupcję w ZL.

PostNapisane: 2017 sie Pt 11, 21:11 
Moderator

kolejne kary...

Cytuj:
:arrow: Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN

Kara dwóch lat dyskwalifikacji w zawieszeniu na trzy lata oraz kara dodatkowa 4 tys. zł dla Mateusza Ż., byłego zawodnika Zagłębia Lubin.

Kara dwóch lat dyskwalifikacji w zawieszeniu na trzy lata oraz kara dodatkowa 4 tys. zł dla Jakuba Sz., byłego zawodnika Zagłębia Lubin.

(źródło: PZPN, 90minut.pl)

PostNapisane: 2017 wrz Pn 25, 09:42 

I to mi się podoba!
Ale daję to do ogórków póki co..bo na razie to plany..

Cytuj:
Lubiński klub stara się o zgodę na wykup od Skarbu Państwa Stadionu Górniczego (stary obiekt, na którym pierwsza drużyna grała do 1985 roku). Arena miałaby przejść gruntowny remont.
Po co taka operacja? To element większego planu. Ponad 40-letni obiekt miałby - tak jak obecnie - służyć szkoleniu młodzieży, ale już w nieco poważniejszej skali.

- W założeniu miałby być dostosowany do wymogów licencyjnych, które obowiązują w drugiej lidze - informuje szef miedziowego klubu Robert Sadowski, co oznacza tylko jedno: w Lubinie chcą, by docelowo rezerwy grały na szczeblu centralnym (obecnie są w trzeciej lidze).

Obecnie teren - jak było wspomniane - jest własnością Skarbu Państwa, ale zarządza nim starostwo powiatowe. Procedury zapewne jeszcze potrwają, ale razem z dotychczasowym kompleksem boisk i bursy byłby to najlepszy kompleks treningowy w Polsce.

:arrow: Zagłębie chce mieć drugoligowe rezerwy

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2017 lis Pn 06, 22:22 

bolo69 napisał(a):
I to mi się podoba!
Ale daję to do ogórków póki co..bo na razie to plany..

Cytuj:
Lubiński klub stara się o zgodę na wykup od Skarbu Państwa Stadionu Górniczego (stary obiekt, na którym pierwsza drużyna grała do 1985 roku). Arena miałaby przejść gruntowny remont.
Po co taka operacja? To element większego planu. Ponad 40-letni obiekt miałby - tak jak obecnie - służyć szkoleniu młodzieży, ale już w nieco poważniejszej skali.

- W założeniu miałby być dostosowany do wymogów licencyjnych, które obowiązują w drugiej lidze - informuje szef miedziowego klubu Robert Sadowski, co oznacza tylko jedno: w Lubinie chcą, by docelowo rezerwy grały na szczeblu centralnym (obecnie są w trzeciej lidze).

Obecnie teren - jak było wspomniane - jest własnością Skarbu Państwa, ale zarządza nim starostwo powiatowe. Procedury zapewne jeszcze potrwają, ale razem z dotychczasowym kompleksem boisk i bursy byłby to najlepszy kompleks treningowy w Polsce.

:arrow: Zagłębie chce mieć drugoligowe rezerwy

Marzenia vs rzeczywistosc :)
Chca miec II ligowe rezerwy a chyba beda IV ligowe..

PostNapisane: 2017 gru Śr 27, 10:42 

Artykuł z przed roku ale można poczytać:

