zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis Wt 21, 20:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dyrektor sportowy Zagłębia! kto...?
PostNapisane: 2013 gru Wt 31, 16:59 

Hmm Kazimierczak, Fojut, Celeban, Mila, Sobota, Cwieląg, Elsner to naprawdę dobrzy grajkowie którzy zostali sprowadzeni do Śląska i wywalczyli z nim MP i SP. Mniemam że ściągał ich właśnie Paluszek. Jak to się ma do naszych transferów gdzie tak na prawdę możemy być zadowoleni z Papadopulosa (zeszły sezon) i Piecha (obecny).

PostNapisane: 2014 sty Śr 01, 17:37 

Do gry wchodzi Dżezi Diudek 8)

PostNapisane: 2014 sty Śr 15, 12:23 
Moderator

Jamrri napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich kibiców Zagłębia Lubin. Chciałbym klubowi złożyć ofertę współpracy w zakresie wyszukiwania młodych piłkarzy do klubu. Na początku pragnę nakreślić, ze nie jest to żaden fake, a wszystko na poważnie.

Chciałbym zostać scoutem Zagłębia Lubin. Rok pracy za darmo (non profit), a po roku klub mógłby, ocenić czy warto wejść z moją osobą w konkretniejszą współpracę czy nie....

Chciałbym popracować dla klubu rok ZA DARMO, by im udowodnić, że rzeczywiście mogę pomóc i bardzo mi na tym zależy, co dowód totalnie darmowej pracy jest tego dowodem, bo proszę sobie wyobrazić kosztowną benzynę na podróże.

no to do dzieła :P

:arrow: Zagłębie Lubin ogłosi konkurs na dyrektora sportowego klubu.

PostNapisane: 2014 cze Pt 20, 15:02 
Moderator

No to mamy wyniki tego konkursu z poprzedniego posta. Nowym dyrektorem sportowym został Piotr Burlikowski.

Cytuj:
Zagłębie Lubin S.A. pragnie poinformować, że od 1 lipca 2014 dyrektorem sportowym klubu będzie 44-letni Piotr Burlikowski. Wybór Piotra Burlikowskiego na to stanowisko jest kolejnym krokiem w ramach procesu budowy nowej struktury sportowej Zagłębia Lubin, zakładającej ścisłą kooperacją miedzą Akademia Piłkarską KGHM Zagłębie oraz pierwszą drużyną naszego klubu.
Piotr Burlikowski urodził się 14 września 1970 roku w Bydgoszczy. Podczas swojej kariery piłkarskiej rozegrał łącznie 82 mecze w polskiej ekstraklasie, w których zdobył piętnaście bramek. Reprezentował również kluby zagraniczne: AFC Aurillac, VFL Herzlake, Roveniemen Palloseura i New Jersey Falcons.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako wiceprezes Zawiszy Bydgoszcz oraz dyrektor sportowy Arki Gdynia, Korony Kielce oraz Cracovii Kraków, z którą awansował do T-Mobile Ekstraklasy.

http://www.zaglebie.com/news/2014-06-20 ... 2%C4%99biu

Ja jestem niesamowicie sceptyczny do tej osoby. Ktoś, kto pracował w tylu klubach i był z nich goniony nie jest chyba najlepszym dyrektorem. Ani tu sukcesów, ani specjalnej wartości "medialnej"... Nie wiem co myśleć. Już wolałbym tego Dziekanowskiego, o którym było głośno kilka miesięcy temu. Poza tym jest jeszcze kilku sensownych - jak Mielcarski czy nawet Jarosz (on jest w tej Wiśle dalej?), który kojarzy się raczej dobrze z jego poprzedniego pobytu. Wojtala przynajmniej miał układy z mediami... Pożyjem, uwidim ;)

PS. Czy Wy też już rzygacie takimi tekstami jak ten pogrubiony?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 cze Pt 20, 15:38 

Odechciewa się wszystkiego. Szkoda, że za akademię mistrza nie dadzą. Nie ma co komentować, trzeba być cichą nad tą trumną.
Ten pogrubiony tekst to odpowiedź na list stowarzyszenia. Szkoda, że poraz kolejny tak nieudolny.