Cytuj:
Piotr Leciejewski wyjechał z Polski, bo nie miał wyjścia. Dziś jest jedną z gwiazd Brann Bergen i całej Tippeligaen.
Żyje się tu spokojnie, ale początkowo mnie to denerwowało. Żeby załatwić jakąś sprawę, potrzeba trzech dni, dwie doby zajmuje niektórym wysłanie maila. Podoba mi się też, że nie ma dużego hejtu, ludzie nie są tak zazdrośni. Może dlatego, że życie jest łatwiejsze, niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy żyje na przyzwoitym poziomie. Nikt nie musi drżeć, jak przetrwać od pierwszego do pierwszego, nie trzeba odkładać, by kupić dziecku buty. Każdy może sobie pozwolić na wyjazd na wakacje dwa razy do roku, spełnić minimum zachcianek. Ceny są wysokie, ale zachowany jest bilans między nimi a zarobkami. Chociaż na początku byłem przerażony: kurde, tyle pieniędzy? Na piwo?! Nie piję! – opowiada ze śmiechem o życiu w Norwegii Piotr Leciejewski.
Wygryzł reprezentanta
Polski bramkarz Brann Bergen ma w domu specjalny zeszyt, w którym zapisuje cele do zrealizowania. Niedawno odhaczył w nim kolejny punkt – został wybrany na najlepszego golkipera norweskiej ekstraklasy. – To najcenniejsze wyróżnienie, jakie może dostać bramkarz w tym kraju. Zdarzało mi się być wcześniej w jedenastkach sezonu największych gazet, brakowało mi tylko tej nagrody. Po jednej trzeciej głosów mają kibice, kapitanowie drużyn i eksperci. Cieszy mnie, że zyskałem uznanie u każdej z tych grup. Traktuję to jako zwieńczenie wielu lat pracy. Wcześniej ciągle kręciłem się w gronie nominowanych, ale wygrałem dopiero teraz – mówi z satysfakcją. Ten wybór w kraju ze Skandynawii nikogo nie zdziwił, bo Leciejewski od dawna jest tam jedną z czołowych postaci. Najpierw dostrzeżono go w drugiej lidze, kiedy z zespołem Sogndal awansował do ekstraklasy i wybrano go na bramkarza sezonu drugiej z klas rozgrywkowych. To zaowocowało transferem do Brann, gdzie posadził na ławce cenionego byłego reprezentanta kraju Hakona Opdala, grającego w klubie od dziesięciu lat. – Opdal to jak na norweskie warunki spore nazwisko. To, że wygryzłem go ze składu, było sporym wydarzeniem, wszyscy zastanawiali się, jak to możliwe – mówi Polak.
Jeden dzień opóźnienia
W Polsce kibice też mogli zadawać sobie pytanie, jak to możliwe, że mało znany w Polsce zawodnik jest tak ceniony za granicą. 31-latek wyjechał z ojczyzny osiem lat temu. W polskiej ekstraklasie praktycznie nigdzie nie potrafił się przebić. A kiedy dostał szansę w Górniku Łęczna, klub został zdegradowany o dwie klasy rozgrywkowe za korupcję i Leciejewski musiał szukać nowego klubu. – Na zachodzie okno transferowe właśnie się zatrzasnęło, więc Skandynawia była jedyną opcją. Kiedy przyszła propozycja z Sogndal, nie miałem wyboru. Nie wiedziałem, co to za klub, ale skoro nie miałem żadnych oszczędności, musiałem jechać – wspomina. Na miejscu czekała go miła niespodzianka: ładny stadion, znakomita baza treningowa i ośrodek odnowy biologicznej. – Myślałem, że trafię do trzeciego świata, a okazało się, że nie jest źle. Przez dziewięć lat gry miałem tylko jeden dzień opóźnienia w wypłacie. Jeden dzień! Bo akurat klub zmieniał system bankowy. Do szatni przyszedł prezes i przeprosił, że będzie drobne opóźnienie. Dla mnie to była zupełna nowość – mówi bramkarz.
Sędzia złapany za gardło
Nowością było też to, że w Polsce mało kto o nim słyszał, a tu wypracował sobie status gwiazdy. Nie tylko ze względów sportowych, ale również specyficznego zachowania. – Jestem w Norwegii postacią dość wyrazistą – przyznaje. Czym to się objawia? Raz wywołał zamieszanie, gdy wyzywającym go kibicom Sogndal (nie wybaczyli mu transferu do Brann) pokazał środkowy palec. Innym razem złapał za gardło sędziego, kiedy ten niesłusznie odgwizdał rzut karny. – Zagotowałem się, ale to było pięć lat temu, dziś już bym się tak nie zachował. Dostałem cztery mecze kary – mówi Leciejewski. Ale być może najgłośniej zrobiło się o nim w maju 2012 roku. Brann grało z Lilleström. Jeden z piłkarzy z Bergen w ramach fair play oddał piłkę rywalom, ale ich bramkarz popełnił błąd i padł gol. Koledzy Leciejewskiego zdecydowali, że należy pozwolić zdobyć bramkę przeciwnikom, ale Polak miał inne zdanie. Gdy reszta graczy Brann stała, nasz bramkarz postanowił powstrzymać idącego z nim sam na sam rywala. Gol jednak padł, a Leciejewskiemu niektórzy zarzucali, że nie potrafi grać fair. Wideo z tego zdarzenia pokazywały media w wielu krajach Europy. – Nie zrobiłem nic złego. Przecież oddaliśmy piłkę, nasz zawodnik kopnął ją zza połowy. A że tamten bramkarz się zagapił, to czyja to wina? – Leciejewski obstaje przy swoim.
Nie chciał grać dla Norwegii
Media kochają takie postaci i historie, nic więc dziwnego, że o Polaku w Norwegii mówi się chętnie. Kibice rywali obsypują go obraźliwymi epitetami, a fani Brann wywieszają flagę z polskim godłem i imieniem Piotr. Dziennikarze lubią z nim rozmawiać, ale rzadko mają do tego okazję, bo Leciejewski ich unika. Zraził się do nich, gdy włożyli mu kiedyś w usta słowa, że chętnie zagrałby w reprezentacji Norwegii. – Kiedyś mnie zapytali, czy chciałbym zagrać w ich kadrze, ja odpowiedziałem coś w bardzo dyplomatyczny sposób, a nagłówki potem były takie, jakbym wpychał się do cudzej reprezentacji. Ale sam fakt, że media poruszyły tę kwestię, odebrałem pozytywnie, bo oznaczało, że doceniono moją grę – mówi Polak, który nie ukrywa, że chciałby być również doceniony we własnym kraju. – Z Polski jednak nigdy nie dostałem oferty. Widocznie ktoś na górze ma na mnie inny pomysł – kończy.

:arrow: Wyjechał z Polski, w Norwegii jest gwiazdą. Król Skandynawii!

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

PostNapisane: 2018 sty Śr 10, 11:33 

Cytuj:
Jak dowiedział się eurosport.interia.pl, Jarosław Jach może podczas tego okienka transferowego odejść do klubu Premier League. Obrońcą KGHM Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski zainteresowany jest Crystal Palace. Drużyna z Londynu w tym momencie zajmuje 14. miejsce w tabeli. Polski obrońca jest wyceniany na ok. dwa miliony euro.
Ustaliliśmy, że w najbliższych dniach do Lubina ma przyjść oficjalna oferta zakupu 23-letniego piłkarza. Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli „Miedziowych” oraz działaczy z Londynu.
Jach, który dobrze zadebiutował w reprezentacji Polski, mówił w ostatnim czasie, że nie chce odkładać cały czas wyjazdu do zagranicznego klubu. Nie był jednak przekonany, czy odejść teraz czy po zakończeniu sezonu. Niektórzy przekonywali go, że tylko dobrą i regularną gra w Zagłębiu zapewni sobie wyjazd na mistrzostwa świata w Rosji.

Prawdopodobnie teraz to sam zawodnik będzie musiał podjąć decyzję. Środkowy obrońca ma umowę z Zagłębiem do 30 czerwca 2019 roku i klauzulę odstępnego w wysokości około dwóch milionów euro.

Trudno powiedzieć, czy ktoś jest teraz skłonny zapłacić taką kwotę. Do końca kontraktu jest bowiem niespełna półtora roku.

Ekipa Crystal Palace fatalnie rozpoczęła sezon. Przegrała pierwsze cztery mecze i nie strzeliła w nich nawet gola. Holendra Franka de Boera szybko zastąpił Roy Hodgson. Teraz drużyna wygląda o wiele lepiej. Jest 14. w tabeli i po 22 kolejkach ma na koncie 22 punkty. Sam doświadczony angielski szkoleniowiec został nominowany do tytuły najlepszego menedżera grudnia.

W londyńskim zespole podstawowi defensorzy mają wiele problemów z urazami. Poważną kontuzję ma Anglik Scott Dann, a znów nie w pełni sił jest Francuz Mamadou Sakho, który nie występuje od miesiąca. Hodgson nigdy nie gra trójką obrońców, więc zawsze dla Polaka mogłoby się znaleźć miejsce.

Jach w tym sezonie w Lotto Ekstraklasie rozegrał 17 spotkań i strzelił gola.

Krzysztof Srogosz

:arrow: KGHM Zagłębie Lubin. Crystal Palace zainteresowany Jarosławem Jachem

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

PostNapisane: 2018 sty Śr 10, 18:34 

Co z Leciejewskim ? Znowu ten temat robi sie nudny, na święta na mkszaglebie.pl pisali że po nowym roku ogłoszenie transferu, podawali jakieś norweskie wycinki że odchodzi a tu cisza. O co kaman ?

PostNapisane: 2018 sty Śr 10, 20:31 

Zaklepany, załatwia sprawy w Norwegii i przylatuje.