PostNapisane: 2014 cze Pt 20, 16:30 

Ciekawe , kto zarekomendował włodarzom ZAGŁĘBIA "dyrektora po przejściach"?
Ciekawe , czym kierowali się włodarze ZAGŁĘBIA zatrudniając człowieka, z którego odejścia cieszą się kibice tych klubów gdzie "dyrektorował"?

PostNapisane: 2014 cze Pt 20, 17:58 
Moderator

Oficjalnie: Piotr Burlikowski dyrektorem sportowym w Zagłębiu

Cytuj:
Od 1 lipca 2014 dyrektorem sportowym klubu będzie 44-letni Piotr Burlikowski - informuje Zagłębie Lubin na swojej oficjalnej stronie internetowej. Burlikowski ostatnio pracował w Cracovii.

Poprzednim dyrektorem sportowym Miedziowych był Paweł Wojtala. Były reprezentant Polski pracował w Lubinie od października 2012 roku do września 2013 roku. Po jego zwolnieniu stanowisko pozostawało bez obsadzenia. Teraz tę posadę przejmie Piotr Burlikowski, ostatnio związany z Cracovią.

Dla pracy w Lubinie Burlikowski w czwartek rozstał się z klubem z Krakowa, z którym był związany od kwietnia 2013 roku. Z ośmiu zawodników, jacy trafili do Pasów w poprzednich okresach transferowych obejmujących jego kadencję, w klubie zostali tylko Dawid Nowak i Tomislav Mikulić. Przed sezonem 2014/2015 za jego sprawą Cracovię zasilili Bartosz Rymaniak, Mateusz Cetnarski, Jakub Mrozik, Gracjan Horoszkiewicz i Dariusz Zjawiński, a o krok od krakowskiego klubu jest Boubacar Diabang Dialiba.

Po spadku Zagłębia z T-Mobile Ekstraklasy z miedziowym klubem rozstali się Elvedin Dzinić, David Abwo, Manuel Curto, wspomniany Rymaniak i Arkadiusz Piech, którego wykupiła Legia Warszawa. Na razie Zagłębie nie dokonało jeszcze ani jednego wzmocnienia przed sezonem na zapleczu ekstraklasy.

- Wybór Piotra Burlikowskiego na to stanowisko jest kolejnym krokiem w ramach procesu budowy nowej struktury sportowej Zagłębia Lubin, zakładającej ścisłą kooperacją miedzą Akademia Piłkarską KGHM Zagłębie oraz pierwszą drużyną naszego klubu - informuje klub z Lubina na łamach zaglebie.com.

Piotr Burlikowski urodził się 14 września 1970 roku w Bydgoszczy. Podczas swojej kariery piłkarskiej rozegrał łącznie 82 mecze w polskiej ekstraklasie, w których zdobył piętnaście bramek. Reprezentował również kluby zagraniczne: AFC Aurillac, VFL Herzlake, Roveniemen Palloseura i New Jersey Falcons.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako wiceprezes Zawiszy Bydgoszcz oraz dyrektor sportowy Arki Gdynia, Korony Kielce oraz Cracovii, z którą awansował do T-Mobile Ekstraklasy.

PostNapisane: 2014 cze Pt 20, 18:09 

janek napisał(a):
Ciekawe , czym kierowali się włodarze ZAGŁĘBIA zatrudniając człowieka, z którego odejścia cieszą się kibice tych klubów gdzie "dyrektorował"?

Kasą misiu, kasą. Na państwowym (nawet 30%-towym) doskonale robi się przekręty.

Zatrudnienie tego dyrektora pokazało niedowiarkom, że to wcale nie chodzi o brak kompetencji w zarządzie tylko o celowe kręcenie lodów.

PostNapisane: 2014 cze So 21, 10:27 

Funfel Bonka, to przynajmniej pozytywna prase bedzie mial na Weszlo 8)

Kolejny znaleziony na wycieraczce, bedzie mu sie dobrze wspolpracowalo z Latajacym Holendrem, ktory za nasza kase wzial sobie za punkt honoru nauczanie Polski, a sam pojecia nie ma co sie dzieje w Lubinie.
Smiesznie-straszno juz bylo, teraz bedzie tylko zalosnie ...

PostNapisane: 2014 cze So 21, 11:14 

Nie wiem kto zatwierdził zatrudnienie takiej osoby... Ale widze że nasze Zagłębie coraz to szybciej idzie na dno... Zamiast sie budzić w 1 lidze okaże się, że obudzimy się w B-klasie... 0 wzmocnień, planu naprawczego też jakoś nie widać. Może zamiast w Zagłębiu mundial oglądać zaczną się poważnie zastanawiać co zrobić aby Zagłębie jak najszybciej wróciło do Ekstraklasy, i po powrocie nie walczyło kolejnych 5 lat aby się utrzymać. :roll:

PostNapisane: 2014 lip Cz 03, 15:25 
Moderator

Piotr Burlikowski: Zagłębie zasługuje na ekstraklasę!

Cytuj:
Nowy dyrektor sportowy o podjęciu pracy w Zagłębiu Lubin.

Od 1 lipca Piotr Burlikowski sprawuje obowiązki dyrektora sportowego Zagłębia Lubin. Z jakim nastawieniem przychodzi pan do pracy w miedziowym klubie?
Piotr Bulikowski – Przychodzę pełen wiary, że Zagłębie wróci na należne mu miejsce, czyli do ekstraklasy. Naszym wspólnym celem jest też realizacja założeń i wizji rozwoju klubu, opartej na ścisłej współpracy pierwszej drużyny z akademii piłkarską.

To główne cele, które przed nowym dyrektor postawił zarząd?
- O awansie nikt nie musiał nawet wspominać, bo Zagłębie Lubin to klub, który po prostu zasługuje na grę na poziomie ekstraklasy. To, że pierwsza drużyna ma korzystać z utalentowanych wychowanków także było dla mnie oczywiste. W rozmowie z prezesem Dębickim potwierdziliśmy tylko te założenia. To bardzo ważne, że lubińska akademia świetnie się rozwija i przygotowuje solidne fundamenty na przyszłość, pod dobrą i skuteczną grę w ekstraklasie.

Ci młodzi piłkarze, którzy ostatnio dołączyli do pierwszej drużyny, są gotowi do walki o powrót zespołu do ekstraklasy.
- Odbyłem kilka rozmów z trenerem Stokowcem, mamy podobną wizję wprowadzania młodych zawodników do kadry pierwszej drużyny. Nasz szkoleniowiec udowodnił, że potrafi przygotowywać młodych piłkarzy do gry na najwyższym poziomie. Cała polska piłka musi stawiać na młodych zawodników, zmieniły się realia. Ważne, że klub obrał taki kierunek rozwoju już kilka lat temu, a moją rolą jest być częścią tego dużego projektu i zagwarantować jego skuteczną kontynuację.

Okienko transferowe już otwarte, a dyrektor dopiero rozpoczyna pracę. Mamy niewiele czasu na personalne decyzje, na podnoszące poziom sportowy zespołu transfery.
- Zachowajmy spokój, nie można podejmować pochopnych decyzji. Teraz jest czas, by jeszcze odważniej postawić na młodzież, na wychowanków i to ci chłopcy mają zagwarantować dopływ świeżej krwi do zespołu. Oczywiście zachowamy odpowiednie proporcje, mamy również doświadczonych zawodników i ta mieszanka młodości z rutyną musi dać dobre efekty. We wtorek spotkałem się z trenerem Stokowcem, odbyliśmy długą rozmowę. Szkoleniowiec jest pełen wiary w swoją drużynę, bije od niego optymizm.

Więc jak będzie z potencjalnymi transferami?
- O szczegółach będziemy informowali tylko wówczas, gdy wszystkie formalności zostaną dopięte. Mogę tylko obiecać, że do pierwszej drużyny trafią zawodnicy, którzy zasługują na grę w Zagłębiu. Gra w miedziowych barwach ma być dla nich zaszczytem i każdy ma doceniać to, że gra w Lubinie.