PostNapisane: 2018 lut Cz 22, 21:53 
Administrator

http://m.ekstraklasa.tv/w8g2yk

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2018 lut Śr 28, 08:40 

Cytuj:
Ostatnie godziny okienka transferowego w Zagłębiu Lubin prawdopodobnie będą gorące. Klub już pożegnał się z Krzysztofem Janusem, który przeniósł się do Arki Gdynia. W jego miejsce rzutem na taśmę może pojawić się nowy skrzydłowy: Erik Daniel ze słowackiego Ružomberoka.
Lubinianie śledzą poczynania tego piłkarza od roku, ale na poważnie „wystartowali” po niego dopiero w tym okienku transferowym. Erik Daniel ma 26 lat i jest szybkim piłkarzem, najlepiej czującym się na prawej flance. Zawodnik chętnie zmieni barwy, ale jego obecny pracodawca nie jest tym zachwycony. Daniel ma wpisaną wysoką klauzulę odstępnego, a Ružomberok nie chce go sprzedawać poniżej tej określonej sumy. Nie można wykluczyć że na sam koniec okna transferowego dojdzie do przełomu, jednak na tę chwilę temat wydaje się trudny. W każdym razie Daniel przekonuje liczbami: już trzeci sezon z rzędu ma w lidze słowackiej dwucyfrową liczbę punktów "kanadyjskich" (gole plus asysty).
Zagłębie stara się również o transfer środkowego napastnika Piotra Parzyszka, ponieważ nie chce polegać wyłącznie na tym, czy szybko i udanie wprowadzi się Jakub Mareš. Lubinianie interesują się Parzyszkiem od dawna. Ten atakujący miał doskonały sezon 2016/17 w drugoligowym De Graafschap (25 goli), ale wolał spróbować swoich sił w Eredivisie, niż jechać do Polski, gdzie - co ciekawe - nigdy jeszcze profesjonalnie nie grał w piłkę. Jesienią młodzieżowy reprezentant Polski występował w walczącym o europejskie puchary Zwolle, lecz nie był tam pierwszym wyborem trenera Johna van’t Schipa. Rozegrał piętnaście spotkań i zdobył dwie bramki, ale od listopada wiele meczów obejrzał wyłącznie z ławki.

Nie dojdzie - przynajmniej na razie - do przenosin Jarosława Kubickiego do Jagiellonii. Defensywny pomocnik, którego kontrakt z miedziowym klubem wygasa w czerwcu, jednak woli zostać w Lubinie. Dotychczasowe próby zawarcia z nim nowej umowy spełzły na niczym z powodu wysokich oczekiwań zawodnika.

:arrow: W Zagłębiu dziś gorący dzień?

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

PostNapisane: 2018 maja Cz 17, 11:26 
Moderator

Cytuj:
https://pilkarskiswiat.com/zaglebie-lubin-siegnie-po-mateusza-machaja/

28-letni Mateusz Machaj znalazł się na celowniku m.in. Zagłębia Lubin. Środkowy pomocnik Chrobrego Głogów jest aktualnie najskuteczniejszym strzelcem Nice 1. Ligi.

Mateusz Machaj wykręca niesamowite statystyki na zapleczu Lotto Ekstraklasy i pewnie kroczy po koronę króla strzelców. W przeszłości ten już doświadczony pomocnik rozegrał 90 meczów w ekstraklasie w barwach Lecha Poznań, Lechii Gdańsk oraz Śląska Wrocław. Od trzech sezonów w Chrobrym Głogów pokazuje, iż nie wolno go skreślać. Zagłębie Lubin, które rzutem na taśmę wskoczyło do grupy mistrzowskiej posiada ogromne aspiracje. Jeszcze wczoraj pisaliśmy, iż „Miedziowi” myślą o sprowadzeniu z SV Darmstadt Artura Sobiecha.

PostNapisane: 2018 maja Cz 17, 17:56 

Ciekawy chłopak, pamiętam go z czasów Lechii Gdańsk. 1 ligę przerasta o klasę i to w przeciętnym Chrobrym Głogów, gdzie często sam musi inicjować akcje. W czerwcu 29 lat, czas najwyższy by udowodnił, że te 90 meczów w ekstraklasie to nie przypadek. Mamrot z Jagiellonii też go chce.

PostNapisane: 2018 cze Pn 04, 10:01 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Miasto ma pomysł na teren wokół stadionu Zagłębia

Władze Lubina chcą uporządkować teren wokół stadionu Zagłębia Lubin. Mimo, iż decyzją FIFA, stolica Polskiej Miedzi została ostatecznie wykreślona z listy miast-gospodarzy przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw świata, to jednak plac wokół piłkarskiego obiektu ma być urządzony na nowo. Czy to oznacza likwidację słynnej lubińskiej giełdy?

(więcej w linku)

PostNapisane: 2018 cze Cz 21, 20:01 
Moderator

Na TT piszą, że Leciejewski odchodzi.

PostNapisane: 2018 cze Cz 21, 20:30 

Chyba nie tak wyobrazal sobie kariere w Polsce;) A najlepsze, ze przed jego przyjsciem mowilem, ze to moze byc niewypal bo byl gwiazda w lidze, ktora zbyt mocna jednak nie byla. (nie twierdze, ze nasza ekstraklasa jest mocna ;))

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1