Jak dyrektor ocenia warunki, w których trenują Miedziowi na obozie przygotowawczym?
- Przede wszystkim pojechałem do Olandii, by przywitać się z drużyną i porozmawiać z trenerem o bieżących sprawach. Oczywiście przyglądałem się warunkom i pracy, którą pod okiem trenera Stokowca wykonują piłkarze Zagłębia. To, co rzuca się w oczy, to profesjonalizm. Pracowałem również w innych klubach pierwszoligowych, ale to jak przykłada się do treningów cała drużyna Zagłębia, wyrasta ponad standardy.

Jeśli chodzi o awanse do ekstraklasy, to Piotr Bulikowski jest doświadczonym dyrektorem.
- To prawda, miałem przyjemność brać udział w projektach, które zakończyły się promocją do Ekstraklasy Korony Kielce, Arki Gdynia oraz Cracovii. Wywalczyliśmy także awans z Zawiszą Bydgoszcz. Jednak w tym przypadku uzyskaliśmy promocję do I ligi.

Takie doświadczenia przydadzą się teraz?
- Doświadczenie i wiedza są ważne. Warto jednak pamiętać, że na sukces pracuje zawsze zespół ludzi, jednostka nie ma prawa przypisywać zasług tylko sobie. Sukces gwarantują: przemyślana strategia i wizja gry, dobra organizacja pracy oraz ścisłe współdziałanie całego zespołu.

Piotr Bulikowski to dyrektor, który załatwia wszystko przy biurku z telefonem w ręce, czy jednak woli pracować w terenie i spotykać się z ludźmi?
- Nigdy nie bazowałem na dostarczanych przez menedżerów materiałach video, która nie mogą być podstawą podejmowania decyzji personalnych. Zamierzam w pełni zaangażować się w tą pracę i nie zamierzam unikać koniecznych na tym stanowisku wyjazdów w tak zwany teren. Sprawowanie funkcji dyrektora sportowego to nie jest dla mnie obowiązek, lecz pasja i mam to szczęście, że mogę się zawodowo spełniać.

We środę przeszedł się pan po klubowym obiekcie, zwiedził Zagłębie od kuchni. To dobre miejsce, by drużyna odniosła sukces?
- Możliwości klubu są ogromne. Zagłębie dysponuje doskonałą bazą treningową. Pracowałem w różnych klubach, jako zawodowy piłkarz i sportowy dyrektor. To, co zobaczyłem w Lubinie, przerosło moje oczekiwania. Zagłębie zasługuje na ekstraklasę!

PostNapisane: 2014 lip Cz 03, 18:00 

Mówi rozsądnie, ale zobaczymy jakie będzie to miało odzwierciedlenie w czynach.

PostNapisane: 2014 lip Cz 03, 18:26 

Jak dla mnie ta rozmowa to takie słodkie pierdu, pierdu, które można było zawrzeć w dwóch zdaniach:

- Piotr Burlikowski to dobry i doświadczony dyrektor!
- Dziękuję! A Zagłębie to młoda, perspektywiczna i głodna sukcesu drużyna!

Brakuje mi tylko hasła - klucza: Nowe Zagłębie wraca do gry!

Oczywiście, celowo jestem złośliwy :), ale tak to odbieram. Zdaję sobie jednak sprawę, że taka jest potrzeba chwili, że w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy trzeba wlewać te wiadra miodu w serca spragnionych szybkiego awansu kibiców. Zapewniać, że spadek nie jest taką tragedią, a wręcz można go przekuć w sukces, bo pozbędziemy się "nierobów", a wprowadzimy do składu powiew młodości, który w połączeniu z zawodnikami, dla których gra w ZL jest marzeniem (haha, ilu ich jest w Polsce, nie licząc naszych juniorów? :) stworzymy team, przed którym Ząbki padną na kolana, a w Suwałkach będą modlić się o śnieg, byleby mecz z Zagłębiem odwołali...

Teraz poważnie. Dla mnie z tego wywiadu płyną dwa wnioski. Po pierwsze, transferów raczej nie będzie, chyba, że uda się złapać w sieć jakiegoś ogórka, który nie potrafił frędzelek (tzn. zawodnika, którego nie chciały inne kluby). Będziemy wprowadzać młodzież i modlić się, żeby to wypaliło. Trochę mi się to podoba, trochę nie. Podoba mi się to, że z opaską wychodzi Jagiełło, że nie bierzemy Ślusarskich, Aleksandrów i Jarzębowskich, jak Arka, którzy później, jak ten ostatni, gdy pokpili awans powiedział: To tylko piłka. Z drugiej jednak strony, patrząc na papierze, nie jest to - moim zdaniem - zespół, który wygra w cuglach I ligę. Zapowiada się raczej ciężki sezon, najeżony modlitwami o cud i męczarniami. Brakuje mi, tak jak po poprzednim spadku, rasowego napastnika w stylu Micanskiego. Pokładanie nadziei w młodym Piątku to spory optymizm, z kolei Woźniak, czy Papadopoulos, to raczej skaczące do główki wiatraki. Na Wałbrzych starczy, ale czy wystarczy, by wygrać I ligę?

Po drugie, upewniam się w przekonaniu, że nawet pomimo spadku, który ciążył nad nami od wielu kolejek, nie mieliśmy żadnego planu B (aż się chce zakrzyknąć : Planu naprawczego! :) Chodzi mi o to, że jak już było wiadomo, że raczej spadniemy, trzeba było wyciągać z I czy II ligi utalentowanych zawodników, którzy i umiejętnościami, i charakterem pasowaliby do Zagłębia. Do tego potrzebny jest jednak plan i porządny skauting, zdaje się, że w naszym super profesjonalnym klubie czegoś takiego nie ma. Dlatego, gdy rozpoczyna się okres przygotowawczy, łatamy dziury młodymi, a na testy zapraszamy przypadkowych ogórków, których kilka miesięcy wcześniej odpalono z innych ogórkowych klubów.

Zobaczymy, jak to będzie. Do rozpoczęcia sezonu będziemy karmieni newsami, że drużyna pracuje aż miło, że - jak mówi Burlikowski - jeszcze żaden zespół pierwszoligowy w Polsce nie pracował z takim zapałem. Aż chciałoby się krzyknąć - dlaczego w Polsce? Dlaczego nie na całym świecie? A później przyjdzie liga i zweryfikuje te wszystkie nasączone lukrem bajki.

Smutne jest tylko to, że Ci, którzy doprowadzili do upadku tego klubu, albo wciąż będą próbować sterować nim z tylnego fotela, albo spadną na cztery łapy. I, co najlepsze, a myślę tu o zawodnikach, w nowym klubie pewnie "odpalą".

PostNapisane: 2014 lip Cz 03, 18:46 

Ja nie będę oceniał gościa, który pracuje tu kilka tygodni. pomysł na Zagłębie w końcu jest moim zdaniem dobry. Czy ta drużyna potrzebuje wzmocnień, może dwóch góra trzech ale uważam że z tym składem powinniśmy wygrać ligę w takim stylu jak Bełchatów. Pomysł na to Zagłębie powinien być po awansie do ekstraklasy ale z Lenczykiem, kilka lat temu. A ci co poszli gdzieś osobiście mnie nie interesuje czy Rymaniak odpali w Cracovii a Bilek w Slavii Praga, niech odpalają. Przebudowa poszła w dobrym kierunku bo na boisku nie będzie samej młodzieży a że jest wymóg młodzieżowców, to na pewno kilku z nich dostawać będzie szansę. Ja patrzę na wszystko z optymizmem, wystarczy popatrzeć na kadry zespołów 1 ligi, jest Zagłębie długo, długo nic i cała reszta.

PostNapisane: 2014 lip Pt 04, 08:25 

zacytuję tutaj czyjś wpis z mkszaglebie.pl, który myślę, że jest dobrym podsumowaniem dla tego Pana:

Cytuj:
do Burlika:

Na razie masz czystą kartę u nas.
Duzo wiemy o Tobie od chłopaków z BDG, więc musisz się postarać żeby podobna opinia po odejsciu z Lubina nie poszła dalej w świat.
Wszystko zależy od Ciebie Piotrek. Nie zepsuj tego. Wiemy jakie wałki robiłeś, ale dopóki nie zaczniesz tego powtarzać w Lubinie to będzie dobrze.
Dbaj o Zagłębie, wprowadź nas do E-klasy.
A jak zaczniesz znowu kombinować to lepiej od razu się pakuj i uciekaj!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1